SPEAKER 1: Pojďme napsat program, který vyzve uživatele k int, celé číslo, a pak dělá trochu analýzy na to, říkat jim, ať je to pozitivní nebo negativní. Chcete-li to provést, pojďme plánu na využití vezmi_int funkce v CS50 knihovně, pro které budu potřebovat zahrnout cs50.h. Budu předpokládat, kteří chtějí tisknout některé věci obrazovce stejně. Tak jsem také bude obsahovat standardio.h. 

A já jsem teď chystá vyhlásit Hlavní jako obvykle. int mainvoid, otevřené složená závorka, a preventivně zavřít složená závorka. Chystám se nyní výzva uživatel pro tuto int. Printf, prosím mě dovnitř A já teď dostanu že int od uživatele. Int, nazvěme jej n, se rovná vezmi_int. 

Jinými slovy, na pravé straně tohoto výrazu, jdu volat funkce volána vezmi_int CS50, které bude dělat přesně to. Je to pak jít vrátit tuto hodnotu z pravé strany této Výraz na levé straně této výraz, nakonec skladování tato hodnota v proměnné s názvem n. Pojďme nyní udělat trochu analýzy. 

Za to, budu zaměstnávat stav, nebo větev, se v případě, n je řekněme, větší než 0, pak jsem dělat následující. Otevřete složená závorka a preventivně zavřít složená závorka. Budu pak vytisknout "jste si vybral kladné celé číslo. "/ n k formátování, v blízkosti citace, uzavřená závorka, středník. 

Jinak, budu chtít vytisknout něco trochu jiného. Tak jinak, open složená závorka zavřít kudrnaté rovnátka, printf, "jste si vybral negativní celé číslo. "Dobře, pojďme šetřit a zkompilovat tento program. Zkontrolujte stav nula Enter. Jsem zpátky na můj blikající řádku tečkou lomítko, stav, nula, Enter. 

A pojďme dělat nejjednodušší příčetnosti kontroluje jako první. Jeden jako můj int, a já jsem opravdu vybral kladné celé číslo. Pojďme spustit tento program znovu stav, nula, Enter, "uveďte, prosím, me int. "Zkusme dva. Opravdu jsem si vybral kladné celé číslo. 

Pojďme negativní tentokrát. Dot lomítko, stav, nula. Negativní 1 a jsem si vybral záporné celé číslo. Ale já jsem neskončil. Zkusme další roh případě, chcete-li. Zkusme nulu. 

Dot lomítko, stav, nula, Zadejte, a nula. A ach jo, jsem si vybral záporné celé číslo. Ale jsem si jistá, že nula je definována jako ani pozitivní, ani negativní. Takže budu muset opravit.