[Prehrávanie hudby] 

[Publikum jasot a tlieskali] 

DAVID J. Malan: To je CS50, Úvod Harvardskej univerzity na intelektuálne podniky informatiky a umenie programovania. Sme tak radi, že sa úžasné kamenec tu dnes s nami. Bol členom Harvard trieda z roku 1977. Sústredil sa na aplikovanej matematickej ekonómie. A bol rezidentom Jirchářích domu. 

[Publikum fandenie] 

On bol manažér Harvard futbalový tím, reklamný manažér Crimson, a vydavateľ Harvard obhajcu. A po dokončení štúdia, on zamieril na na obchodné škole Stanforde, ale nezostal dlho, pretože bol rýchlo prijatí jeho priateľa k malej firme všetci vieme teraz ako Microsoft, kde pôsobil ako prvý ako obchodný manažér, neskôr ako generálny riaditeľ a Teraz je majiteľom LA Clippers. 

[Publikum fandenie] 

CS50, to je Steve Ballmer. 

[Fandenie a potlesk] 

Steve Ballmer: No, vďaka. Som poctený, že majú šancu tu byť dnes s vami. Keď som prvýkrát hovoril s David o tom, povedal: Naozaj by som si, aby sa na v a dať pokročilý prednášku v strojovom učení a výpočtovej myslenia. Sme nezaoberal touto myšlienkou príliš dlho. 

Tak som si myslel, že by som dať ste trochu talk-- ak môžem zistiť, ktoré medzerník som hitting-- Čo musíme urobiť pre zmenu? Ja sa nedotýkajte, že jeden. To, čo som sa nedotkol. Tak ideme. OK. 

Myslel som, že ti dám little-- ste musíš byť konkurent v podnikaní. Mimochodom, myslel som, že sme si hovoriť trochu dnes, len niekoľko myšlienok, na väčšina z toho, čo som sa dozvedel, Naučil som sa na Harvardskej univerzite. Myslel som, že sa snažia zhrnúť, že asi deviatich krokoch a potom štyri veci, ktoré som sa naučil po Som z tohto miesta, a dúfajme, že si po celú dobu že v asi 25 minutes-- len aby vám niečo trochu na zamyslenie. A potom budeme robiť Q & A. 

Som 99,999999999% istý, že nič, čo by sme hovoriť o dnes bude záležať na vašej triede alebo sa objaví na finále. Myslím, že si za bezpečné ako dážď na tomto dnes. Ale dúfajme, že si myslíš o pár vecí, ako sme prejsť. Prvá vec, ktorá je pravdepodobne dôležité, aby ste register-- to je trochu akademicky dangerous-- všetkých tých mnohých dôležitých veciach Som sa naučil na Harvarde, je nebol v triede. Počúval som Dávidovi robiť úvod, pomyslel som si, znie to, ako by som sa špecializoval na extracurriculars keď som bol tu. To je vlastne pravda. Som sa zúčastnil všetkých jedného trieda zasadnutie senior rok. Junior rok bol o niečo lepší. 

Vďaka modernej technológii, vôbec sa mi nepáči vedieť, aké sú možnosti, ale sa zdá, že Ešte dnes väčšie za neplechu mimo vyučovania. Ale poviem vám, že to bolo naozaj veľmi, veľmi formatívne a kľúčový. Prišiel som sem v roku 1973. A bol som sakra usilujúca a odhodlaný že som išiel, aby mi Ph.D. buď v matematike alebo fyzike. A pokiaľ ide o jediný vec, prísť na to, bola nech už sa deje byť matematiku alebo fyziku. To bolo ono. To je všetko, čo potreboval sa prišiel. 

V prvom ročníku, veľký rozhodnutie bolo, či prijať Fyzika 55-- nemám ak to vedieť Samozrejme stále exists-- alebo Math 55. Myslel som, že vziať obaja, a láskavo povedal poradca, mladý Steve, veľká chyba. Nebudem vám umožní urobiť. Tak som vzal jednu z nich a robil Nezávislá štúdia v druhej. A ďakujem Bohu, že som urobil. 

Prvé lekcie som sa naučil veľmi, veľmi skoro. V prvom ročníku, som si vzal svoju prvú skúšku. Vzal som si svoju prvú skúšku. Vyšiel som z toho. Zavolal som svojich rodičov a povedal som myslíte, že som prepadol zo školy. Bol som už zaoberajú Harvard futbalový tím robí štatistiky. Mal som ísť dole na Penn, tak to musí byť o tejto ročnej dobe, od plánu na futbal sa nezmenila za posledných 50 rokov. 

Mali sme ísť dole Penn. Nešla som, pretože som bol hrebeň klesol že som sa prepadol zo školy. Ja mám skúšku späť ďalšie týždeň, a naozaj som dostal na 33, čo bolo o piaty alebo šiesty triede. Chlap, ktorý dostal 75 je Ph.D. v fyzika, je profesorom fyziky, a je to génius. Tak mi to trvalo asi dva mesiace učiť Nebol som fyzik a nebol som génius. A všetko dobre začal práve tam so svojím prvým veľkým neúspechom, aby som tak povedal. 

Práve som dokončil dávať triedu, v skutočnosti, na obchodnej škole na Stanforde. A ja som pracoval s pani, ktorá bola profesor tu na Harvarde v ekonómii a teraz je na Stanford Business School. A vzal som možnosť pozrieť sa späť a premýšľať o, dovoľte mi povedať, dôležité lekcie, ktoré som naučil v priebehu doby môjho života, ale predovšetkým na tom záležalo na mňa, ako som sa s operačným systémom Microsoft. 

A ja sa pokúsim prejsť detaile každého, ale zhrniem je v krátkej forme. A keď som sa zastavil a pozrel sa späť a ja som povedal, koľko z tých, sa vzťahujú k niečomu, konkrétne, že som vystúpil z mojich skúseností na Harvarde, Odpoveď sa ukáže byť veľmi vysoká. 

Malá prehliadka hands-- koľko prvom ročníku máme v triede? Sophomores? Juniors? Seniori sa snaží dostať, že posledná SK v pred odchodom? OK, dobre. 

Poviem vám, že v odraze, suma, ktorú môžete získať z tohto miesta je ohromujúci. Moji najlepší priatelia, veľa z nich som sa stretol až do dnešného dňa, keď som bol tu. Formatívne skúsenosti, som sa sem dostal. A každý hovorí, vy, ale je to úžasné čo môžete dostať z miesta. 

