[MÜZİK OYUN] 

[Alkış] 

David J. MALAN Bu CS50 olduğu, Harvard Üniversitesi tanıtımı entelektüel için Bilgisayar biliminin işletmeler ve programlama sanatı. Şimdi olanlar arasında ise o Her yıl burada oturuyor kafanızda sinirlerin biraz, böyle ile Eğer sanmıyorum sen buraya ait En düşünüyorum Senin etrafında oturan herkes , gerçekten senden çok daha bilir bilgisayarın size daha rahat bilim veya bilgisayarlar daha genel olarak, fark Şimdi öğrencilerin bu 78% CS50 önceden hiçbir deneyimim var almak. 

Nitekim, orada 100 nokta var Ekranda, 78 olan Sizi anlamına katı yeşil vardır, O demografik arasında iseniz, Burada dışarı çok iyi bir şirket vardır. Ve sen arasında yerine ise Gerçekten yapmak CS50 öğrencilerinin 22% olsun, önceden deneyime sahip Lise veya başka bir program, da, size o olacak fark derste meydan. 

Farklı parçaları var sadece Öğrenciler daha rahat ve daha fazlası için bölümlerde hem rahat, biz Ayrıca korsan sürümleri sözde var En sorunu kümeleri Bu öğrencilere meydan okuyacak ek deneyime sahip benzer malzeme keşfetmek ancak daha fazla sofistike bir bakış açısı. 

Ama bilgisayar bilimi nedir? Peki, sonuçta ne olacak Eğer bu alanı keşfetmek meselesi değil o kadar ki sonunda nerede sınıf arkadaşlarınızla göre, ama kendinizi sonuna kadar burada sana Eğer burada başlar nerede karşı hafta 12 haftada sıfır. Şimdi bilgisayar iyi fen dersinden, edelim computation-- bilimi diyoruz nerede hesaplama gerçekten sadece bir olduğunu Bazı giriş alarak, diyerek fantezi yolu, Bazı çıktı üreten, ve çalışan algoritmalar ile bunu yaparken, çözümü için talimat setleri Bu girdilerin bazı sorun Bazı çıktı üretmek için ya da çözüm hangi ilgilendi. 

Bu yüzden son zamanlarda vardı fırsat dışına seyahat etmek Kaliforniya bir alumna ile tanışmak. Onun adı Susan Wojcicki olduğunu. Ve o konuşmak istiyorum buradan video için ne kadar uygulanabilir tanıklık etmek bilgisayar hatta sadece bir tat bilim giriş seviyesi olabilir. Eğer sürdürmeye devam bile Bir alan olarak bilgisayar bilimleri, hatta mühendislik, ya da daha genel STEM Eğer Aslında, göreceksiniz, nasıl belli Tabii bu nedenle hayatını etkiledi. Ve o sadece zaman she aldı Harvard College burada bir kıdemli oldu. 

Susan için ışıkları loş olsaydı. SUSAN Wojcicki: Merhaba, dünya. Susan Wojcicki değilim. YouTube'da CEO'su değilim. Ben Ve ben CS50 aldı 1990 yılında Harvard'da bir üst düzey. Ben aslında bir tarih oldu ve edebiyat önemli. 

Ve benim küçük yaz, Fark ettim ki ben belki bir şey öğrenmek istedim bilgisayarlar hakkında. Ve böylece, ben geri geldim. Ben CS50 aldı. Zor oldu, ama oldu En şaşırtıcı sınıf I aldı. 

Ben her şeyi düşünmek nasıl değişti. Ve ben Harvard mezun olduğumda 1990 yılında, ben Silikon Vadisi'ne gitti. Ve ben bir iş var. Ve ben çalışıyorum zamandan beri tech. DAVID J. MALAN: Şimdi ne olacak Susan Bu video bahsetmiyorlar, bu onun aslında olduğunu Google kendisi oldu garaj Larry ve Sergey tarafından kurulan. 

Şimdi de bizim arkadaşlar ulaştı code.org, bir organizasyon olduğunu Geçtiğimiz yıl olmuştur elde insanlar, özellikle Bilgisayar bilimi hakkında heyecanlı ve programlama, özellikle de. Ama bu programlama fazlalaştı Bilgisayar bilimi başına değil. Bilgisayar bilimi programlama değil. Aksine programlama sadece bir olduğunu tool-- size hangi tüm çok iyi bütün olacak dönemlik end-- tarafından tanıdık Böyle değil uygulayabileceğiniz Sadece CS gelecekteki kurslara ama nereden gelen ne olursa olsun alanlara Eğer, beşeri, geliyorlar sosyal bilimler, doğal Bilim, veya benzeri yer alır. 

Gerçekten de, birkaç izin mezunlar ve onların arkadaşları uygulanabilirliğine konuşmak bekliyor alan. 

BILL GATES: Ben 13 yaşımdayken İlk bir bilgisayara erişimi var. 

Jack Dorsey: Ailem 1984 yılında bana bir Macintosh aldım ben sekiz yaşında idi. 

Mark Zuckerberg: Ben Altıncı sınıfta. 

HOPARLÖR 1: Ben üniversitede kod öğrendim. 

Ruchi SANGHVI: Freshman yılı ilk yarıyıl, Bilgisayar Bilimi giriş. 

BILL GATES: Ben bir program yazdı Bu tic-tac-toe oynadı. 

Drew HOUSTON: Ben olduğunu düşünüyorum Oldukça mütevazı başlangıçlar. Ben ilk programı düşünüyorum Ben yazdı şeyler gibi sordu En sevdiğiniz renk nedir? Yoksa kaç yaşındasın? ELENA SILENOK: Ben ilk öğrendim yeşil bir daire yapmak nasıl ve kırmızı kare ekranda görünür. Gabe Newell: İlk Aslında vardı ne zaman bir şey gelip merhaba, dünya, söylüyorlar. Ve ben bir bilgisayar bunu yaptı. Sadece şaşırtıcı oldu. 

Mark Zuckerberg: Öğrenme nasıl başlamak vermedi programa öğrenmek isteyen gibi bilgisayar bilimleri tüm veya bu master için çalışıyoruz disiplin ya da böyle bir şey. Sadece çünkü ben başladı Bu basit bir şey yapmak istedim. Bir şey yapmak istedim kendim ve benim kız için eğlenceli oldu. 

Ve ben bu küçük program yazdı. Ve sonra temelde sadece ona biraz ekledi. Ve sonra gerektiğinde yeni bir şey öğrenmek için, Ben ya, o kadar baktı Bir kitap ya da internet üzerinde, ve daha sonra ona biraz ekledi. 

