SPEAKER 1: Poďme napísať program, ktorý vyzve užívateľa k int, celé číslo, a potom robí trochu analýzy na to, hovoriť im, nech je to pozitívne alebo negatívne. Ak to chcete vykonať, poďme pláne na využitie vezmi_int funkcie v CS50 knižnici, pre ktoré budem potrebovať zahrnúť cs50.h. Budem predpokladať, ktorí chcú tlačiť niektoré veci obrazovke rovnako. Tak som tiež bude obsahovať standardio.h. 

A ja som teraz chystá vyhlásiť Hlavný ako obvykle. int mainvoid, otvorené zložená zátvorka, a preventívne zavrieť zložená zátvorka. Chystám sa teraz výzva užívateľ pre túto int. Printf, prosím ma dnu A ja teraz dostanem že int od užívateľa. Int, nazvime ho n, sa rovná vezmi_int. 

Inými slovami, na pravej strane tohto výrazu, idem volať funkcia volaná vezmi_int CS50, ktoré bude robiť presne to. Je to potom ísť vrátiť túto hodnotu z pravej strany tejto Výraz na ľavej strane tejto výraz, nakoniec skladovanie táto hodnota v premennej s názvom n Poďme teraz urobiť trochu analýzy. 

Za to, budem zamestnávať stav, alebo vetva, sa v prípade, n je povedzme, väčšie ako 0, potom som robiť nasledujúce. Otvorte zložená zátvorka a preventívne zavrieť zložená zátvorka. Budem potom vytlačiť "ste si vybral kladné celé číslo. "/ n k formátovanie, v blízkosti citácie, uzavretá zátvorka, bodkočiarka. 

Inak, budem chcieť vytlačiť niečo trochu iného. Tak inak, open zložená zátvorka zavrieť kučeravé rovnátka, printf, "ste si vybral negatívny celé číslo. "Dobre, poďme šetriť a skompilovať tento program. Skontrolujte stav nula Enter. Som späť na môj blikajúce riadku bodkou lomka, stav, nula, Enter. 

A poďme robiť najjednoduchšie príčetnosti kontroluje ako prvý. Jeden ako môj int, a ja som naozaj vybral kladné celé číslo. Poďme spustiť tento program znovu stav, nula, Enter, "uveďte, prosím, me int. "Skúsme dva. Naozaj som si vybral kladné celé číslo. 

Poďme negatívne tentoraz. Dot lomítko, stav, nula. Negatívny 1 a som si vybral záporné celé číslo. Ale ja som neskončil. Skúsme ďalší roh prípade, ak chcete. Skúsme nulu. 

Dot lomítko, stav, nula, Zadajte, a nula. A ach jo, som si vybral záporné celé číslo. Ale som si istá, že nula je definovaná ako ani pozitívne, ani negatívne. Takže budem musieť opraviť.