Číslo jedna pre mňa život lekciu, je na ideách záleží. Teraz, ľudia hovoria, samozrejme na ideách záleží. Čo je to za hlúpu života lekcie je možné, že myšlienky na tom? Skutočnosťou je to pod aj nad ocenil. Väčšina ľudí si myslí, každá myšlienka je dobrý nápad, ako dlho ako oni mali to. Skutočnosťou je nie každý nápad je to dobrý nápad. Nie každý nápad záležitosti. A nie každý nápad, by mali byť sledované. 

A ak ste v oblasti, ako je Som či bol inovácií, nie každý nápad je to dobrý nápad, aj keď To vám pripadá, že spôsob, ako na prvý pohľad. V skutočnosti, väčšina ľudí šťastie, že jeden nápad, ktorý Naozaj záleží na celý život. To nie je kritika. Ale krajina otrasená, život meniace nápady len veľmi málo a ďaleko between-- výskumné poznatky, investičné postrehy, inovácie. Dobrý nápad, musí byť drahocenné a živil. A v niektorých zmysloch, mohol by ste povedať, že som že sa naučili tu na Microsoft-- tu na Microsoft-- tu na Harvarde. 

[SMIECH] 

Ja vlastne viem, čo je to na snímke, hoci. Aj tu sa to naučil. Microsoft tu bola zahájená Bill Gates a Paul Allen, keď som bol tu. Keď som sa konečne pripojil spoločnosť, to bolo päť potom, čo začali Microsoft. Niektorí ľudia by sa povedať, že to začalo, až na Currier dom, ale je to naozaj dostal začal sa na puzdre projektu sa na Ringe, čo je miesto, kde Paul Allen žil. 

Ale tento pojem, ktorý Microsoft začal, bola myšlienka, že softvér zastúpené forma voľného inteligencie, a že ak ju spolu s týmto nové v podstate zadarmo inteligencie v podobe mikroprocesora, neuveriteľné veci by sa stalo. A že základná myšlienka, že softvér bol mobilizovať sily pre tento nový mikroprocesor, ktorý bol free--, že zrejme bol veľký nápad. 

A to bol nápad že Paul Allen a Bill Gates mal, keď začali spoločnosť. A myšlienky sa na tom. A to stojí za zváženie a nie zamilovanie s každou myšlienkou máte, či sa snažíte vyriešiť problém sadu alebo sa snažíte robiť niečo iné. 

Druhá vec, ktorú som sa naučil je, že je výhoda k bytiu to, čo sa mi páči volať teraz hardcore. Hardcore-- neviem celkom, ako to popísať. Je to kombinácia húževnatý a oddaný a vášnivý a committed-- niečo ako to, že hardcore. 

Dozvedel som sa o tom, že hardcore z matematiky koncentrátorov na Harvarde. 

[SMIECH] 

Nebudem sa pýtať, či sme my nejaké matematické koncentrátory tu. Ale povedal by som, že je to kde som dostal lekciu. Ľudia mohli jednoducho ísť crazy-- zameraná. A nebolo to len, že ľudia boli geniálny, ale pracujú a pracujú a pracujú a pracujú. Ja by som sedieť vo svojej izbe pracovať na problém nastaviť, a po troch hours-- Som trochu ADD-- I jednoducho nemohol vziať. Väčšina hardcore ľudia mohli Len moc cez čokoľvek. 

A tú výhodu, že že húževnatý a oddaný a committed-- Tvrdím to nám pomohlo spoločnosti Microsoft. To bolo zásadné v spoločnosti Microsoft. Ale ja som sa naučil na Harvarde tu. 

Passion-- Myslím, že je to asi spravodlivé pre mňa znamená v tejto fáze môjho života že basketbal je vášeň. Začal som sledovanie z doskokov a asistencií. $ 12 hra som dostať zaplatené. Išiel som do každého Harvard basketbal Hra, ktorú by som šiel tak ako tak. Ale ja som dostal zaplatené 12 dolárov, aby Trať doskokov a asistencií. 

A ja poviem, že hľadanie vaša vášeň je niečo, dostanete k tomu takmer jedinečný spôsob, ako na vysokej škole. A nájsť veci, ktoré ste vášnivý je pravdepodobne najviac dôležitá vec, ktorá vás si naozaj začať robiť keď sa dostanete na vysokú školu. Pred vysokú školu, všetko to ako dostať na vysokú školu. Je to nešťastné, ale ja viem, že je to pravda. 

Tu, vezmi si čas na preskúmať svoju vášeň. Aj teraz v tomto roku bude pravdepodobne pokračovať asi 200 basketbalové zápasy. Myslím, že je fér hovoria, že to je vášeň. Ale sedí v starom IAB, ktorá Myslím, že sa volá Malkin Center, Označenie down-- tú chlapík menom Lou Silver kto hral na Harvarde basketbalový tím v roku 1975. Dal som mu výhodu pochýb o tom, na každom odraze vôbec. Myslím, že som bol súčasťou Jeho All Ivy úspech. A kto bol jeden z prvých ľudí, aby napíšte mi, keď som si kúpil v LA Clippers? Lou Silver-- vášeň postavený už v ranom veku. 

Vlastné výsledky. To je vlastne, myslím, jeden z Najťažšou vecou na školu deti, aby si, najmä deti na Harvarde, ktorá je na konci dňa, nie je to len o tom, či Máte dobrý nápad a či ste skutočne talentovaný a naozaj šikovný. To je dosť, aby vás do veľa dobrých škôl, vrátane tohto. 

Ale všetky tie veci sú v skutočnosti meria úspech. Musíte urobiť niečo iné, než aby známky a získať merané na nich v živote. To je všeobecne, ako funguje svet. A naozaj je zodpovedný za výsledky robí lepší vo všetkom, čo robíte. Aj COMPED pre Crimson a musel ísť predávať 1,000 dolárov v hodnote reklamy. To bolo veľa peňazí. Ja neviem, čo čísla budú Tieto days-- ale 1000dolar z reklamných príjmov, a potom vzal z predaja reklamy. 

A pocit tlaku, najmä v inštitúcii že v podstate nemá money-- aspoň to kde Crimson bolo 35 rokov ago-- je to pre vás dobré. Je to dobré pre dušu. A to vlastne robí líp všetko, čo robíte na vlastné výsledky. 