Drew HOUSTON: Gerçekten farklı değil Bir enstrüman falan oynarken veya bir spor oynarken. DAVID J. MALAN: Pekala. Yani aslında şimdi bize bildirin Biraz daha derine dalış. Bu girişler ve çıkışlar nelerdir Burada ki bahsediyoruz? 

Peki ne kadar basit bir şey hakkında? Muhtemelen sahip olsa bile, biliyorum Bilgisayar bilimi ile hiçbir aşinalık ne olursa olsun, bilgisayarların bir şekilde kullanmanızı ve sadece sıfırları ve olanları anlar. Ama bu nasıl mümkün nasıl verilebilir çok bugünün masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar hem yapabilir? 

Gün DNA, tek onlar anlamak alfabe a sıfır ya da bir olduğu. Peki, bu düşünün. Bu, insanlar kullanma eğilimindedir ondalık sistem. 10 anlamına gelen "Aralık". Biz çünkü bu 10 var 10 basamaklı, dokuza kadar 0. 

Şimdi bilgisayarlar, aksine, ikili kullanma eğiliminde. Iki anlamı "Bi". Yani sadece sıfır ve bir kullanma eğiliminde. Ama bu bile, çıkıyor Sadece sıfır ve olanlar, bununla yeterince büyük bir alfabe hangi ile en temsil etmek İstediğiniz herhangi bir veri parçası, Bir numara olsun, Bir harfi olsun, ister Ekranda bir grafik veya video. 

Örneğin, nasıl insan dikkate genellikle burada bu numarayı yorumlamak. Bu sadece üçtür rakam, bir, iki, üç. Ama biz bu sayıyı biliyorum doğuştan şimdi 123 olarak. Ama neden? 

Peki, geri düşünüyorsanız belki dereceli okula, muhtemelen düşünmek öğretildi sütunlarda olarak bu rakamlar, Bir yüzlerce olduğu yer, iki, on sırada yer alıyor ve üç olanlar yer alıyor. Neden aslında yararlıdır? Peki, düşünmek süper basit aritmetik Hepimizin olmuştur yıllardır yapıyor. Etkili, sen var ise yüzlerce yerde bir on, hızlı matematik yapmak 100 Zaman 1 artı 10 kez 2-- iki on olduğu için duymak yüzden artı 1 kez 3-- Üç olanlar yerinde olduğundan. Yani, tabii ki, biz eğer Aslında, bu çarpın ne biz gerçekten temsil ediyoruz Bu pattern-- biriyle İki üç-- 100 artı 20 artı 3, tabii ki, 123 şeklinde olur. 

Şimdi ikili ve gerçekten bilgisayarlar, temelde aynı dili konuşuyoruz yaptığımız. Onlar sadece küçük bir alfabe var. Yani bilgisayarlar yalnızca sıfırları var ve onların emrinde olanları. Biz insanlar aslında var ise Yani Bu places-- her 10 yetkileri Bir sıfır, 10, 10, on size 110 ve 100 veren iki için sırasıyla. Bilgisayarlar yalnızca iki değere sahip 

Çünkü Onlar, sıfır ve bir anlayabiliyorum Onlar farklı değerler kullanmak zorunda Bu sütunların, bir, iki, dört. Ve biz sekiz, devam etti eğer, 16, 32, 64, ve benzeri yer alır. Ama desen ve zihniyet aynıdır. 

Peki bu mantık, herkes tarafından, nasıl olur Ben sayısını temsil hakkında gitmek ikili bir? Hatta hiç düşünmemiştim ettik Bu daha önce, gut ne demek oluyor? 

İZLEYİCİ: Bir. DAVID J. MALAN: Bir. Kesinlikle. Biz sadece bir tane ihtiyacınız sıfır çünkü olanları yeri bize vermek için yeterli ne dört veya iki. Yani bir kere tek tek eşittir. Şimdi işler biraz ilginç olsun. Ben temsil etmek istiyorsanız iki-- ama sayı ikili, Yine, sen ettik bile asla daha önce bu dili konuşulan, nasıl ikili temsil ediyorlar değeri biz insanlar iki şekilde biliyor musun? Sıfır bir sıfır. Sadece bir tane koyun istediğiniz sütun. 

Şimdi oldukça gidiyor kolay muhtemelen şimdi. Yani üç-- temsil etmek istiyorsanız herhangi üçü sütun vardır. Yani, yine, ben şimdi bu değerleri ekleyebilirsiniz Burada birlikte bir tane koyarak. Yani 2 kere 1 artı 1 Zaman 1, tabii ki, 3 'tür. 

Şimdi işler biraz eğlenmek olsun olanlar artık sıfırlar haline. Ve dört temsil etmek, ben bu olsun. Ve yavaş yavaş artırmak eğer ötürü-- beş olurdu. Bu altı olacaktır. Bu yedi olur. 

Ama şimdi var gibi görünüyor Bir sorun haline çalıştırmak. Nasıl temsil hakkında gitmek olabilir sekiz-- sonraki değeri olacaktır. Evet, bu yüzden yeni bir bit gerekir. Ve, gerçekten, sen yasiyorsaniz önce bu cümleyi duydum, bit, bunun için sadece kısa var ikili sayı, sıfır ya da bir. 

Ve bu yüzden temsil etmek olur Burada sadece üç tür bit. Ama ben depolamak bir yol olsaydı üç farklı bit, ama dört, kesinlikle ben temsil edebilecek Sekiz ve dokuz ve daha sonra 10 ve daha yüksek ve daha yüksek. 

Ama o zaman aramalar soru nasıl olabilir Bu temsil hakkında gitmek İlk etapta şeyler. Bu çizmek bir şey Burada bir slayt onları yukarı, ama onları temsil nasıl Eğer bir mekanik cihaz iseniz? Bir bilgisayar ne yapıyor giriş ve çıkışları temsil temelde hesaplama tanımlamak Günün sonunda? 

Peki, ne bir şey hakkında Süper bu gibi basit? Bu sadece bir ampul var. Ve ben bu tetikleyebilir ampul gitmek Bazı elektrik çevirerek ve izin elektronlar değiştirir, akmasına onun devlet veya onun değeri, tabiri caizse. Örneğin, bu Eski bir okul masa lambası Burada sadece bir tür Bunun içinde ampul. Ve şimdi öyle değil gerçekten yararlı bir şey yapıyor. Ama en kısa sürede bunu fişi gibi bir elektrik prizine ve sonra bu switch-- kullanabilir veya biz bile bir transistör arayabileceğiniz ya such-- olarak düşünmek Şimdi temsil edebilir ya da Bu değer, ampul en Açıkçası kapalı, ya da bu değer. Bu değer ya da bu değer. Bu değer, ve benzeri yer alır. 

