PROFESOR: Pojďme napsat program, který sleduje, kolikrát uživatel navštívil webové stránky, a tím ukazuje, jak můžete použít PHP je funkce známé jako relace. Pojďme začít tím, že se nejprve zjistí vzhled v HTML, které jsem připravil v předem zde. Všimněte si, že jsem se dal do těla Tato stránka tvrzení, máte navštívil webu mnohokrát, přičemž toto množství se bude Výsledkem výstupu proměnné, které je zřejmě tzv. dolaru pult. 

Nyní se v horní části tohoto souboru jsem opustil nějaký prostor mezi otevřeným značky a uzavřený tag pro některé PHP kódu. Pojďme se nyní spustit relaci zadáním následující. Session_start a volání že funkce. Co to prostě dělá, je informovat PHP že bych chtěl začít používat Session takže super globální, dolar přihlásit podtržítko relace, je mám k dispozici. A PHP a webový server, Proto, jako mávnutím kouzelného proutku se postarat o tom, jak že proměnná je ve skutečnosti realizována tam a zpět mezi klientem a serveru, nějak pomocí cookies. 

Ale v kódu, co jsem vedle chci dělat je něco jako následující. Za prvé, pojďme zjistit, jestli existuje již variabilní sada v mém sezení. Pokud je nastaven znak dolaru podtržítko Zasedání citace konec citátu pult. Jinými slovy, budu používat relace velmi globální pro uložení klíče, také volal čítač, jehož hodnota je bude celkový počet dob že uživatel navštíví mé stránky, a Vezmu tuto hodnotu podle potřeby a dát je to v mém lokálním proměnným, dolar přihlásit počítadlo, aby se zobrazí tuto hodnotu. 

Dále, pokud ten klíč je opravdu nastaven na hodnota, já jdu do toho a urvat tato hodnota se znakem dolaru pult dostane znak dolaru podtržítko sezení otevřený držák citace konec citátu counter zavřít držák středník. Pokud není nastavena tato proměnná, pojďme jednoduše inicializovat čítač s nulovou hodnotu. Mezitím, bez ohledu na to, co se stane, až tam, pojďme aktualizovat znak dolaru podtržítko relace citace konec citátu počítadlo se bez ohledu na to místní Proměnná je plus 1. 

Tvrdím, nyní, prostřednictvím tohoto odvětví a trochu aritmetiky, budu začít počítat, kolikrát uživatel navštívil tuto stránku. Pojďme se podívat. Pojďme uložte soubor a otevřete že se v prohlížeči. 

Pojďme navštívit http://localhost/counter/php. To je poprvé, co jsem tady tak, opravdu jsem navštívil na webu nula krát. Ale pojďme teď znovu, pojďme se teď znovu, Pojďme se tedy znovu, a jak Očekává se, jsem teď návštěvníků této stránky: ne nula, ale třikrát.