DAVID مالان: خوب. این CS50 است. و این آغاز هفته هفت است. بنابراین، امروز، شاید خوشبختانه، ما گذار ما شروع از سطح پایین تر دنیای برنامه نویسی C به سطح بالاتر دنیای برنامه نویسی تحت وب. و با آن، ما یک نگاه دقیقا چگونه اینترنت کار می کند، آنچه که این ماشین و این اینترنت که شما با استفاده از ام برای سال در حال حاضر در واقع در زیر هود به سمت انجام درک بهتر از چگونه آن را تمام کار می کند، و چگونه می توانید آن را برای شما کار می کنند. برای دستیابی به این هدف، چرا ما را در اولین نگاه در یک کلیپ از یک برنامه تلویزیونی نام Numb3rs، که خواهد شد ما آغاز شده به عنوان دقیقا چگونه به اینترنت کار می کند. [VIDEO PLAYBACK] آن را یک آدرس IPP4 32 بیتی است. -IP. که اینترنت است. 

شبکه -Private. این شبکه خصوصی Amita را است. آه، او خیلی شگفت انگیز است. 

اوه، چارلی. 

آن را به یک آدرس IP آینه است. او ما اجازه تماشای چه او انجام در زمان واقعی است. [END پخش ویدئو] DAVID مالان: بنابراین یک کل وجود دارد بسیاری از اشتباه که تلویزیون نشان می دهد. بنابراین اجازه دهید کسی را دست انداختن از هم جدا دقیقا یکی از اولین چیزهایی مانند و ببینید که اگر ما می توانیم بسته بندی ذهن ما در اطراف آن. بنابراین آخرین قاب این فیلم، آن را نشان می دهد این یکی در اینجا است که به نظر می رسد نشان می دهد که این همان چیزی است که برخی از هکرها با استفاده از به برخی از سیستم دریافت کنید. 

اما نه. اگر زوم بر روی این کد منبع، که یک زبان است که در به نام هدف C که برنامه های آیفون، برنامه اپل، و مک برنامه های OS نوشته شده، شما خواهید دید که این است برای برخی از مرتب کردن بر اساس برنامه طراحی است که یک مداد ابرو به عنوان یک متغیر. 

پس علاوه بر این، شما ممکن است این آدرس در اینجا متوجه شده اند. در حال حاضر، این است که اشتباه است. و این است که احتمالا به عمد انتخاب به یک آدرس نامعتبر است به طوری که آن در واقع منجر نمی شود در جایی اگر یک بیننده تلویزیون در واقع آن را می زنه. اما این تعداد در اینجا، چیزی نقطه چیزی نقطه نقطه چیزی چیزی است چه به طور کلی به عنوان یک آدرس IP شناخته شده است. و آن را در واقع خوب اش Segue به این موضوع بیشتر در به طور کلی، شناخته شده به عنوان IP، پروتکل اینترنت. بنابراین شما احتمالا حداقل شنیده ام این عبارت قبل از. اما آنچه IP یا اینترنت است پروتکل به عنوان شما آن را امروز درک؟ شانس هستند، اگر ما برای خواسته نمایش از دست، شما احتمالا گفته اند که کلمات قبل از آدرس آی پی. پس چه منظورتون بود؟ 

رسید [نامفهوم]؟ DAVID مالان: آن چیست؟ رسید [نامفهوم]؟ DAVID مالان: یک بار دیگر. رسید آدرس کامپیوتر. DAVID مالان: آدرس کامپیوتر. به طوری که دقیقا سمت راست. به نظر می رسد که هر کامپیوتر در اینترنت، و این روزها، هر تلفن در خود جیب و قرص در کوله پشتی خود، دارای یک آدرس IP، اینترنت آدرس پروتکل، که آدرس منحصر به فرد است که مشخص است آن در سراسر اینترنت است. در حال حاضر، که یک بیت از یک سفید دروغ چرا که جهان در واقع در حال اجرا از آدرس های IP. 

بنابراین ما با استفاده از ام آغاز شده آدرس IP خصوصی. اما بیشتر در مورد که در یک لحظه. اما شما می توانید از یک آدرس IP فکر می کنم به عنوان مثل خیابان خدمات پستی شما آدرس. ما باید استفاده از یک مثال از ماکسول دورکین، ساختمان CS، قبل 33 آکسفورد استریت کمبریج، جرم، 02138، USA. که آدرس منحصر به فرد آن در جهان است. 