Bir bilgisayar içinde nedenle, muhtemelen, donanım çok daha küçük parçaları, ama sonunda o Günün sadece var electricity-- kullanımı belki Durdur-- yakalamak ve sonra ya bir şey tutmak ya bir şey uzak tutmak. Tabii ki, bu değil yapmak için özellikle ilginç Sadece bir tek ampul ile. 

Aslında, ne kadar yüksek ben güvenebilirsiniz Burada bu masa lambası ile ikili? 

İZLEYİCİ: Bir. 

DAVID J. MALAN: Bir, değil mi? Ben daha masa lambaları gerekirse ben aslında daha yüksek saymak istiyorum. Ama biz daha iyisini yapabiliriz. Ampuller Çünkü o bu şeyler koyduk Aslında meraklısı ampuller vardır yesteryear izin daha. Ve aslında konum Ağa ampuller. Ve şirketlerin salkımları bu gün bu şeyler yapmak. 

Ama o çıkıyor özel olarak, bu, bir Bir özellik sayede ile geliyor Eğer onun renklerini değiştirebilirsiniz. Örneğin, eğer Yani senin yurdunda süslenmiş Bu ışık bir kaç ile ampuller, ruh halinize bağlı olarak, geliyor kim bağlı olarak, Hava bağlı, zamana bağlı olarak Günün, aslında can renklerini değiştirmek odanızda ampuller. Ve bu, bu ışık yüzünden var Bunun gibi ampuller ve diğerleri ne var Bir uygulama, bir API olarak adlandırılan programlama arayüzü, hangi Eğer iyi olacak hangi ile bir konudur dönemlik sonuna aşina. 

Ve bu sadece bir fantezi olduğunu, diyerek şifreli şekilde, Bu ışık programlayabilirsiniz ampuller teklif yapmak için. Onlara mesaj gönderebilirsiniz tıpkı senin gibi, bir insan, Bir web sunucusuna mesaj gönderebilirsiniz diyerek, bana bugünün haber vermek ya bana e-posta vermek. 

Daha gizemli gönderebilirsiniz Bu ampuller mesajlar açmak ve kapatmak, demek. Ama hepsi bu ilginç değil. Sen, kırmızı açmak, diyebilirim yeşil açmak mavi açmak, aynı ampul ile. Ve sen, hatta can biraz daha anlayışlı, demek, mavi kendinizi çevirin o kasvetli bir gün zaman dışında, örneğin. Aslında içine yama olabilir Bir hava API ve öğrenmek Hava, ya da zaman ne gün, ya da diğer tür tetikler. 

Yüzden, aslında, iki CS50 kendi personeli, Dan Bradley ve Ansel Duff burada, nazik tedarik Bize bu ampulleri bir sürü. Ve onlar CS50 's inşa ilk ikili ampuller, Biz ötürü-- temsil ettik nerede Bu eğlenceli küçük magnets-- ile Çeşitli tutucular biz sadece biraz önce değindiğim. 

Yani yol üzerinde burada olanlar yer, iki, dört. Ve biz daha yüksek görmedim. Ama, tabii, onlar iki yetkilerini konum. Sekiz, 16, 32, 64, ve 128. Yani şimdi biraz meraklısı olmak istiyorsanız Bu eski okul anahtarı kullanmak yerine, Ben bu iPad burada var süper basit bir arayüz Dan Bradley, eski Öğrenci ve şimdi öğretim adam, Bazı HTML kullanarak programlanmış ve JavaScript, hangi Biçimlendirme ve programlama, sırasıyla dilleri. Ve muhtemelen yapabilirsiniz see-- bile back-- içinde Büyük bir artı ve büyük bir eksi var, artı bu ampullerin her biri için bir düğmeye. Ve bu ne beni izin gidiyor Örneğin, artı olduğunu tıklayın do ve şimdi, bir temsil Tabii, ne sayı? Bir. Ve ben tekrar vurabilir. İki. Üç. Dört. Beş. Altı. Yedi. 

Ve burada şimdi, o rollover olsun ama biz dördüncü biraz bu sefer var, şimdi biz sekiz var. Bu yüzden oldukça uzun bir süre için bu yapabilirdi. Aslında, bir kenara olarak, Biz ne kadar yüksek saymak olabilir? Herkes? 

İZLEYİCİ: 255. 

DAVID J. MALAN: 255, değil mi? Için matematik konusunda çok fazla endişe etmeyin Şimdi, ama bu oldukça iyi bir rakam. Ama aslında sadece bağlı yok bilgi kaç adet, Bir mektupta, ya da bir grafik gibi biz temsil olabilir. 

Ama şimdi hiçbir önemi yok. Ben önde gitmek için gidiyorum ve hepsini kapatın. Ve ben eğer olabilir, ben sormak istiyorum Gönüllü, bizim ilk volunteer-- oh, sahnede hello--. yakalamak olmak zorunda olduğunu rahat açıkça senin gibi, görünen Tüm sınıf arkadaşlarının önünde, yanı sıra internet üzerinden olduğu gibi. Ve bana Şeyin ötesinde biraz bakalım nasıl burada beyaz gömlek hakkında? Ve yukarı el. Hadi gel. Adın ne? 

İZLEYİCİ: Jackie. 

DAVID J. MALAN: Jackie. Jackie, yukarı gel. Yani bu da ne var iPad Oyun Modu adlı bir düğme. Ve bu oyun Modu giriş beni izin gidiyor peşin belirli bir ondalık içinde sayı, sayılar insanlar vardır, biz aşina. Ve sonra meydan olacak Burada düğmelerini kullanmak için için iyi-- seçebilir Bu bulbs-- her Aslında anlamaya ampulleri desen Bu soru numarasını gösterir. 

Ve ben senin adını tekrar neydi, üzgünüm? 

İZLEYİCİ: Jackie. 

DAVID J. MALAN: Jackie. Tamam. Sizinle tanışmak güzel. 

Bu yüzden bana öncesinde ve program içinde gidelim dünya numarasını 15 görmek için. Biz burada ilk küçük tutacağız. Ve ben Oyun Modu gitmek için gidiyorum. Ve ben, belirtmek için gidiyorum Bize numara 15 ver. 

Tamam. Ve herkes, eğer watching-- şimdi ile Belki bu şekilde durmak istiyorum, o devam up-- hat çünkü ve üst boyunca sekiz düğmeleri geçiş ampulleri açmak için veya uygun gördüğünüz kapalı olarak. 