Time--, koľko ľudí v izba sa povedať, že sú príliš zaneprázdnení? Nie je zaneprázdnený dosť? To je politicky nepopulárne miesto, aby vaše ruky, ale Boh vám žehnaj za uvedenie vaša ruka sa tam. Skutočnosťou je, premýšľať o čase, keď niečo ktoré majú byť spravované, či už je to ako long-- pre tých z vás, ktorí sú seniori, Som si istý, že budete klásť otázku, ako dlho budem robiť svoju prvú prácu? Ako dlho? Budem bývať v mojej práci šesť mesiaca, roku, piatimi rokmi? 

Ako dlho predtým, než sa rozhodnem či som naozaj rád svoju kariéru? Ako dlho predtým, než som naozaj rád svoj majore? Ako mám naozaj riadenie svoj čas? 

Bol som zapojený do mnohých z extracurriculars. Ten, ktorý rozbil bánk pre mňa bolo stáva vydavateľ advokáta. Nie som si ani istý, prečo som to urobil. Naozaj si nie som istý, prečo som to urobil. Bol to ďalší životopis build. Už som bol zaneprázdnený futbal a Crimson. 

Ale ja som to urobil. A potom riadenie času naozaj dostal do môjho slovníka. Naozaj som musel manage-- a ja ani merať. Začal som skákanie triedu. Už som priznal, že. Ale riadenie času, aj medzi extracurriculars musíš byť veľký, veľký problém. 

Dnes som vlastne držať tabuľky, partia z nich. To sú všetky tie veci, Budem robiť v mojom živote. Tu je, koľko času sa do rozpočtu k nim, a prideliť ju. Aj zaznamenať všetko, čo do programu Outlook. Mám makro vypľuje v programe Excel. A ja rozpočtu oproti aktuálne porovnanie. 

Je to trochu inak, pretože Som, citujem, v dôchodku, koniec citátu. Ale v spoločnosti Microsoft, mohol som ti povedať, bol bude mať 12 jeden z tých s Harrym v tomto roku. A potom by som ich sledovať. Koľko som mal? Chystal som sa stráviť 10 hodín ročne hovoriť s klientmi po telefóne proti osobne. A ja jednoducho merať všetko, pretože si myslím, čas je tak dôležité. 

Storytelling-- Myslím, že v čo sa rozhodnete robiť v živote, aj keď budete mať najviac hardcore, oddaný počítačový inžinier, učí sa rozprávať príbeh, či už to s my-- nemôžem napísať lízať, ale ja nie som zlý reč, ale moja reč štýl je veľmi odlišná než Ľudia stoja na stupňoch víťazov. Je to veľmi odlišné. 

Byť schopný rozprávať príbeh prostredníctvom Vaša práca, a to prostredníctvom svojho prejavu, prostredníctvom vášho písania je tak dôležité. Ak žiadosť o grant? Radšej povedz svoj príbeh. Chcete, aby vaše rozbehu nápad financovaný? Radšej povedz svoj príbeh. Ak chcete byť najlepší inžinier v tíme, kto je presvedčivé vízie o kde by mal produkt? Radšej byť schopný rozprávať príbeh. 

A vôbec, vôbec sa mi nepáči že ľudia vyjdú školy dobre vyznajú v rozprávaní. Na druhej strane, ako je Harvard futbalový manažér, Musel som vstávať každý tím meal-- počúvať up, everbody-- a urobiť oznámenie pre autobusy. A musím vám povedať, že je manažér nie je vznešené, ctený pozíciu. Aspoň, že to nie je pred 40 rokmi. Som si istý, teraz, že je to veľmi odlišné, pretože celý systém zmenil. Ale vy by ste sa tam dostať a vy by ste povedzme, ako mám rozprávať tento príbeh? Čo mám naozaj oznámiť? Čo mám robiť? Aj naučiť sa dať speeches-- Bol som veľmi plachý ako dieťa. A bytia Harvard Football Manager pre mňa Bolo to takto obrovský, transformačné skúsenosti. 

Posledné lekcie som sa naučil na Harvard je-- nie doslova, ale figuratively-- je to dostať do posilňovne. Posilňovňa v športe je miesto, kde sa dostanete do formy. Staviate nové svaly. Staviate novú flexibilitu. Naučíte sa nové veci preto, že máte nové možnosti. 

V živote, musíte pobyt v posilňovni. Musíte si vyvíja, budova nové zručnosti, učiť sa novým veciam. A to ľahko povie, ale Veľa ľudí si to. Dalo by sa povedať, OK, dobre, ľudia ktorí idú do tech priemyslu všetky do-- nie je pravda. 

Budem vám jedna veľká transformácia že sa deje v dnešnom svete. Väčšina ľudí, ktorí sú v mojom veku naučil formu počítačovej vedy kde ste napísal program že sa vstupy a dal vy výstupy, ktoré boli správne alebo nesprávne. Najmodernejšie programovania hovorí, daj mi veľa vstupov a budem štatisticky odhadnúť o tom, čo by mohlo byť zaujímavé tu. 

To je veľmi nová zručnosť. A ak zistíte, že ľudí, ktorí sú, poďme hovoria, 10 alebo 15 rokov zo školy, že si nemyslím, že to tak technologicky, dokonca k tomuto dňu. A tak need-- či už je to v vaša kariéra alebo v life-- pre mňa na Harvarde, som sa naučil Math A? Má Math stále existujú ako kurz? Bolo vopred počet. 

Postačí, keď poviem, pretože som si myslel, na seba ako nejakú super matematiky chlap, Musel som sa naučiť, aby sa pojmy a vysvetliť jednoducho. Učila som pre-Calc, niečo Som urobil pred piatimi rokmi. A schopnosť budovať Nový skills-- I bod na základe skúseností tým, že na Harvarde. 

Za Harvard-- jo, tam boli ešte pár vecí naučiť. Viem, že to je najlepšie inštitúcie, absolútne, vo svete. Bol som na Boston Globe dnes hovorí o Harvarde, číslo jedna vo všetkom. Aj krvácať Harvarde. Ale ja som vlastne naučil pár veci, potom, čo som sa dostal z Harvardu. 

Prvá správa Aj by som, že je v živote, Ak chcete byť vaše vlastné quarterback. Pozrite sa na hracie pole. Mnohí ľudia radi si krátkozrako zviazané do jednej veci, a majú pevný čas ustúpil. Byť ČO spoločnosti Microsoft je to úžasná, skvelá príležitosť. Ukázalo sa, že všetci v Svet chce povedať, čo má robiť. A oni ťa vychovávať. 