به طور مشابه انجام کامپیوتر آدرس منحصر به فرد. آنها فقط اتفاق می افتد نگاه different- کمی تعداد نقطه یک نقطه تعداد تعداد نقطه تعداد. و آیا کسی می دانند چه محدوده معتبر از اعداد برای هر یک از این رشته هش؟ آره. 

رسید 0 تا 255؟ DAVID مالان: دقیقا. 0 تا 255. و حتی اگر شما نمی دانید که، در حال حاضر به نتیجه قرعه کشی، چگونه بسیاری از بیت استفاده می شود برای نشان دادن هر یک از این اعداد پس از آن؟ هشت ظاهرا به دلیل بالاترین شما می توانید تعداد 255 است، که یک مقدار 8 بیتی است. بنابراین در کل، یک آدرس IP 32 بیت است. حمل و نقل اینقدر تند و سریع به نتیجه گیری ریاضی، چگونه بسیاری از آدرس های IP ممکن وجود دارد در جهان، پس از آن؟ 

به طوری که 8 به علاوه 8 به علاوه 8 به علاوه 8، به طوری که 32 بیت است. و ما همیشه می گفت که 2 به 32 است که تقریبا؟ OK. من این یکی را زمینه. چهار میلیارد. و ما در مورد آن صحبت کردیم در هفته صفر زمانی که ما در مورد کتاب تلفن صحبت با شماره دیوانه از صفحات. اما نوعی از آن است که وجود دارد این است که یک تعداد متناهی از IP آدرس. و حتی اگر چهار میلیارد ممکن است مانند بسیاری به نظر می رسد، ما انسان ها شده است مصرف چند از آنها برای همه از سرور های ما و دستگاه و غیره. 

پس این است که در واقع تبدیل شدن به یک مشکل است. در حال حاضر، گرایش به وجود دارد طرح پشت است که چه IP. به عنوان مثال، بسیاری از کامپیوتر در دانشگاه هاروارد آدرس منحصر به فرد است که شروع با یکی از این دو مقدار. MIT، به طور مشابه، دارای یک پیشوند. و بسیاری از شرکت ها و دانشگاه ها دارای پیشوند منحصر به فرد خود را دارند. و پس از آن بسیاری از ما برای خانه ما قابلیت اتصال به اینترنت و مانند آن، ما برخی از پیشوند که Comcast در به اشتراک بگذارید یا کسی مثل که اتفاق می افتد به خود. و این فقط و فقط می گویند که اگر شما نگاه اغلب کامپیوترها در دانشگاه، آنها احتمالا می خواهم که IP آدرس که به نظر می رسد مثل این. 

در حال حاضر، شما نیز ممکن است گاهی اوقات ببینید آدرس IP آن را مانند این شروع می شود. در واقع، اگر هر کدام از شما بزرگ شده با دسترسی به اینترنت در خانه، و شما تا به حال به اندازه کافی بود فنی کنجکاو را به بهم زدن در اطراف تنظیمات کامپیوتر خود را، شما احتمالا به جای دیدم یک آدرس که به نظر می رسد بیشتر شبیه به این که با 10 یا 172.6 آغاز شده، یا 192.168، و یا برخی از انواع آن. 

و این فقط بدان معنی است که جهان است را کنار بگذارند یک دسته کامل از اعداد به خصوصی، که به معنی شما می توانید آنها را در خانه خود استفاده کنید، شما حتی می توانید آنها را بر روی استفاده شما دانشگاه و در شرکت شما، اما شما می توانید از آنها استفاده نمی در اینترنت در بزرگ است. 

و به این ترتیب این خصوصی IP ها یک راه حل بوده است به سمت مطمئن شوید که حداقل تا تا آنجا که به تمام جهان مربوط می شود، ما با استفاده از آدرس های IP که بسیاری نیست. اما حداقل، ما می توانیم، در خود ما دانشگاه، دارند تقریبا به عنوان بسیاری از IP ها که ما می خواهیم. اما چه کسی اهمیت میدهد؟ ارتباط تمام این چه به استفاده واقعی از اینترنت؟ 

خوب، اجازه دهید نگاهی به شاید یک عکس ساده. اجازه دهید من از طریق هر دو از این تا بر روی صفحه نمایش. و دست خط من را ببخش اینجا. اما اگر ما از خودمان را به عنوان فکر می کنم که این لپ تاپ کمی اینجا جایی در محوطه دانشگاه، این روزها آن را به Wi-Fi را. 