İZLEYİCİ: Tamam. 

DAVID J. MALAN: Ve hiçbir hile isabet artı 15 kez ile. Ah, biz bunu yapacağız. 

İZLEYİCİ: Oh, bekle. Ben çok üzgünüm. 

DAVID J. MALAN: Ayrıca açabilirsiniz ayrı ayrı ampuller üstüne bu düğmelerin her biri. HEDEF KİTLE: Tamam, evet. Bu yüzden da-- olur DAVID J. MALAN: Tamam. Yani şimdi sekiz var. Yani için duralım Seyirci burada meşgul. Ne numarası Jackie Şu anda temsil? 11. Yani biz neredeyse oradayız. Ve mükemmel. Yani bizim ilk kazanan var. Tebrikler. 

Ve biz olurdu düşündüm bazı muhteşem hediye. Eğer böyle biri olmak istiyorsanız Kampüste burada oda yurt, Kendinizi bir final projesi olabilir Şimdi bu API kullanarak, Jackie sayesinde. Yani şimdi-- 

[Alkış] 

--if Biz olabilir, bir daha Bu yaklaşık böyle. Ah, şimdi herkes biraz ampuller istiyor. Sözde korsan baskısı için, biz oh problemimiz o kadar rampa için gidiyoruz evet, çekimser. Ben şimdi geliyor düşünüyorum Elinizi aşağı gidiyor eğer. Adın ne? 

İZLEYİCİ: Alex. DAVID J. MALAN: Alex, buraya gel. Alex Yani, biz gidiyoruz biraz daha büyük bir sayıda program. Belki sırayla. numara 50. 

İZLEYİCİ: Tamam. DAVID J. MALAN: Ama, gibi Ben dedim ki ve belki Yani burada durmak istiyorum düğmeleri hizaya ki Eğer expect-- ama ben yaptım gibi Bu korsan baskısı diyoruz. Peki-- iyi şanslar! 

[KAHKAHA] 

Siz çevirmek mümkün olacak Onları kapalı Tamam sen-- eğer. Mükemmel. Harika. Tebrikler. 

[Alkış] Ben ödemek gerektiğini varsayalım. Alex Tebrikler de. TAMAM MI. 

Yani nihai paket Burada, açıkçası, umarım olduğunu simplicity-- sadelik hangi Eğer bazı güzel ışık alabilirsiniz ampuller, görünüşe [inaudible] içinde. Ama onlar temsil, sonuçta, aynı fikirler hangi ile biz insanlar vardır Zaten hepsi çok tanıdık. Peki bir sonraki olabilir adım ilerlemesi olmak bir şey yapmaya çalışıyor verilerle ilginç ve sadece olmayan girdileri temsil belki harf veya daha fazla olan ancak numaralar? 

Peki, o çıkıyor Bilgisayar dünyası, yıllarca, sadece rasgele ancak kabul sayıları haritalar tutarlı standart alfabenin harflerine. Örneğin, burada bir Bu haritalama alıntı. Bu ASCII denir. Bir S-Cı-l-i. Ve bu sadece bir büyük harflerinden haritalar tablo Bu sayıları ondalık case--. 

Ama ima ne? Peki, aslında temsil etmek istiyorsanız Bir e-posta veya bazı metin gibi bir şey Bir web sayfasında, sen Açıkçası göstermek istiyorum insan harfler alfabe, sayılar değil. Yani bağlı Program içeriği bu ise, bir kullanıcı, bu kullanarak Bir web tarayıcısı veya e-posta istemcisi, sayılar kesinlikle olabilir harfler olarak yorumlanır. Bu bit desenleri can, demek ki Kolayca harfler olarak yorumlanabilir. 

Ve böylece biz ne A harfi varlıktır 65, B olarak temsil 66 olarak temsil edilir. Biz süper varsa Yani kısa sözcük, merhaba gibi, ne bir bilgisayar sonuçta olur ondalık ama gerçekten ikili mağaza, yararlanarak, bazı bit dizisi kullanılarak bir şekilde elektrik biraz İki sayı 72 ve 73 olacaktır. 

Ancak bitlerin paterni bu Bu değerleri temsil eder. Bu daha sonra Peki nasıl olabilir Bizim girişleri ve çıkışları temsil eder. Ve biz, söylemek yeterli daha karmaşık beyanda yapmak sonuçta gibi şeyler ile grafik, video, müzik, ve daha fazla daha sonra bu terimi göreceğimiz gibi. 

Sadece o bırakır Yani algoritmalar, bu setleri talimatların hangi Biz gerçek sorunların çözümünde ediyoruz. Biz algoritmalar girdilerde geçiyoruz. Ve bu algoritmalar üretiyoruz çıkışları, umarım doğru çıkışlar ve umarım, çok, verimli çıkışları toplandı. Diğer bir deyişle, bu bir şey var doğru bir şey uygulamak. Bu uygulamaya başka bir şey şey iyi veya verimli. 

Örneğin, bir gösteri Biz ders düşkün olduğunuzu Bu biridir. Ama bunlar alıyorsanız bulmak için giderek daha zor. Ama bu gerçekten eski bir okul Telefon rehberi, içinde hangi 1000 artı sayfaları isimler ve telefon numaraları. Ve ben istedim bakmak için Bu telefon defterinde birisi, Ben sadece yapabileceği Çok naif algoritma. Ben ilk sayfa açılmak ve olabilir Ben birisi, diyelim ki, bakmak için başlayabileceğini Mike Smith adında. Ve o ilk değil ise sayfa, ben, ikinci ilerleme ve daha sonra, üçüncü, ve dördüncü ve benzeri, kadar nihayet Mike Smith bulabilirsiniz. 

Şimdi bu algoritma doğru mu? 

İZLEYİCİ: Evet. 

DAVID J. MALAN: Evet. O orada varsa, ben olacak Sonunda onu bulmak. Ama belki çok değil hızlı, kesinlikle, verimli değil Tanrım, neden ben değilim, çünkü Benim zaman saygısız israf zaman olabilir bu sayfaların hepsi aracılığıyla kesinlikle fiziksel hızlı bunu? 

Peki, hafif bir optimizasyon, böylece Bir seferde değil bir sayfa olabilir, konuşmak, ama iki, dört, altı, sekiz, 10. Hala doğru mu? 

İZLEYİCİ: Hayır 

DAVID J. MALAN: Yani hayır I eğer için Örneğin Mike Smith üzerinden atlayın. Ama çok uzun ben pedalı geri gibi bir sayfa, onu aşmayı eğer, belki düzeltmek ne olabilir aksi takdirde alınması gereken bir nokta olabilir. 