Chcete sa dozvedieť o všetky polia technológia? Tak dlho, kým nebudete správať ako know- to všetko, niekto vzdelávať vás. A vy máte jedinečnú možnosť vidieť široko cez technologickej oblasti. Práve teraz, ja som strávil veľa času študuje vládu a ekonomiku. 

Ukazuje sa, že číslo miest, môžete v skutočnosti prečítajte si o totalite vlády v Spojených štátoch, je takmer nulová. Aký je celkový strávený v Vláda v tejto krajine, a čo to dostať strávený na? Neexistuje žiadna vláda správu o tejto téme. 

Najlepším miestom sa stane, že príde z nejaký náhodný blogger, ktorý som stretol, kto si myslím, že je to skvelé, mimochodom. Ale našiel som ho v našej Bing vyhľadávač, nie je divu. 

[SMIECH] 

To je môj jediný konektor pre dnešok. Som stále shareholder-- ale vidieť poľa. V živote, je vždy dobré byť prvý človek niečo dosiahnuť. Ukazuje sa, že ten, kto vyhrá, je človek, ktorý to robí posledný. Takže je to vždy lepšie, aby vynašli nový nápad, byť prvý, kto niečo urobiť. Ale nakoniec je to o spáchanie, aby byť úspešný a bývať v niečom. Je to akýsi dôsledok z toho, že hardcore. 

A určite existujú Pole úspechu spoločnosti Microsoft, ako je predaj na veľkých podnikov, kde keď sme začali na ktoré v 80. rokoch, ľudia hovorili, nikdy to. To je dosah všetky IBM. A dnes, to by bolo 70% alebo 83% zo zisku spoločnosti Microsoft prísť, pretože sa nám nepodarilo na niečo 20 rokov, ale sme stále na neho. 

Dôsledkom myšlienok matter-- je ťažké mať druhý nápad. Ak naozaj študovať tech priemyslu väčšina tech spoločnosti majú jednu myšlienku, a ak je myšlienka je horúci, že zostávajú horúce a potom miznú do čiernej. Keď sa pozriete na všetky spoločnosti ktoré boli dôležité v oblasti technológií keď som sa dostal do spoločnosti Microsoft v 1980 iba IBM je stále okolo. A ja by som mohol argumentovať, že to nie je tech už spoločnosť. 

A mojím veľkým snom Microsoft je, že to je, aby som tak povedal, dva, tri, alebo štyri trik pony. Povedal som niekde, že som si myslel, Apple a Microsoft boli úžasné pretože oni boli dvaja trik poníky, a niekto myslel, že som mlátiť Apple. Nie, to je môj konečný kompliment. 

Každý, kto môže mať dva good-- ak máte jeden nápad, myslím, že si úžasná. Ak máte dve myšlienky, že ste obdivovaný v histórii pre váš úspech. Je to naozaj zaujímavé. 

Optimim-- Colin Powell prišiel prehovoriť jeden rok v našej výkonnej ustúpiť potom, čo bol vedúci náčelníkov štábu. A má tento citát že som prišiel milovať. "Optimizmus je sila násobiteľ." A najmä medzi technické ľudia a naozaj chytrí ľudia, elegantný, elegantný, pohodový, čo robiť má byť cynický a skeptický a vybrať si, čo od seba. 

Viem, že k tomu nikdy nedôjde v CS50, ale vidíte, že medzi určitým druhom vysoký IQ technickej ľudí. A napriek tomu, optimizmus je sila násobič. Tak ako sa vám brutálne realistické a byť optimistickí? Je to veľmi, veľmi dôležité. 

Myslel som na to po zatiaľ čo na spoločnosti Microsoft. Predajcovia v Microsoft sú prirodzene optimistický, asi všade. Stačí nám, kde sa povedať ísť a budeme run! A viem, že budeme mať úspech! Pretože ľudia chcú veriť. Inžinieri, hovoríte, tu je kam máme ísť, a prvá vec, ktorú hovorí sa, oh, poď. 

[SMIECH] 

To nie je správne. To nie je správna cesta. Ale ja mám found--, čo môže popiera svoju základnú optimism-- že inžinier je optimista je niekedy trochu inak, než predajca. Kým predavač len hovorí, kde ísť, nabíjanie, inžinier s obľubou hovorí, svet je všetky skrutkované up, ale môžem opraviť. To je optimizmus inžiniera ku mne. Everything's-- ale môžem opraviť. 

Luck-- to je ten že naozaj nie vždy hrať dobre medzi Harvard chlapcov. Ukazuje sa, že tak šikovný, ako ste ako privilegované ako vy majú byť na mieste ako to, a tak ťažké, ako si prácu, šťastie je stále na faktorom vo vašom živote. Či už ste Bill Gates, Mark Zuckerberg, alebo muž na mesiaci, šťastie je dôležité. Je to naozaj je. 

Prečo je to tak dôležité vedieť? Pretože to znamená, že ste lepší ako to, čo robíte. Radšej nie robiť veci len pretože to vám bude úspešný, pretože budete potrebovať trochu šťastia aby si tak úspešná, ako vy chcem byť tak ako tak. Takže nájsť niečo, kde vaša vášeň víťazí, kde ste naozaj spokojní. A potom understand-- Viem to. 

Myslím, že som naozaj talentovaný človek. Myslím si, že Bill je génius. Myslím si, že Paul Allen je úžasný, bystrý človek. A ja hovorím, chlapče, aké má šťastie, sme boli. Apple-- som videl ich úspech, a napriek tomu, aké má šťastie, že sa v mnohých rozmeroch. Sme spoločnosť, ktorá dal im 500.000.000dolarů keď boli takmer v konkurze v '97 - sútok faktorov. A potom robili veľké veci s ním. Ale šťastie vždy faktormi v. 

A potom v neposlednom rade preto, že Myslím, že som asi z doby, všetko world--, a to pochádza od chlapíka, ktorý mal skutočný bias-- všetko je problém technológie. Inovácie a technológie je tlkot srdca ktorý vedie k pokroku vo svete. 

Čítal som túto knihu za posledných šesť mesiacov. Hovorí sa tomu nerovnosť, Hlavné mesto v 21. storočí francúzskeho ekonóma menom Piketty. Bolo to trochu kontroverzné. Ukázalo sa, že keď sa pozriete na štatistiky Amazon, málokto dokončil knihu. Je to trochu znie ako socialista diatribe do konca roka. Ale je to tu všetko skvelé analýza na začiatku. 