اما در گذشته و اگر شما در پیدا کردن آداپتور راست، آن را می توانید از یک کابل اترنت که به همین ترتیب اجازه شما به نوعی از دستگاه ارتباط برقرار کنند. و شما میتوانید به این تماس هر تعداد از چیزها. اما من قصد دارم به جلو بروید و به این، در حال حاضر، چگونه در مورد یک نقطه دسترسی؟ 

بنابراین این لپ تاپ من است. این AP من، و یا نقطه دسترسی است، و این برخی از دستگاه های بی سیم است، نه بر خلاف آنهایی که در دانشگاه هاروارد است در سراسر سقف و دیوارهای اطراف محوطه دانشگاه که چراغ های چشمک زن و که چه لپ تاپ شما استفاده می شود به صحبت بی سیم به بقیه شبکه می باشد. 

بنابراین به نحوی این لپ تاپ در حال صحبت است به چیزی که بر روی دیوار، در سالن غذاخوری، و یا در جای دیگر. در حال حاضر، در همین حال، که نقطه دسترسی است متصل به چیز دیگری در محوطه دانشگاه. و آن را احتمالا چیزی شناخته شده به عنوان یک سوئیچ. و آنها را نگاه بسیاری جالب تر از این نمودار جعبه. 

اما به نوعی، که چیزی نیست متصل شده به یک سوئیچ. و به نوبه خود، به نحوی که سوئیچ متصل است به یک دستگاه که احتمالا کمی بزرگتر، به نام روتر. و پس از آن، در عین حال، هاروارد متصل است به کل اینترنت که ما به عنوان ابر در اینجا قرعه کشی، از طریق برخی از تعداد سیم و یا فن آوری های بی سیم. 

بنابراین در بسیاری از مراحل بین وجود دارد من و بقیه جهان است. و در واقع، حتی در درون این تصویر در اینجا، برخی از سرور های دیگر وجود دارد و یا خدمات دخالت دارند. و من فقط رفتن را به منظور جلب این تا حدودی انتزاعی فقط به طوری که ما کلمات اختصاری قبل از ما. 

یکی به نام DHCP. و یکی دیگر، یک کمی بیشتر جالب توجه امروز، است که به نام DNS. بنابراین این سرویس دهنده است که به نحوی هستند دسترسی به کامپیوتر من نیز هست. بنابراین در حال حاضر، اجازه دهید کسی را دست انداختن از هم جدا کمی از اصطلاحات مخصوص یک صنف. بنابراین نقطه دسترسی است فقط این دستگاه های بی سیم اغلب با آنتن که در واقع اجازه دهید شما را به یک بی سیم صحبت کنید. در خانه، شما ممکن است تماس بگیرید این روتر یک خانه. این ممکن است توسط linksys یا اپل ساخته شده، یا D-لینک، یا هر تعدادی از شرکت. و این، به نوبه خود، متصل است به یک سوئیچ به نوعی. و یا بازگشت به خانه، چه خود را به Wi-Fi است دستگاه احتمالا به جای متصل؟ از آنجا که شما احتمالا نمی کنند خود این همه تجهیزات. آره. مودم های کابلی و یا مودم DSL به خانه که شما را از ورایزون، و یا Comcast در رو، و یا یکی از کسانی که حامل. پس از همه این پیچیدگی فکر می کنم به عنوان حمایت از یک دانشگاه یا واقعا کسب و کار مانند Comcast. و واقعا، چیزهای که در خانه شما احتمالا در این سمت از حصار به علاوه شاید یکی از این خانه یک route-- از این مودم های کابلی و یا DSL است مودم های آنها ممکن است فراهم می کند. 

بنابراین یک کلید فقط یک دستگاه با است یک دسته کامل از جکهای داده در آن است. در واقع، اگر شما به یاد آورید که اخبار گزارش بر روی صفحه نمایش بزرگ بازی چند هفته پیش که در آن ما درباره شوک پوسته صحبت می کردند، و چقدر بد این بود؟ و بود از این وجود دارد عکس از کابل ها، و جک، و چیزهایی که نگاه فنی؟ کسانی که فقط سوئیچ گنگ بود که فقط اینترنت کامپیوتر متصل با اتصال کابل به آنها. 