Ama daha iyi? Daha hızlı mı? Yani, evet. Bu anlamıyla iki kat hızlı Ben bir anda iki sayfaları yaparsanız. Yani ben aslında, 1.000 sayfaları vardı Şimdi ben sadece 500 kere çevirmek zorunda, tam olarak 1.000 sayfa almak için potansiyel kötü durumda Telefonun sonuna Kitap, nerede birisi Mike Smith veya biriyle gibi Bir sonraki ismi aslında olabilir. 

Ama, tabii ki, biz insan kesinlikle değildir Kesinlikle, bu yapıyor olacak bizim hayatımızda bu noktada. Makul ne İnsan olasılıkla yapacaksın? HEDEF KİTLE: The9 S yıllara düz gidin. DAVID J. MALAN: S yıllara düz git? Nasıl S yıllara düz gitmek mi? 

İZLEYİCİ: ikiye Rip. DAVID J. MALAN: Peki, Hiçbir işaretleme yok. Yani, evet, gerçekten orada eğer vardı Bir etiket veya S için bir yapışkan sekme, Biz orada atlamak gerekir. Ama oldukça zararsız olduğunu. Yani yapabileceğimiz en iyi kabaca S bölümüne ya da belki kabaca ortasına. Ama anahtar paket şimdi-- ve sezgi için çekilen ettik yıllardır Muhtemelen-- için verilen ne şimdi ne olduğunu Bu sorun hakkında biliyor musunuz? 

İZLEYİCİ: [Duyulmaz] 

DAVID J. MALAN: Mike Smith kuşkusuz olmayan bir sorun, bu devre, Smith ortadan sonra geliyor çünkü hangi kabaca M bölümü, Bu gibi görünüyor. En görmüş olabilir Yani Visitas, şimdi tam anlamıyla can yarısında bu sorunu gözyaşı. HEDEF KİTLE: Woo! DAVID J. MALAN: It gün geçtikçe daha kolay. [Alkış] Orada gitmek. [KAHKAHA] Ve şimdi ben temelde Aynı sorun var, ama yarım büyük olarak tam anlamıyla bu. Ben hala Mike Smith için arıyorum. Ve ben hala can, daresay Aynı şekilde ona bakmak, yarısında sorunu bölme Tekrar sorunu yırtılma daha Şimdi beni bırakır yarısında, Bir sorun boyutu çeyrek, dramatik uzak yarısı atmak, ve Tekrar ve tekrar bu işlemi tekrarlayın ve yine aşağı bakarak Her noktada görmek için Mike Smith açıksa Söz konusu sayfa. 

Ben bu hakkı yapmak Şimdi ise, sonuçta kendimi bulacağım Sadece tek bir sayfa üzerinde Mike Smith O telefon rehberinde gerçekten eğer olduğunu. Tabii ki olabilir asla Mike diyoruz. Ama burada nokta başladığımız eğer ki 1.000 sayfa ile, benim ilk algoritma, Sayfayı çevirmek, belki 1.000 times-- o çünkü kesinlikle daha az S ismi ve Z isim, ama potansiyel birçok olarak 1.000 sayfa. 

İkinci algoritma, daha iyi. 500 sayfa. Üçüncü algoritma olsa da, kaç adım onu ​​olur 1.000 sayfa bölmek almak Böyle yarısında telefon rehberi? 10, vermek veya almak. Yani sadece aracılığıyla saygısız dalış ve fetih telefon rehberi, ben yapacak, 10 kez konuşmak aşağı sadece tek bir sayfaya benim yolum. 

Ve bu yüzden bu sezgi yakalayabilir Şimdi biraz grafiksel Sadece düşünün Bu süper basit grafik. Biz x-ekseni, ya da yatay konum eksen, benim sorunun boyutu, Telefon defterinde sayfa sayısı. Ve bilgisayar bilim adamları Genellikle diyoruz Bir sorun n, boyutu n sadece bazı değişken olduğunu bu represents-- case-- sayfa sayısı. 

Dikey ya da y-ekseni, burada çözmek için zaman olacak, belki sayfa sarım sayısı, saniye, belki sayısı ya da dakika, ne olursa olsun ölçü sizin birimidir. Ve böylece bu kırmızı çizgi birinci algoritma temsil eder birine bir tane var çünkü sayısı arasında ilişki zaman sayfaları ve miktarı alır. 

Verizon sayısını iki katına çıkarsa Telefon defterine gelecek yıl sayfaları, Benim koşu seferinde-- Zaman yürütmek için gerekli ilk algorithm-- En kötü durumda iki katına çıkar. Ancak ikinci algoritma, nerede iki tarafından saygısız değilim, için daha az zaman gerektirir Belirli bir boyut problemi. Ben bu kadar var ise sayfaları ötürü-- haber Sarı çizgi olduğunu çözmek için daha az zaman göstermektedir. Ve gerçekten de, bu, temsil biz n üzerinde iki söylerim. 

Ama üçüncü şekli ne ve son eğri gibi bakmaya gidiyor? Evet, gerçekten de ben Bak-- gidiyor söylemek için gittiğini bilmiyorum. Ama bakalım ne Söyleyecek gittiğini. 

İZLEYİCİ: Bu gibi. 

DAVID J. MALAN: Bu gibi bakmaya gidiyor Bu, logaritmik slope-- tam olarak-- böylece bu meraklı bir eğime sahip. Artık düz bir çizgi var. Ve o ilgili zorlayıcı ne grafik şimdi kesilir olsa bile, sen tahmin edebilirsiniz o yeşil hat olmadığını akla artış olacak yüksekliği tüm bu kadar Eğer ilerlerken Bu yatay eksende aşağı. 

Gerçekten de, Verizon için Örneğin, çift olabilir Telefondaki sayfa sayısı bu yıl ve gelecek yıl arasında kitap 1,000 den 2000 sayfaları, ama hayır büyük dağıtmak. Bu üçüncü ve final, bir sezgisel algoritma var bölünmesi ve fetih. Bu daha kaç beni almaya gidiyor Birini bulmak için gelecek yıl adımları Mike Smith gibi? 

İZLEYİCİ: Bir. 

DAVID J. MALAN: sadece bir tane var. Ve onlar var, onu dörtlü edebilirsiniz gidiş bana sadece iki adımlar atmaya ve benzeri yer alır. Ve böylece bu kanıtıdır Sadece nasıl biraz dikkatli tasarım ve bazı takdir ne senin girişler daha iyi yapabilirim vardır. Şimdi hile ediyoruz bir anlamda biraz biz bir varsayım yararlanarak ediyoruz. Benim varsayım nedir bizim telefon kitap hakkında Bu beni bölmek ve fethetmek için izin Bu sezgisel ve hala doğru bir şekilde? 