Ale základný bod on robí, ohliadnutie viac než tisíc rokov histórie, je rast HDP je len funkciou tri veci. Takže zlepšenie v živote sú funkcie populačného rastu a inovácií. To je to-- populácie rast a inovácie. 

V súčasnej dobe, horúci technológie, operačný systém všetkých inovácií, je počítačová veda. A ako som asi David má rád sa povedať, že som Steve Ballmer. To je CS50, najdôležitejšie trieda budete mať na Harvarde. Děkuju. 

[APPLAUSE] DAVID J. Malan: Takže Steve má láskavo zanechal obrovské množstvo času tu, aby sa otázky. Máme dva mikrofóny tu. Máme dva mikrofóny na balkóne. Takže ste sa odporúča splniť Gabe a Davin a ďalšie tu ak chcete byť prvý, a druhý sa opýtať na tieto otázky. Steve Ballmer: Alebo môžete kričať. Počul som, že je to štandardné protokol v tejto triede. 

DAVID J. Malan: Všetko lepšie. 

Steve Ballmer: To tiež funguje. 

DAVID J. Malan: Naše prvé otázku nad tým, Gabe tu. 

Divákov: Aké to bolo pre vás prijme toto rozhodnutie aby sa pokles a ísť do spoločnosti Microsoft? Vzhľadom k tomu, samozrejme, tam Bolo to veľa neistoty. 

Steve Ballmer: OK. Je to 1980. Som na Stanford Business School dokončovacie môj prvý rok. Bill Gates volá, ako sa snažím rozhodnúť, čo urobiť pre letnú brigádu. Hovorí, hej, pozrite sa, ako sa vedie? Jo. Jo, oh, si ešte neskončila. Jo. Škoda, že nemáte dvojča. Mohli by sme druhu použitia podnikateľ tu. To bola smola. 

[SMIECH] 

Premýšľal som o tom, a Povedal som, dobre, strieľať. Myslím, že som mu mohol povedať. Tak som mu zavolal späť ďalší deň a povedal, no, možno by sme si pohovoriť. By sme si mali pohovoriť. A moje inštinkty boli vlastne pravdu. Najväčšie riziko-voľný rozhodnutia, kedy budete robiť je rozhodnutie vypadnúť zo školy. Nie, prečo? Hovorím to z nejakého dôvodu. 

Vysoké školy umožňujú klesnúť späť. Všetci moji priatelia, professors-- oh, ty nebudeš robiť. Pôjdeš pracovať McKinney alebo bla bla blah-- Nemôžem si spomenúť ktorý som mal ponuky from-- Boháčov Consulting Group. 

[SMIECH] 

A ja som povedal, by som mohol ísť pripojiť k tomuto priateľa môj, kto má tento malý spustiť. No, čo viete o tomto mieste? A ja som povedal, že je to svetová jednotka v takzvaný softvér. A ja som napísal pár programov, ale to nie je ako ja- som nezobral CS50. Iba programy, ktoré som napísal bolo pre AM115 alebo niečo také. To bolo matematické modelovanie triedy. 

A oni sa na mňa pozrel trochu smiešne. A povedal som mamu a otca. Môj otec bol prisťahovalec. Môj otec nemal ísť na vysokú školu. Moja mama nešla na vysokú školu. Môj otec bol prisťahovalec zo Švajčiarska. Jediná vysoká škola naozaj rástol do rokovaní o bol Harvard. Aj keď som išiel do Stanford Business School, Bál som sa robiť chyba, pretože to bolo nejaké miesto, neslýchané k nemu. A ja som povedal, budem vypadnúť. A táto spoločnosť je svetovou jednotkou v softvéru pre osobné počítače. A môj otec mi povedal, čo je to softvér? No, to nie je ignorant otázka v roku 1980. Mohlo by sa zdať smiešny teraz. 

A moja mama ma spýtal ešte viac predvídavý otázka, čo je dôvod, prečo by človek kedy potrebujete počítač? Vzhľadom k tomu, pamätajte si, že sme v Doba miestnosti veľkosti počítača. Ale povedal som, pozrite sa. Urobil som dohodu s Billom, ktorý hovoril: ak to nefunguje, mohol by mi oheň alebo by som mohol klesnúť späť do Stanford na konci leta. 

Po mesiaci som sa rozhodol, že som robil chyba bude Microsoft. Bol som v podstate účtovná pre 30 osôb spoločnosti. Povedala som Billovi sme 30 ľudí. Potrebovali sme doplniť 18. Povedal, že budeš konkurzu toto miesto, Steve. Nepýtal som sa vás vypadnúť z Stanford zruinovať Microsoft. 

A mali sme obrovský boj. Boli sme v tom dobrý. 

[SMIECH] 

A potom povedal, poď. Ideme na večeru s otcom. Billov otec trochu desivé hľadá dude-- nie, ale je 6'7 ". 6'7 "Nevyzerá to, že vysoký už buď so mnou, ale to Clipper vec. 

Ale aj tak som išiel cez môj shtick Bill a jeho otcom. A to je miesto, kde Bill vymyslel to, čo som myslíte, že bola téma pre spoločnosť. Povedali ste to nechápem, Steve. Chystáme sa dať počítač na každom pracovnom stole a v každej domácnosti. 

A ja som sa usadil. Zostal som. Stanford by ešte ma späť. Ukázalo sa, že k tomuto dňu, Mohol by som dokončiť svoj titul MBA. To jednoducho nie je to riskantné tvrdenie, pretože tieto skvelé školy nechal si vziať voľno na rozdiel od vypadnúť zo svojich pamäťových bánk. Ukázalo sa, že som stále Stanford kamenec, Tiež pokiaľ ide o absolventov dávania. 

[SMIECH] 

[APPLAUSE] 

DAVID J. Malan: Ďalšia otázka od Ian na mic tu. 

Divákov: Takže ste urobili sériu komentárov o neutralite siete, najmä hovoriť proti to, naposledy v tweetu. A to najmä nepopulárny názor medzi množstvom mladých ľudí a tech ľudí, tak ma napadlo, či by ste mohli vypracovať, že v možno viac ako 180 znakov. 

Steve Ballmer: Jo. No, v prvej, nemám robil veľa pripomienok. Urobil som jednu malú pípanie včera, pretože som bolo celkom nepríjemné na lietadlo a nemal nič spoločné. Tak som tweeted. A chlapec, to, že tweet získať viac pozornosť, než som čakal. 