به طوری که همه از یک سوئیچ است. در حال حاضر، این دستگاه را دریافت کنید کمی بیشتر جالب است. DHCP. اگر شما در اطراف خود با برخوردی خشن روبرو کرده ام کامپیوتر در خانه و یا حتی در محوطه دانشگاه، شما ممکن است این مخفف دیده می شود. آیا کسی می داند چه سرور DHCP است؟ پروتکل پیکربندی پویای میزبان؟ نه از نوع چیزی که شما واقعا نیاز به نوشتن. DHCP. هر کسی در همه؟ همه راست. بنابراین اجازه دهید داستان عقب. اگر داستان در اینجا در دست پیش بینی شده است در من داشتن یک آدرس منحصر به فرد در جهان، یک آدرس IP، که در آن می کند که از کجا آمده است؟ در گذشته، زمانی که شما به دانشگاه دارم، شما در واقع به حال کسی بخواهید در هاروارد، چه باید آدرس IP من باشد. و شما می توانید به صورت دستی نوع آن را به کامپیوتر شما. اما به تازگی، فن آوری وجود دارد که به شما اجازه به صورت پویا، DHCP، دریافت یک آدرس IP به سادگی زمانی که شما به صورت بی سیم وصل دانشگاه و یا با یک سیم. بنابراین سرور DHCP فقط یک سرور است است که به کامپیوتر شما IP منحصر به فرد آدرس، تا حدودی به صورت تصادفی و یا از طریق برخی از الگوریتم. اما اگر شما فکر می کنم چند هفته یا چند سال، زمانی که شما برای اولین بار ثبت نام کامپیوتر خود را در محوطه دانشگاه، به شما گفتن شدند هاروارد، اجازه من به من یک آدرس IP را. در حال حاضر دی ان اس شروع به دریافت یک کمی بیشتر جالب است. دامنه سیستم نام. آیا کسی می خواهید را به زخم زدن در چه این چیزی است که اینجا هستید؟ 

این یک یا چند سرور که انجام یک کار نسبتا ساده است که نوع مهم است. آره. 

رسید ترجمه آدرس ها [نامفهوم]. DAVID مالان: آره. این ترجمه URL ها را به IP آدرس و بالعکس. در نظر بگیرید، بعد از همه، که هنگامی که شما بر روی وب سایت، شما در چیزی شبیه به facebook.com تایپ، یا google.com، و یا harvard.edu، که مطمئنا شما هرگز تایپ به احتمال زیاد یک آدرس IP عددی. 

و شما می توانید از همین دلیل فکر می کنم. بازگشت در روز، حتی در حال حاضر تا حدی، زمانی که شما یک تلفن تماس با یک شرکت، آنها واقعا سخت است سعی کنید خود را خرید تعداد 800 که در واقع تا به کلمات در آن، مانند 1-800-جمع آوری و یا چیزی که به یاد ماندنی است که می خواهم به طوری که مردم لازم نیست که به یاد داشته باشید چه C-O-L-L-E-C-T در واقع به گسترش می یابد. بنابراین ما این را دیده ام اکتشافی در گذشته است. و در واقع، آنچه که آدرس IP است و آنچه ما نام میزبان تماس بگیرید و یا به طور کامل واجد شرایط نام دامنه را برای ما انجام دهد. این اجازه می دهد تا ما را به سرور آدرس با کلمات به جای شماره. بنابراین ما چگونه در واقع این تبدیل را مشاهده کنید. من قصد دارم به جلو بروید و باز کردن یک برنامه. من فقط رفتن به جلو بروید و باز کردن یک پنجره ترمینال. و من قصد دارم به جلو بروید و شما نشان می دهد چه در سرور DNS می کند. به عنوان مثال، اگر من می خواستم ببینم چه آدرس IP است از فیس بوک، من می توانم در یک ترمینال تایپ بی درنگ مانند this-- و شما می توانید این کار را انجام حتی داخل دستگاه شما. و facebook.com مراجعه است. 

و من یک دسته از چیزها را ببینید. این پاسخ اول است server-- DNS هاروارد که تصویری که من کشیده شده وجود دارد. --that است به من گفتن که IP فیس بوک آدرس ظاهرا این. بنابراین، اجازه دهید پیش بروید و کپی که 173.252.120.16. و به من اجازه باز کردن کروم برای مک. و اجازه دهید من به http: // و رب که آدرس IP در و آمار را وارد کنید. 

و در واقع، خودم را در فیس بوک پیدا کنم. بنابراین به نحوی که تبدیل، در واقع، اتفاق افتاده است. و اگر من این کار را دوباره، بیایید انجام NSLOOKUP، www.google.com. من به عقب بر گردیم یک دسته کامل از پاسخ. و در واقع، این روش های مختلف وجود دارد که شرکت های اجرای این. گاهی اوقات، آنها به جهان بگویید آنها دارای یک آدرس IP. 

اما این آدرس IP یک حل و فصل می شود و یا نقشه برداری به سرورهای متعدد. و یا در مورد گوگل، آنها جهان را بگویید، ما یک دسته کامل از آدرس های IP. لپ تاپ خود را خوش آمدید به صحبت است تماس با هر یک از این سرویس دهنده ها. بنابراین همه که رفتن شده است در زیر هود. 