İZLEYİCİ: [Duyulmaz] DAVID J. MALAN: Evet. Yani sipariş edildi. Bu tarafından alfabetik edildi Telefon rehberi şirketi. O, rastgele sırayla olduğunu Eğer Bir telefon rehberi bir cehennem olurdu, ama kesinlikle olmaz algoritması kendisini ödünç Ben, kullanılan çünkü asla Sadece Mike Smith karşısında ne sen bölünmesi muhafaza edilmesi durumunda Şans eseri bu şekilde yarım. 

Peki şimdi resmileştirmek edelim ne açıkça sezgisel. Yani bir şey denir pseudocode nerede olacak ise başlangıçtaki sorunların bazılarını başlar. Ve bu açıklayan genel bir yoludur bir algoritma ya da bir bilgisayar programı, C veya C ++ veya Java kullanarak değil, ya da herhangi bir özel dil, ama sadece birlikte, İngilizce kullanarak hangi herhangi bir insan tanıdık olabilir. 

Ve biz pseudocode yazmak olabilir Bu soruna yönelik olarak takip eder. , Bir adım telefon kitap almak. Telefon defterine ortasında açık iki, Adım. , Üç adım isimleri bakmak. Smith names-- arasında ise, dört Adım 

Ve şimdi bu bir olduğunu ilginç bir yapı. Bu bir karar noktası var. Eğer bu yolda bir çatal var Bir şube, tabiri caizse olacaktır. Yani girinti gidiyorum Sadece kongre tarafından step-- hangi five-- değil diyelim ki, ben Mike arayacağım. Yani bu girinti, tamamen keyfi insan kongre, bu ancak var sadece anlamsal iletmek anlamına Bu Smith isimler arasında ise, sonra Mike aramak gerekir. 

Bu arada adım altı, haber girinti gitti ki. Yani başka diğer fork Yol, ben seyahat olabilecek diğer yol. Smith Yani başka Daha önce kitapta, ne Benim sonraki adım muhtemelen burada olacak? HEDEF KİTLE: Sol tarafa gidin. DAVID J. MALAN: Evet, bu yüzden gitmek Telefon defterinin sol yarısı. Sağ yarısı ise atmak Smith daha önce kitapta. Ortasında Yani açık Kitabın sol yarısı. 

Ve sonra sekiz adım, üç satıra gidin. Ve bu ben meraklı bir döngü teşvik, bir yineleme tabiri caizse. Gelecekte bu konuda Ama daha. 

Benim aynı algoritma kullanıyorum Benim Aynı pseudocode, yine aynı sorunu çözmek için Çünkü değişti tek şey sorunun büyüklüğü değil, Benim amaç değil, kişi Arıyorum. Yani algoritması yeniden kullanabilirsiniz Ben önceden tanımlanmış ettik. 

Else Smith, daha sonra ise book-- sen olabilir orta açık Dur tahmin Kitabın sağ yarısı. Ve yine, üç satıra gidin. Else-- son çizgi ne olacak bu programda? O arasında değilse Ben sayfada isimler O değil daha erken ise, üzerinde Kitap ve daha sonra değil Kitapta, ben biliyorum ne Şimdi Mike Smith hakkında doğrudur? HEDEF KİTLE: O kitapta değil. DAVID J. MALAN: O kitapta değil. Yani yapabileceğimiz en iyi adildir vazgeçmek ve bu programı durdurmak. Tamam. Bu noktada Yani, bir alalım bekliyor ne bazı hızlı tur. Ve aslında, ben burada katıldı ediyorum CS50 personel sayısı ile. Bu millet her olabilir Eğer Sahnede beni buraya katılmak. 

[Alkış] 

Bak, bu sadece CS50 personel bir alt kümesi her yıl beri biz yaklaşık 100 personel var Tabii yardımcılarının rolleri üyeleri, dostlar öğretim, ve daha fazlası. Hadi gel. Yani burada bize katılacak beceriksizce sadece bir an için biz bir kasırga tur vermek gibi ne Kurs burada beklemek gerekir. 

Yani öncelikle, biz SAT / UNS var derste derecelendirme seçeneği olarak. Bu kasıtlı kastedilmektedir Bir seçenek, burada olduğu Eğer biraz tedirgin olup olmadığını ders olmayı, ve hatta eğer failure-- korku yok açıkçası başarısızlık sizin not ortalaması zarar anlamına gelir, bir B ve bir problemimiz oluyor Bir ağ geçidi için kesinlikle tam olarak ne, CS50 ve diğer benzeri kurs tanıtım kursları, Bu sınıflandırma seçeneği izin içindir. 

Ben gönülden teşvik Özellikle students-- fence-- başlatmak için ise Tabii SAT / UNS, hatta SAT / UNS kalır. Ama kesinlikle bir mektup geçiş yapabilirsiniz vadede beşinci Pazartesi tarafından sınıf. 

Açıkçası, geri ne zaman Bir çaylak, 1995 yılında oldu Ben kendimi bile CS50 sürmedi Ben sinir alamadım çünkü Aslında sınıfta ayak adım. Bu kadar çok bir etki gibiydi Bana yabancı ve gerçekten sadece Benim bu arkadaşlar için, açıkçası, kim programlama olmuştu Onlar altı beri ya da belki 10 yaşında. Ben çünkü Ve bu sadece oldu Benim zamanımda CS50 almak mümkün eşdeğer versiyonunda SAT / UNS-- geçiş / day-- geri başarısız hatta ben 50 aldı. Ve her nasılsa veya diğer ben değilim Burada bugün tekrar sizinle. 

Başka Şimdi arada ne 50 hakkında akılda tutmalı eşzamanlı kayıt olduğunu. Söylentilere aksine o Eğer duymuş olabilir, olabilir, aslında, aynı zamanda Eğer CS50 ve başka bir sınıfta kayıt olduğu aynı veya bazı örtüşen toplanır burada CS50 en dersler gibi zaman. Hususlarla için tanıtım bilgilerin görmek bunların uygulanması. Için 

Anlatım, arada, aksine katalogda resmen ne, olacak genellikle sadece Sadece bir saat buluşuyor. Vesileyle biz biraz uzun çalıştırabilirsiniz. Ama akılda tutmak CS50 adlı derslerde hedefi size sağlamaktır Bir kavramsal bakış, umarım bazı gösteriler, hatta belki bazı hediye, için bekliyor ne Aşağıdaki hafta. 