Ale pozrite sa, môžem to vysvetliť. Čo je neutralita siete o? Nie som si úplne istý. Ale to nemusí byť nutne o udržanie dole cene pripojenie k internetu. Súťaž stále dole Cena za prístup na internet. Net neutrality je len rozhodovanie o tom, kto to zaplatí. Ak poskytovateľov, ktorí robia Peniaze na internet-- na okuliare, Netflixes-- Clippers, napríklad, ak by sme mali ísť na vrchol vo vysielaní Clippers, my by širokopásmové poskytovateľa obsahu. Pozeráme sa na to na Clippers. 

Ale tým nemôžete rozdielne poplatok za prevádzku, to, čo hovorí ich všetci spotrebitelia mali zaplatiť vyššiu cenu pre ľudí, ktorí potrebujú služby, ktoré v skutočnosti sú drahšie. Takže ak sa budete pozerať Netflix, tam dva prístupy. Môžete povedať, svojho blížneho, ktorý nie je sledovať Netflix, ha, ha, ha, ha. Platíte viac, aj keď nepozerám Netflix, než ja. Alebo môžete nechať na trh súťaží v rôzne cenu. 

Myslím, že budeme mať lepšie služby, väčšia cenová Možnosti a celkovo lepšie zaoberať tým, že súťaž medzi poskytovateľmi širokopásmového pripojenia ako regulácia cien. Takže to pre mňa nie je o nízke ceny oproti vysokým cenám. Ide o to, nechať slobodné podnikanie vyriešiť problém oproti myslenie niekoľko myslitelia v DC môže vymyslieť komplikované cien a taríf Programy, ktoré sú lepšie v vytvára možnosť, ako na trhu. 

Nakoniec to, čo naozaj chceme, je viac investície do širokopásmovej infraštruktúry ktorá vedie k lepšej služby za nižšie ceny. Som s tebou na to. Som 100% v roku na to. Robím vyhlásenie v zmysle, ako som si myslí, že svet bude najlepšie dosiahnuť. A ja sa cítim jasne v mojom o tom premýšľal. DAVID J. Malan: Až nabudúce, naše mikrofón Anton. Steve Ballmer: A ja poviem, že aj keď vieme, že asi bude vietor up-- ak prejdeme začiatok s naším Clippers televízneho vysielania, budeme vietor zaplatí viac a naši zákazníci budú platiť viac a urobíme niečo menej zisk, ale všetci ostatní bude mať nižšie ceny Základný prístup k širokopásmovému pripojeniu. Divákov: Vďaka za váš čas. Čo najradšej o vlastné Clippers? Who's-- mávnuť rukou takže-- 

Divákov: Tu. Steve Ballmer: Oh, ahoj. Divákov: Čo sa deje, Steve? Steve Ballmer: Vyzeralo to ako Boh. Choďte do toho. 

Divákov: Hlas božstvá. 

Steve Ballmer: Čo sa mi páči najlepšie o vlastné Clippers? 

Publikum: Jo, presne tak. 

Steve Ballmer: Ja neviem. Tri mesiace, nájdem Kúpeľne teraz na štadióne. To je moja úroveň prepracovanosti. Je tu veľa vecí, ktoré boli zábavné. Ukazuje sa, že je to ešte väčšia zábava premýšľať o dynamike tímu a počuť o tých z tréner, než som si myslel. 

Starosti o ventilátora skúsenosti v arena-- Didn't-- som skladbu, ktorú boli hrať pred tým začal, Neviem meno, ale ja som Potrebujem sa dostať meno od vás. Myslel som, že je to skvelá pesnička. Mohli by sme naozaj používať túto pieseň čerpadlo UPS coming out v oddychových časov. 

[SMIECH] 

Nie, vážne. Dalo by sa povedať, že je to my-- stále som I "We Will Rock You" druh chlapa. Ale máme 150 majetky v hre basketbale. A povedzme, že aspoň na polovici z nich sme Chcete urobiť niečo pre udržať dav zaoberá. Ako to robíte, že? Ako sa zorganizovať, že druh rušnom prostredí? Čo chcete robiť na Jumbotron? 

Technológie basketball-- neuveriteľné. Každá aréna MBA má teraz šesť kamery v strope ktoré sú k fotografovanie akcie. A tam sú vlastne zakladanie nových, ktoré majú strojové učenie technológie, ktoré sa pozerá na video a charakterizuje akciu tak to používa počítače rozhodnúť, že bol pick and roll versus pick a pop s Chrisom Paul a Blake Griffin. To bol bleskový od Jamal Crawford. A každý aréna je vybavená s touto technológiou. 

A literally-- je to spoločnosť volal Second Spectrum. A jedným z kľúčových chalanov je "Hooper 6'9 z MIT, ktorý nikdy nehral basketbal po vysokej škole, ale on to robí stroj učiacich algoritmov cez vízie uznanie na basketbal veci. To bola celkom sranda. V aréne, premýšľať o ísť cez vrchol a čo robiť ekonomika vyzerať like-- to dopadá je tu veľa docela cool vecí. 

Je to oveľa zložitejšie podnikania, ako je veľký. Microsoft, máme 100.000 ľudí. Máme asi 130 na Clippers. A napriek tomu, šírky problémov, si myslieť je actually-- dobre, Nie je to 1000 krát menej komplikované. Je to asi 500 krát menšia zložitejšie, než Microsoft. 

DAVID J. Malan: Ďalšia otázka od Gabe je mic tu. Publikum: Oh, ahoj. Volám sa Larson Ishii. Píšem pre klipy národa, a tak som bol bude pokračovať s Clippers otázky. Ale ja som sa opýtať, ako ste zahŕňajúce zvyšok technológií. Videl som, že vy máte zvýšený podiel štatistiky v hrách, ako je napríklad ukazujúci štyri faktory, ktoré produkujú pravdepodobnosť víťazstva v hre, ktorú som si nemyslím, že všetky ostatné tímy robia v lige V súčasnej dobe, ktorá je naozaj úžasné. 