وقتی که شما نوع در www.google.com را وارد کنید در صفحه مرورگر خود، مرورگر خود را، و به نوبه خود عامل خود، مک OS یا ویندوز، و یا لینوکس اوبونتو، درخواست سرور DNS این نزدیکی هست، چه چیزی است آدرس واقعی این سرور. از آنجا که آخرین دستگاه در این تصویر، یک روتر، یکی که هدف در است زندگی این است که اطلاعات مسیر، مسیر بسته به تعبیری، پاکت نامه از اطلاعات دیجیتالی حاوی صفر و یک از فرستنده به مقصد، از مبدا به گیرنده. 

و به این ترتیب مسائل مسیرهای روتر. پس چرا این همه به خصوص مربوط به؟ خوب، اجازه دهید یک نگاهی از در این چگونه ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. فرض کنید که من در اینجا یک عکس از راب Boden در. بنابراین فرض کنید که من می خواهم ارسال این تصویر از راب Boden در به دن در پشت از سالن سخنرانی. 

بنابراین من یک کامپیوتر دارم مثل لپ تاپ من، و دن برخی از کامپیوتر های دیگر را بر روی اینترنت است. و من می خواهم به ارسال بسته اطلاعات از من به او. که اکنون سوال اینست که، چگونه من انجام در واقع مسیر این بسته به او. خب، از نظر انسان، من می گفت، با سلام، می تواند به شما این تصویب به دن؟ 

و سپس، یک دسته از شما احتمالا آن پاس به عقب و جلو به عقب و جلو تا در نهایت باعث می شود راه خود را به دن. اما مبهم کمی است. احتمالا نیاز به کامپیوتر کمی بیشتر روشمند. پس احتمالا، دن یک آدرس IP. پس چه واقعا من باید انجام دهم این است که باید را، برای مثال، یک پاکت خالی مثل این. و من نمی دانم چه آدرس IP دن است. 

بنابراین من فقط رفتن به تعمیم آن را به عنوان IP دن. و من قصد دارم برای قرار دادن این در به زمینه پاکت من. و در عین حال، من یک آدرس IP. این کار امروز مهم نیست آنچه در آن است. بنابراین من فقط رفتن به می گویند من IP در گوشه عقب وجود دارد. و پس از آن، من قصد دارم به جلو بروید و قرار این تصویر در داخل این پاکت. 

و پس از آن، هر یک از شما، احتمالا، به عنوان روتر در اینترنت، توسط از پیش شده است انسان به طور کلی و یا گاهی اوقات توسط الگوریتم های خودکار که می دانیم که اگر آدرس IP دن با 1 شروع می شود، باید که راه بروید. اگر آدرس IP دن با شروع می شود 2، آن را باید در آن راه بروید. شاید 3 می رود که راه. شاید یک 4 می رود که راه. و که کمی بیش از حد. ساده اما ایده کلی است. هر کدام از این routers-- و ممکن است وجود داشته به عنوان بسیاری از 30 بین من و دن. --have نوعی از صفحه گسترده در داخل حافظه خود، یک جدول پایگاه داده، که فقط می گوید، آدرس IP که به نظر می رسد شبیه به این، می رود در این راه. آدرس IP که به نظر می رسد مانند این، می رود که راه. و این که چگونه آن را می سازد تصمیم گیری های نسبتا ساده. 

اما معلوم است که این روتر انجام چیزی بیشتر از این، به طور بالقوه. آنها اجازه می دهد کامپیوتر به تحویل گارانتی، حداقل با احتمال زیاد. بنابراین شما ممکن است، بیش از حد، حتی اگر شنیده اند، شما هرگز کاملا از او مراقبت کرده اید و یا تعجب آنچه در آن است، شما ممکن است شنیده از چیزی های این مخفف. بیایید به عقب رفتن در اینجا برای فقط یک لحظه و کشیدن این. 

TCP، پروتکل کنترل انتقال. یکی دیگر از راه های فنی فقط توصیف تکنولوژی دیگر که در اینترنت استفاده می شود. بنابراین IP، پروتکل اینترنت برای آدرس دهی استفاده می شود. این برخی از استاندارد که جهان آمد با که گفت، شما را به یک آدرس IP در اینجا برای دن، و یک آدرس IP در اینجا برای خودتان، و سپس شما را با قرار دادن برخی اطلاعات در یک پاکت. 