Ve böylece derslerde, biz ele alacağız birlikte bu konular ve örnekler, Sahnede yetişmelerini ve Biz mümkün olduğunca sık sahnede personel, saat sadece bir çift her hafta için. Bölümler, arada olacak ötürü-- birçok bu millet tarafından sunulan Bunlardan dostlar, bazı öğretim Onları tabii ki assistants-- iradenin Haftalık oluyor. 

Ve tutmak için anahtar ne Aklınızda biziz İlk benzemez have-- yok Geceleri, müzik class-- kesitlerin farklı parça daha az konforlu öğrenciler, daha rahat ve yere arasında. Ve açıkçası, eğer biliyorum Eğer daha az rahat konum. Ve muhtemelen olmadığını bilmek Eğer daha rahat konum. Eğer gerçekten emin değilseniz Ve, sen yere arasında tanımına göre. Yani bölümüne zamanı ne zaman geliyor Bir hafta ya da öylesine, müfredat başına, size bu soruyu soracağım. Ve esaslı kendinden seçebilirsiniz Kendi konfor düzeyinde ve yeşil olmak students-- olmak Size konfor seviyesi benzer dots--. 

Bu arada, biz sorunu var hangi sonuçta olacak, setleri Bu derste deneyiminizi tanımlayın. Onlar genellikle sunulan konum Birden sürümleri. Biz en bekliyoruz standart edition Tabii her öğrencinin mücadele etmek aynı zamanda, bir sözde korsan baskısı ekstra kredi hiçbir formu sunuyor düpedüz ama gerçekten palavra hakları denenmiş ve ele söylemek dersin korsan sürümleri ki benzer malzeme yaklaşım ama daha karmaşık bir A açısına sahiptir. 

Biz sunuyoruz neler Standart sürüm için, Yine, bir süper çoğunluk Öğrencilerin, değil sadece walk-throughs, dersin personeli tarafından liderliğindeki videolar Bu gerçekten size yol dersin sorunlar ve olası tasarım uygulamalar. Ve biz de, sonra Aslında, postmortems teklif bu sayede merak ediyorsanız Eğer varsa nasıl veya çözülmesi gereken bazı Sorun, öğretim elemanlarının size yol gösterecektir video gibi de. 

Bu arada, ne de vardır bekliyor Beş gün geç ve aslında Biz sizin düşecek en Sorun puanı ayarlayın. Biz kesinlikle karşılığında takdir iş yükü için bu 50 beklediği Senin, hayat şekilde alır bazen, değil beş kez eğer. Ve böylece bu sunacak Eğer esneklik biraz, a, diyelim ki, sizin kadar uzatmak Öğle saatlerinde bir Cuma öğle saatlerinde Perşembe. Için tanıtım bilgilerin görmek uygulama detayları bunların. 

Şimdi ne olacak şimdi bekliyor? Ve sadece meydana var şimdi bana ne kadar uzun Ben siz sahnede burada durmak yaşıyorum. 

[KAHKAHA] 

DAVID J. MALAN: Ama biz alırsınız uzun zaman önce iklim bitirmek. Peki açısından bekliyor Sorun setleri? Ne tüm Eh, belki bir iltifat senin öncekilerden ile geçen yıl yaptı. İlk problem kümesinde Geçen yıl, biz tanıttı Çizilmeye, grafik programlama dili Eğer tarafından tam anlamıyla programlama sağlar sürükleyerek ve puzzle parçaları bırakarak, Bu gibi, olduğu yapıların anımsatan Sadece bir hafta göreceksiniz dolayısıyla, ne zaman geçiş Daha geleneksel için Dil, C olarak da bilinir 

Geçen yıl biz devam Bu sorun, seti, kriptografi için ilgili, bilgi sinyal karıştırıcı hükümet veya arkadaş 'onu tutmak için Bunu görmek istemiyorum gözler. Burada kodlanmış a, ileti yakında şifresini ya da de-karıştırmak mümkün olacak. 

Breakout bir sorun oldu Geçen yıl ayarlamak, burada Bu yeni bulunan programlama kullanmak becerileri aslında uygulamak Senin gibi wherein-- bir oyun childhood-- hatırlayacağınız amaç bash oldu Ekranın üstünde olan tuğla Burada biriken bir yol boyunca skor, ve kendi algoritmaları uygulama ki bu çözelti, sonuçta Eğer oyun oynamak sağlar. Bununla birlikte, daha sonra yarıyıl, size verecek 143.091 İngilizce kelimeleri bir sözlük. Ve meydan olacak Bir program yazmak için bu tarafından, belgeler çek büyü belleğe birçok kelime yükleme mümkün olduğunca verimli. Genellikle size çukurlaşma sınıf arkadaşlarınızla karşı Eğer biraz içine yeğlemek lider kurulu meydan en az kullanabilirsiniz kim olduğunu görmek için çalışma süresi saniye, ve en az sayı bellek megabayt, ve aslında programları ince ayar inanılmaz verimli kaynak olmak Sadece zaman. 

Geçen yıl, çok, biz sonunda baktı web programlama ile dönem. Ve gerçekten de, biz yine bu bunu yapacağım Birden fazla sorun setleri ile yıl, teknikleri tanıtan ve uygulayabilirsiniz hangi ile zihniyet Bu programlama becerileri web siteleri, dinamik web siteleri, Aslında çözmek web siteleri sorunlar ve farklı davranır ve sadece statik değil Statik bilgi siteleri. 

Nihai proje sonuçta olsa, tanımlayacağız, Tabii doruk öğrenciler, burada için uygulamak için meydan olacak ilgi çoğu şey Size, çok uzun bir şekilde topu gibi dersin dersleri üzerine çekiyor. 

Ve gördüğümüz gibi başlangıcında video biz dönem sona erecektir Eğer, uygun olmayan CS50 hackathon, 07:00 bir gece başlayacak ve Ertesi sabah 07:00 de biter. 09:00 civarında, biz olacak ilk akşam yemeği sipariş. 01:00 civarında, biz olacak İkinci akşam yemeği sipariş. Ve hala iseniz 05:00 duran, biz olacak servis otobüsü size Kahvaltıda IHOP. 

CS50 Fuarı, bu arada, bir olay hangi 2.000 artı fakülte, öğrenciler, ve kampüs genelinde personel olacak senin başarılarını görmek için gelmek ders ve finalde projeler ve kreasyonlar Eğer laptoplarda oluşturmak olduğunu, masaüstü, hatta belki de ampuller. 

Bu arada, ofis saatleri ve destek yapısı. Ve şimdi olurdu bir daha iyi bir zaman hepinizi getirmek için. 