Tak som chcel vedieť, ako, z matematiky pozadia, ste začlenenie viac technológie a štatistické strana do basketbalu v tom, čo je scéna, ako viac než rozvíjajúcej sa oblasti, a ak to môže pomôcť vyriešiť nožnice " malé dopredu problém práve teraz. Steve Ballmer: S trochou hranou na konci tohto question-- [SMIECH] Čo robíme správnu noq-- a tech jednoducho nie je dosť there-- je pre každého hra, vyrábame pár hier, ktoré v skutočnosti trvať aj niekoľko Kľúčovým hra od minule sme hrali súper, a je to vidieť Štatisticky, čo bola pravdepodobnosť úspechu a očakávané body, v závislosti základe rozhodnutia hráč. Tak vidíte chlapci na ihrisku. Chris je s loptou. Ak sa hodí do Blake Griffin, 30% šanca. Na toto, musel mať 40% šancu robiť kôš očakáva dva bod alebo tri výstrel bod shot. A my sme pomocou tohto preukázať. 

Čo chcete urobiť, samozrejme, je dostať sa tak vráti v reálnom čase. Takže môžeme mať hru, ktorá práve stalo, a majú vizualizáciu na základe údajov, ktoré vyjde senzorov stane v reálnom čase takže fanúšikovia môžu skutočne sledovať, ako úžasná rýchlosť a rozhodnutie aby v tejto rýchlosti je. 

Ale pracujeme cestu až na to. To, čo sme urobili, že v skutočnosti dostane veľa záujem je vec, ktorú nazývame Clipper Tron aplikácie. Stačí ísť do www.clippertron.com zatiaľ čo vy sedíte v aréne, a môžete si vybrať svoj obľúbený prehrávač. Môžete si vybrať akýsi play-- pick and roll, Blitz, toto a toto. A pôjdeme hodiť označte sa na Jumbotron. Sme pridávanie, teraz, Twitter a Facebook integrácie. Tak sme sa dať svoje meno. Dáme svoj obrázok. A dáme sa hrá ktoré ste vybrali, a my can-- ľudia radi vidia sami na Jumbo-- bozk cam, všetky takéto veci. 

Aspoň teraz máme nechať ľudia zvracať basketbal akciu. Nakoniec, chcem, aby bolo možné na to v domovoch ľudí. Takže s telefónom, idete do Clipper Tron, a budeme hádzať to žiť vo vysielaní pre vás na TV-- takže niektoré veci hráme s. 

DAVID J. Malan: Ďalšie mic up Dan Bradley. 

Publikum: Steve, po jeho zmluvu s Lakers je hore, Uvažovali by ste o podpise Jeremy Lin ako záloha pre Chris Paul? 

Steve Ballmer: Podporujem Doc Rieky 100% vo svojom rozhodnutí takže o našom basketbalového tímu. Mojou úlohou je podporovať, opýtajte sa mnoho otázok, a podpora. Ako to, že za to, že odpovede na vašu otázku? 

[SMIECH] 

[APPLAUSE] 

Som ísť do hry Laker-Clipper v Los Angeles minulý týždeň, týždeň pred posledný. Som rád, hlási, dve veci. Jeden z nich, Jeremy Lin hral dobre. A za druhé, kopali sme ich. 

Divákov: Takže som Bobby. Som z LA, len v prípade, chlapci potrebujú stáž tento rok v lete. Nie, ja som si srandu. [SMIECH] 

Ale seriously-- 

Steve Ballmer: Bobby, sballmer@clippers.com, V prípade, že potrebujete stáže tento rok v lete. 

[SMIECH] 

Šťastie, príležitosť, využite ju. Musíte kŕmiť agresívny inštinkt. Choďte do toho, Bobby. Beh s ním, aj keď, zlato. 

Divákov: Takže ste sa zmienil, vaše 33 na prvú skúšku, alebo čokoľvek iného. Ale môžete povedať, aby sme si viac o iných príklady zlyhania vo svojej kariére spoločnosti Microsoft, alebo vo vašom živote a to, čo ste sa naučili od nej a ako ste reagovali, et cetera? Steve Ballmer: Jo. Som smiešny. Nemám actually-- to dopadá, som dostal B Plus v teste s 33, pretože to bol piaty Najvyšší stupeň v triede. Aj keď ja sa hrať golf s chlapom v LA, ktorý mi pripomína, že dostal 50 na skúšku a porazil ma. Spomína, že k tomuto dňu. 

Takže všetko je relatívne. Som človek, ktorý je tak optimistický, spôsobom, nikdy som si, že sa mi to nepodarí. Len som ešte nepodarilo. Hovorím byť prvý, ale zaviazať, že bude posledný. OK. No, to nie je moc dobre. A môžete ho vidieť v Správanie spoločnosti Microsoft. Ľudia si zvykli, že sme sa nedostali veci do poriadku až do verzie tretej. Neviem, či je potrebné prijať že ako kritiku či chválu. Si to hneď skoro je dobrý, ale zaviazať sa dostať veci do poriadku. 

Takže som určite mal nezdary, či už to bolo v škole. Iste, keď sme sa a IBM rozdeliť spôsoby, myslel som, naša spoločnosť by pravdepodobne ísť von obchodu. To bolo asi 1990. Iste, bol som povedal, mnohokrát, že sme sa nikdy uspieť v podnikaní podnikania. Bolo mi povedané, že to nejde robiť naštartovanie videohru. 

Bolo mi povedané, žiadny vyhľadávač nikdy uspieť proti Google. Je tu ešte prvku pravdy na tej jednej, ako by som chcel. 

[SMIECH] 

Bolo mi povedané, že na mobilnom trhu so zámkom, ktoré ja neverím. Je to čiastočne preto, že verím v sila inovácií a výkonu a to nielen pre ľudí k zmene a zdokonaľovať, ale to, čo sa v priebehu času meniť. A ak ste pripravení, ako som povedal v mojom talk-- Ak ste boli v posilňovni a máte schopnosti a zručnosti, aby niečo a zostať v hre, potom ste pripravení prijať a chopiť sa na ďalší nápad. 

Je to niečo ako povedať, hele, hele, nevieme, ako poraziť the-- I Nebude to trvať basketbal. Vezmem si futbal. Ľudia nevedia, ako poraziť Patriots alebo Seahawks. Ale to neznamená, že sa nezastaví školenia, vypracovanie, rozvíjanie schopností. Môžete pokračovať v práci na vašom herný plán, ale ste vždy budovanie svoje zručnosti a schopnosti. Potom si môžete byť optimistickí, že zlyhanie povedie k úspechu nabudúce. DAVID J. Malan: Prečo nie my trvať ešte pár otázok a nechať nejaký čas pre pozdravy na konci? Belinda? Publikum: Ahoj, vďaka tak prišli. Takže som naozaj ocenia Veľa vecí, ktoré povedal, a myslím, že vo tri veci špecifické naozaj rezonovala so mnou. Jeden z nich, poklad svoj čas. Dva, pozri pole. A za tretie, tiež preskúmať svoje vášne. 