اما TCP تکنولوژی دیگری است، مورد استفاده در رابطه با IP. و در واقع، اگر شما تا کنون مشاهده این کلمات اختصاری قبل، شما احتمالا دیده می شود TCP IP بریده بریده که فقط به معنی مردم تمایل به استفاده از آنها را با هم. خوب، TCP نوع است سرد به دلیل آن اجازه می دهد تا شما را به افزایش احتمال که داده ها است که در واقع رفتن به از من به دن. 

در واقع، اینترنت جای دیوانه است. هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر من اطلاعات ارسال این راه که آن را برای رفتن که راه دفعه بعد در اطراف. این ممکن است که راه یا آن راه بروید. کوتاه ترین فاصله بین دو نقطه لزوما مستقیم یا همان خط. 

علاوه بر این، برخی از شما بچه ها ممکن است اشتباه کنند و یا ضعف بیش از حد با بسیاری از پاکت های آینده راه خود را. بنابراین شما فقط رفتن به تسلیم شدن نیست و به معنای واقعی کلمه رها کردن برخی از این پاکت های روی زمین. و در همان راه می تواند داده شود در اینترنت با روتر کاهش یافته است. بنابراین برای کاهش شانس از این، من قصد دارم به ایمنی کوچک من قیچی و برش اینجا راب به، اجازه دهید بگویم، چهار قطعات، چهار بخش. 

و در حال حاضر، من قصد دارم به جلو بروید و قرار دادن یک قطعه بیشتر از اطلاعات در این پاکت. من قصد دارم به گفت چیزی شبیه به 1 از 4. بنابراین در حال حاضر، پاکت نهایی من، در حداقل اول، به نظر می رسد مثل این. من قصد دارم به جلو بروید قرار داده و این یکی در اینجا. و به خاطر زمان، من قصد دارم به برچسب دیگران عینا به عنوان 2 از 4، 3 از 4، 4، از مجموع 4. 

باز هم، با آدرس IP دن در مقابل آن و با آدرس IP من در پشت سمت چپ، اما من می توانید آنها را ارسال کنید درست نشده است. از آنجا که معلوم است که بر روی اینترنت، سرور می تواند کارها را انجام چند. در واقع، همه ما ممکن است در وب استفاده کنید بسیار کمی، در وب در سراسر جهان، HTTP: // هر. اما دیگر وجود دارد خدمات در اینترنت است. برخی از خدمات دیگر چه هستند، مرتب کردن بر اساس از کاربر، خدمات برای مصرف کننده که بهار به علاوه ذهن برنامه مرورگر وب از نوع؟ رسید پست الکترونیک. DAVID مالان: ایمیل. OK. خوب است. یکی دیگر چیست؟ رسید چت. DAVID مالان: پس چت، چه آن اسکایپ، یا Gchat، و یا چیزی که می خواهم. 

رسید و انبارداری. DAVID مالان: پس از برخی از انواع سرویس ذخیره سازی، قطعا. چیزی شبیه به Dropbox به، یا جعبه، و یا مانند آن. بنابراین تفاوت وجود دارد خدمات در اینترنت است. و معلوم است که دن، اگر او در واقع یک کامپیوتر، ندارد به اختصاص داده می شود به یک چیز در زندگی است. او در واقع می تواند انجام کارهای متعدد. و در واقع، او می تواند یک سرور ایمیل. او می تواند یک وب سرور باشد. او می تواند یک سرور چت. 

اما به نظر می رسد نشان می دهد که دن نیاز به دانستن در پیش چه هستند محتویات این پیام ها. آیا این یک صفحه وب من او ارسال؟ آیا یک ایمیل به من او ارسال آن؟ آیا این یک لحظه پیام من به او ارسال؟ بنابراین ما نیاز به یک قطعه بیش از اطلاعات در مورد این پاکت به طوری که دن، زمانی که او دریافت این پاکت، می داند چه برنامه ای برای استفاده از آن را نمایش می دهد. 

آیا این یک مرورگر؟ آیا گوگل؟ آیا اسکایپ؟ و یا آن را چشم انداز و یا برخی از برنامه های دیگر در دسترس نباشد؟ و به این ترتیب، با TCP می آید فقط یک قرارداد بشری. جهان تصمیم گرفت چند سال پیش به ارتباط اعداد صحیح منحصر به فرد با خدمات محبوب ترین. 