Ofis saatleri yerde dört gece sürecek Birden fazla saat her gece için bir hafta Genellikle 20 ile 30 ile Nöbetçi dersin personeli seferde samimi sağlamak için destek için bire-bir fırsat dersin sorunu setleri ile. Ders çok olacaktır veriler, özel olarak Öğrenciler daha az comfortable-- veya kimin için en az comfortable-- söylemek cesaret ofis saatleri değil En beslenmesi ortamı ve kesinlikle değildir En stressiz. Özellikle süreler basarak zaman, Biz proaktif size kendimizi eşleştirmek olacak çalışmak için ekibinin bir üyesi ile ihtiyaçlarınız gibi bazı düzenli aralıklarla ve zamanlama sağlar. 

Ve personel. Bana Davon, Rob tanıtayım, Gabriel, bu yılki kafaları. Her say-- etmek istiyorsanız 

[Alkış] -a kelime. [Alkış] Buraya Davon olduğunu dersin yöneticisi, hangi onun tam zamanlı rol anlamına gelir O yürütme ile olur ve CS50 lojistik. Davon: Evet, merhaba, beyler. Sen ofis saat benim için çok görürsünüz. Ben bölümleri öğretim olacak. Ve Önünüzde e-postaları vurursan, Herhalde yanıt olacak. Yani seni çok tüm dönem görürsünüz. Ve CS50 hoş geldiniz. 

DAVID J. MALAN: Ve şimdi Gabriel, kim kendisi, geçen yıl sadece bir çaylak oldu ancak son birkaç yıl için vardır CS50 kendi versiyonunu faaliyet O indirilen sayede Brezilya'da kurs en content-- tüm hangi açıkça ediliyor filme ve online-- yerleştirilir o çevirmek olabilir 100'den fazla öğretmek ardından Portekizce ve duyduğu sınıf arkadaşlarının Birkaç yıl tabii ki, kendi anadil öğretimi dersin müfredatı. 

Gabriel: Merhaba. 

[Alkış] Gabriel: Merhaba, ben Gabriel değilim. Ben tabii baş TF değilim. Ve seni CS50 seveceksiniz umuyoruz. Bu CS50 olduğunu. 

DAVID J. MALAN: Şimdi Rob için. Oh, giriş istiyorsun? 

ROB: Hayır, bilmiyorum. [KAHKAHA] DAVID J. MALAN: Ve Rob Boden. [KAHKAHA] ROB: Merhaba, ben Rob değilim. Bu benim beşinci yıl ders ile ilgili. Her yıl, bu sadece bir Daha iyi ve daha iyi sınıf, böylece siz açıkça müthiş olacak. Hepinizin onunla eğlenin umuyoruz. Ben onunla eğlenmek için gidiyorum. Yani etrafta görüyorum. 

DAVID J. MALAN: Ve Zaman us-- izin vermeyecektir 

[Alkış] 

Zaman bize izin vermez Herkesi tanıtmak sahne ve meslektaşlarının tüm üzerinde bugün kim sınıfları alışveriş. Ama beni tanıtmak için izin Belinda ve CS50 Bulmaca Bu bekliyor Gün, Cumartesi, önümüzdeki hangi ilkidir dersin büyük ölçekli olaylar. 

Özellikle bu kastedilir nokta eve çekiç bilgisayar bilimi sonuçta değil programlama hakkında değil, hakkında problem daha genel çözme. Eğer olacak gibi, Gün Bulmaca getirecek, bakın ve sınıf arkadaşları beraber-- Bu Cumartesi umuyoruz. 

BELINDA: Tamam. Merhaba millet. Çok teşekkürler. Yani bizim şanlı kaptanı olarak Benim adım Belinda, dedi. Ben Quincy evinde bir ikinci sınıf öğrencisi değilim. 

Ben, sadece sizi seviyorum, aldı CS50 geçen yıl, gerçekten sevdim. Ben yumuşak bir nokta için var Üçüncü satırda adamlar. Ve ben şimdi yaşıyorum, söylemekten gurur duyuyorum bir taahhüt ilişki içinde [duyulamaz] CS50 ile. TAMAM MI. Bu bir şaka benim topal versiyonu oldu. 

Her neyse, bu yüzden, hareketli Sadece davet etmek istedim Tüm i-laboratuara adamlar, ya da HBS kurdeşen. Biz sahip olmak için gidiyoruz 12:00-3:00 Günü Puzzle. Ve sizin için büyük bir fırsat çocuklar, dost CS arkadaşlar edinmek Kaptan gibi, bazı sivil-CS bulmaca çözmek sözü, hem de bazı ücretsiz yemek yemek, gibi, bazı müthiş ödüller kazanmak hediye kartları, kişi başına 75 $, ve also-- ne oldu? Wii U falan? Wii U? Evet. Bizim çekiliş için. Korku. Yani sınıfın sonra etrafında çakacağım. Ve siz hiç varsa sorular, bana bildirin. 

DAVID J. MALAN: Ve ötesinde, göreceksiniz Bu, bugün yapılacak bir şey yok. İlk sorun set Cuma dışarı gidecek. Ama bugün bizi eve getirmek için, ben istiyorum size tanıtmak için özel bir tane daha personel, Colton üyesi Kimin elleri şimdi Ogden burada, size yukarıda korumalı Bu MIDI kontrolör nokta daha ev çekiç bilgisayar bilimi, çok, çok mühendislik ötesinde uygulanabilirliği vardır ve bilgisayar bilimi kendisi STEM ve, müzik gibi etki bile uzanan. Ben düşündüm offered-- 

Colton nazik vardır Bunlardan biri odak düzeltmek için gidiyordu. Andrew biz çağırmak eğer odak Burada sadece bir an için bitti. 

Colton ne yaptı önceden program Bu cihaz, düğmeler bu ped Eğer burada resimde gördüklerim, bir MIDI kontrolör olarak, böylece bu düğmelerin her biri Belirli bir müzikal nota kablolu veya bir ses, daha genel olarak bir kayıt, öyle ki bu desen oynayarak çok bit desenleri gibi düğmeler, Diğer temsil edebilir üst düzey kavramları. O sonuçta mümkün olacak Bugün eve burada almak bizi? Daha fazla uzatmadan, eğer biz ışıkları loş olabilir, ve Colton arkasındaki ekranda açın. 

İZLEYİCİ: Woo! 

David J. MALAN Bu CS50 olup. 

[MÜZİK OYUN] 

[Alkış] 

Bu CS50 için var. Biz Cuma sizi görecek. Bazı kek transeptli sizi bekliyor. 

[MÜZİK OYUN]