DAVID J. Malan: Oletame, et me tahame, et kirjutada programm, mis küsib kõigile ruumi oma vanuse ja siis trükib kuidas vana need inimesed on aasta pärast? Nüüd ilmselt aritmeetika selle probleem saab olema üsna arusaadav. Aga huvitav küsimus on, kas me ei tea ette, kui palju inimesi hakkavad olema selles ruumis, kuidas võiksime minna ladustamiseks kõik nende vanuses? Noh, kui heita. 

Alustame kõigepealt ajendades kasutaja, kui ma olen teinud siin, et inimeste arvu ruumis, kasutades getInt ja do-kui ahela, et saada täisarv n. Oletame, et meil nüüd tahan küsida iga selline inimene toas oma vanuse. Noh, minu instinktid oleks kasutada loop seda tegema sunnib, kuid ma ka vaja koht säilitada need inimesed on aegade. Ja minu esimene instinkt oleks kasutada muutuja esimene isiku vanust, teise muutuja Teise inimese vanusest, omamoodi mööda jooni. Int vanus - noh, ütleme 1 esimene inimene. Int vanus 2 teist isikut. Int vanus 3 kolmandat isikut. 

Aga oota, see ei ole võib-olla parim tee minna. Sest ma ei tea, enne kirjutamise ja koostamise käesoleva programmi kui paljud kasutajad seal ei kavatse olla. Ja pealegi, kui seal on nii palju 100 kasutajad, kuulutades 100 muutujad omamoodi kummaliselt nimega nagu see ei tunnen head disaini. 

Noh, õnneks on olemas veel tüüpi muutuja nimega massiivi võimaldab meil talletada suvalisel arvul ints seestpoolt isegi siis, kui me ei tea, kirjutamise ajal minu programm, kui palju selline ints me vajame. Teeme Taganeda ja kustutada neid mitu ints, ja asendada see ühe muutuja nimega, öelda, vanuses, mitmuses. Kuid olgem täpsustada sellel liinil Koodi nurksulgudes et me tahad n ints. Ja seepärast me ühiselt vaadake neid ints nagu aegade. 

Nüüd hetk ma oleks võimalik saada igal täisarvudega selles massiivi sarnaselt teel nurksulg märke, mis algab 0. Teeme jätkata nüüd silmuse küsib kasutajatelt nende vanuses. INT saan 0. I on väiksem kui N, inimeste arv ruumis, ma pluss pluss. 

Ja nüüd selles loop oletame printf vanuse isiku number, protsent I on kohatäide, koma. Ja nüüd, selle asemel et alustada loendamist 0 programm ise, lähme kell vähemalt juurdekasvu I 1, nii et normaalne isik, kes kasutab seda programmi ei pea lugema nagu arvuti teadlane võiks. Olgem nüüd teha vanuses, sulg I seeläbi täpsustades, et i-nda vanus meie massiivi vanuses ei hakka tagastatav väärtus getInt. 

Nüüd alla see loop, lähme edasi eeldada, et mõne aja kulgedes. Ja olgem nüüd edasi teise silmuse tegelikult vananedes kõik ruumis ühe aasta. Nii jälle int saan 0, I on vähem kui N, inimeste arv tuba, ma pluss pluss. 

Ja nüüd sees see silmus, ütleme printf aasta pärast inimese number, protsenti Mul on kohatäide, eks olla protsenti I on teine kohatäide, aastane. Ja siis pistik need Kohatäiteid olgem kõigepealt öelda, et ma lisaks 1, nii et jälle hakka lugema jaoks alla 1. Ja siis lähme ühendage selle isiku vanus nagu aegade sulg I pluss 1, seega täpsustades mine saada i-nda vanus meie massiivi vanuses, lisada 1 see ja seejärel sisesta see summa meie kohatäide, lähedal paren, semikoolon. 

Olgem nüüd kompileerida seda programmi teha vanuses ja olgem käivitada koos dot kaldkriips aegade. Ja oletame, et on vaid kolm inimesed ruumis ja keegi on 18, keegi on 19, keegi on 20. Noh, aasta, kõik need inimesed hakkab olema 19, 20 ja 21, võrra.