یکی به نام پروتکل انتقال فایل، FTP، هر چند آن را کمی در حال حاضر به تاریخ. اما شناسه منحصر به فرد آن 21 است. SMTP برای ایمیل عازم ناحیه دور دست، منحصر به فرد آن شناسه 25 فقط به دلیل است. DNS، چیزی که ما در مورد قبل از آن صحبت کردیم، با استفاده از تعداد 53 نمایش داده شد برای آن. مانند آنچه که در IP است آدرس google.com؟ 

و در حال حاضر، بیشتر آشنا شما ممکن است در جایی در برخی از نقطه دارند مشاهده تعداد 80 و شاید 443. آن منحصر به فرد هستند شناسه ها برای HTTP، که به زبان است ما به زودی خواهید دید استفاده می شود برای ترافیک وب بین مرورگر و سرور. و 443 برای نسخه امن آن. 

بنابراین یکی از جزئیات آخرین من برای قرار دادن در پاکت من این است که من به رفتن نیست ارسال این فقط به IP دن. من قصد دارم به ارسال آن به می گویند، : 80، اگر چه من در تلاش برای ارسال او یک صفحه وب، یک صفحه وب است که شامل تصویر راب Boden در است. من می خواهم به انجام همان چیزی که در این پاکت های دیگر. 

و سپس در نهایت، من قصد دارم به رها این بازی با نزدیکترین روتر، شناخت که روتر ممکن است لزوما را همان مسیر هر بار. در واقع، من ممکن است داشته باشد بسته برای اولین بار از رفتن این راه. بسته دوم ممکن است که در راه رفتن. سوم packet-- شروع مسیریابی. --might اینجا بروید. و در theory-- می توانید آن را حفظ کند. در تئوری، تمام این چهار بسته باید در نهایت مسیر راه خود، با این حال موثر و یا ناکارآمد، تمام راه را به عقب. 

که در آن نقطه، دن، بر رسید، می توانید آنها را دوباره سوار بر اساس on-- چیز خنده دار است، همه ما چه نتیجه اینجا می دانیم در حال رفتن به. دن رفتن به گرفتن یک عکس از راب. اما بیایید ببینید که چگونه این کار را. خب، نه، دن رفتن به دریافت بخشی از یک عکس از راب. بسیار خوب است. هر کس امروز شرکت. همه راست. بنابراین به عنوان دن شروع به دریافت این بسته، اجازه دهید یک سوال بپرسید. چه می شود اگر یکی از شما تنبل می شود، پربار، مخرب، و یا فقط صفحه فعال، و یک یا بیشتر از بسته آن را به دن را ندارد؟ 

چگونه دن رفتن به می دانم که او این کار را نکرد دریافت یکی از بخش های چهار من به او فرستاده شده است؟ فقط به طور مستقیم، چه می توانیم بکنیم؟ آره؟ 

رسید [نامفهوم]. DAVID مالان: دقیقا. منحصر به فرد آنها را شماره از آنجا که من کرده ام، و چگونه بخش های بسیاری وجود دارد که مشخص کرده ام باید باشد، او می تواند از آن استنباط که، در صورت وجود، از بخش او در واقع از دست رفته. و آنچه TCP کامپیوتر می گوید کار، اگر کامپیوتر، مانند سیستم عامل مک، و ویندوز، لینوکس و پشتیبانی و درک TCP، که آنها انجام می دهند، مستندات TCP اساسا می گوید که دن باید به من ارسال پیام پشت گفت، با سلام، دیوید، من از دست رفته تعداد بسته 1 از 4، و یا 3 از 4، هر کدام که در آن است. 

و پس از آن، کار من این است که تصویر دیگری از راب، که ما از اضافی برای بعد از امروز اگر شما می خواهم به یکی از با شما، و پس از آن من می توانم آن بخش مجددا ارسال از راب تمام راه را به عقب. 

بنابراین به عنوان ساده به عنوان این مکانیسم است، که آن چیزی است که اتفاق می افتد تقریبا در هر زمان شما چیزی را بر روی اینترنت، به خصوص برای این محبوب ترین خدمات. پروتکل های دیگری وجود دارد، فن آوری های دیگر علاوه بر TCP که کار کمی متفاوت است. اما بسیاری از خدمات ما به طور معمول استفاده واقع تکیه بر این پروتکل. 

بنابراین دن، آیا شما می توانید از تصویر کامل وجود دارد؟ بله. ما راب در پشت دوباره بهم وصل است. از شما بسیار سپاسگزارم به روتر. فرض کنید، من در واقع می خواهم دیدن روترهای بین من و MIT، بسیار شبیه به شما بچه ها بود روتر بین من و دن. 