Takže ako to vidím ja, problém je to, že čas je tak konečný a že máme tak málo času. A preskúmať svoje vášne Zdá sa mi, viac do hĺbky báze, vzhľadom k tomu, vidieť pole je veľmi šírka báze. Tak urobiť v súvislosti s tiež získavanie nových zručností, ako si stanoviť priority svoj čas? A špeciálne pre vás, keď ste hovoril, ste vytvorili rozpočet za váš čas, ako ste sa rozhodli, čo je dôležité a to, čo by stálo za váš čas, v podstate? 

Steve Ballmer: OK. Nechajte Dva stories-- dovoľte mi začať ako študent na Harvarde. Prosím každý senior viem, čo som urobil, pretože som si myslel, že to naozaj vyšlo. Keď som bol starší, som hovoril s 35 rôznymi spoločnosťami na akademickej pôde. 

Snažím sa dostať svojho syna urobiť. Je to staršia. Snažil som sa získať priateľov môj ktorých deti išiel na Harvard-- ľudia nerobia. Ale prečo bol tak dobrý? A potom som dostal šancu čuchať 35 rôznych spoločností, 35 rôznych kultúr. Vrátil som sa a navštívil. Môžem vám povedať, aké to je bežať kontrola spracovania izbu v Mellon Bank. Môžem vám povedať, čo to by mať pocit, že ísť do Minot, Severná Dakota a obchod obilie pre Cargill. Môžem vám povedať, čo to by mať pocit, že spustiť malý začiatok up poisťovne v Cleveland-- Progressive Poistenia, ktorý je teraz, Samozrejme, hlavný hráč. Spomínam si na všetky tieto návštevy. A ja si myslím, že ak máte Chcete vidieť pole, budete mať možnosť aby sa to, čo by som volajte rýchle malé skúsenosti, ktoré sú naozaj užitočné, než sa dostanete dole vaše vášne. 

Čo by som povedal, ako generálny riaditeľ som urobil je, že som zablokoval dva druhov času. Jeden z nich bol čas, ktorý by som robiť to, čo naši ľudia v danej krajine chcel, aby som to urobil, alebo naši inžinieri v danú skupinu výrobkov chcel, aby som to urobil. To znamená, že sú rozprával mi o tom, čo Nie som nutne zaujíma. Ale ja si vždy pomôcť Obchodný zástupca s predajom. Hej, šéf je tu, bla bla bla. Ale učím sa, učiť sa, učenie, učenie. 

A potom som sa tiež explicitne blokované o to nazvať celkom 20% svojho času kde sa ľudia nemohli naplánovať. A potom by som mohol použiť pre čítanie, skúmanie. Ale aj čas na preskúmanie musí byť blokované. A čas nechať ostatné vzdelávať vám musí byť zablokované. 

A ja si myslím, že je to súčasťou toho, ako môžete aj naďalej vidieť pole a potom mať takú passion-- tak len pár myšlienok. 

DAVID J. Malan: Posledné Otázka od Davin je mic. 

Publikum: Ahoj, ja som J. Paul Meyer. Počas svojich rokov v spoločnosti Microsoft, aký produkt či prenájom alebo čo to je ste boli najviac nadšený, alebo vás najviac nadšený o? 

Steve Ballmer: Je to trochu ako pýtať sa ktoré z vašich detí sa vám páči najviac. A je to celkom situačný, TimeWise. Môžete sa pozrieť na Windows 1.0, keď to prišlo out-- nemôžem napísať riadok kódu, ale bol som vývoj manažér pre Windows 1.0. Samozrejme, že je to moja obľúbená produktu, a na konci dňa, to je chrbticou spoločnosti Microsoft. 

Na druhej strane, keď ťa hovoria, úhľadný a zaujímavé, Asi by som poukázať na Excel. Zmeniť život pre mňa, ja by som pravdepodobne poukazujú na povrchu Pre 3 a pero a One Note. Konečne mám, čo som Naozaj chcem, aby mi prácu. Naozaj môžem byť bezpapierové. Naozaj som svoj život v cloude. 

Pre mňa, farbenie je veľmi dôležité, pretože ak ste predkladať ten chlap niečí sa nemôžete sedieť a písať. Ak chcete kresliť a poznámky, značky, nie je možné zadať. Takže by som mohol povedať, Surface Pro 3. Keby som bol doma so svojou rodinou, pretože som majú tri chlapca o správnom veku, Povedal by som, že dobre, samozrejme, to Bol Xbox 360 a hry Halo. Môj 15-ročný stále verí, že je zmysel iba dielo Ja som vo svojej pracovnej kariéry. 

[SMIECH] Pred tromi týždňami, keď hovorí, že mi, oci, som veľmi sklamaný vo vás opúšťa Microsoft. Bál som sa o to. Aaron. Ja neviem, či môžete ešte dostať me nové svätožiary, keď vyjdú von. 

[SMIECH] 

Takže krása je málo Iná perspektíva, ale asi by som poukázať na Surface Pro 3 v modernej dobe a Windows 1.0 v historických dní. DAVID J. Malan: No, dovoľte mi, aby som zabaliť s ešte niečo sme nikdy predtým. Ale my, menom CS50 TFS a TA odkázaný chcel, aby sa vám čestným členom zamestnancov CS50, ak budete mať na nás. 

Steve Ballmer: OK, absolútne. 

[Fandenie a potlesk] Pekné! 

DAVID J. Malan: A pre každého tu ste všetci srdečne pozval na špeciálnu akciu, ktorá President Drew Faust, Dean Cherry Murray a Steve Ballmer bude hostiť zajtra na I-Lab v 12:00, pre ktoré bude puzzle hon, ktorý je vnútri tohto paketu, ktorý budete odovzdaný na ceste out, pre ktoré je tu báječný ceny, vrátane niekoľkých Xboxes a tiež dva lístky Clipper. 

Steve Ballmer: Clipper / Celtic vstupenky pre hry tu 29. marca, na návšteve vlastníkov miest. Do súťaží. [Fandenie] Steve Ballmer: Vďaka, všetci. DAVID J. Malan: CS50, to Steve Ballmer. 

Steve Ballmer: To je CS50!