خب، به جای NSLOOKUP برای نام سرور مراجعه، من جای می توانید مسیر ردیابی، کدام در واقع قصد انجام آن را می گوید. و من قصد دارم برای انجام و حالت آرام با فاصله 1. این یک استدلال خط فرمان است که فقط می گوید، این را امتحان کنید یک بار و نه چند بار. 

و در حال حاضر، من قصد دارم به تایپ www.mit.edu. در حال حاضر، خروجی است نسبتا سریع و مرموز. اما آنچه که شسته و رفته در مورد این این است که هر یک از این ردیف اساسا نشان دهنده دانش آموز در این مخاطب اگر شما مسیر بین من و MIT بود. آنچه می بینید تا اینجا، اول، نام دامنه است که من تایپ در، و یا دامنه با صلاحیت کامل نام آن را به عنوان نامیده می شود. 

و این ظاهرا آدرس IP از www.mit.edu. کامپیوتر من متوجه شدم برای من. این در اینجا یک وعده است که ما فقط رفتن به تلاش برای رسیدن به MIT در 30 گره. بهتر است بیش از وجود دارد 30 دانش آموزان بین من و دن. و در حال حاضر، هر یک از این ردیف به معنای واقعی کلمه نشان دهنده یک روتر بین من و دن، به معنای واقعی کلمه یکی از شما بچه ها. 

و به این ترتیب این یکی به نظر نمی رسد به یک نام، یک نام دامنه. این فقط یک IP. و آن را تنها 0.662 میلی ثانیه زمان از من به که برای اولین بار از روتر. یک بعدی نیست که بسیار دورتر. این تنها یک زمان میلی ثانیه برای به دست آوردن وجود دارد. و در حال حاضر، خوشبختانه، همه چیز دریافت کاربر پسند کمی بیشتر با نام که مرموز هستند اما کمی بیشتر گفتن. 

این ظاهرا یک روتر در است هسته شبکه دانشگاه هاروارد قرار دارد، فقط به این دلیل مردم به ما گفته اند این، در مرکز علوم، SC. و GW فقط یک نماد مختصر برای است دروازه است که مترادف با روتر. بنابراین این چند سیستم است راه بالانویس مدیر نامگذاری یکی از سرور در مرکز علوم. 

در همین حال، آن سرور است ظاهرا متصل شده توسط نوعی از کابل به روتر دیگر است که با نام مستعار دروازه مرزی یک خط تیره چیزی، هر چه این اعداد باشد. و پس از آن، ظاهرا، دانشگاه هاروارد دارای یک اتصال که یکی دیگر از میلی ثانیه دور به چیزی به نام تقاطع شمال که در نقطه مشابه معمول است بین مکان های بزرگ مانند دانشگاه هاروارد که در آن تعداد زیادی از کابل کشی می رود در و اجازه می دهد تا ارتباطات در میان نهادهای مختلف. 

قدم ششم، متاسفانه، یک نام معتبر نیست. و مرحله هفتم جالب می شود. من هیچ ایده چه چیزی بیشتر از این باشد. اما NY می کند پرش به من. و چه که احتمالا نشان؟ حتی فنی نیست. فقط نیویورک. پس در واقع، آنچه انسان مشترک است کنوانسیون تضمین شده نیست اما کنوانسیون معمول است به نام روتر از طبیعت از شهرستان یا فرودگاه کد که آنها نزدیک به است. 

بنابراین با برخی از احتمال، این تعداد هفت روتر احتمالا، در واقع، در نیویورک. و این به نظر می رسد تایید این فرض به دلیل آن است شش میلی ثانیه به جای فقط یک یا تا به چیزی در اینجا در محوطه دانشگاه. اما در حال حاضر که به حساب، درست در Megabus یا فلان چیز، ممکن است چهار، پنج، شش ساعت طول بکشد برای دریافت انسان از اینجا به نیویورک. 

برای دریافت یک داده در آن، تنها شش میلی ثانیه طول می کشد برای به دست آوردن یک بسته از طرف من به دن اگر او تمام راه را در نیویورک بودند. سپس در نهایت، این به ظاهر است نام دامنه واقعی برای www.mit.edu. ام آنها ظاهرا برون سپاری وب سرور خود به یک شرکت به نام Akamai را که به معنی برخی از شرکت های دیگر اجرا می شود سرور های خود را. و به همین دلیل ما شاهد چیزی که عجیب و غریب وجود دارد. 

خوب، اجازه دهید این کار را یک بار دیگر. اجازه دهید پیش بروید و انجام ردیابی مسیر به دوست ما استاد نیک Parlante در استنفورد که دارای یک سرور نام nifty.stanfor.edu. را وارد کنید. و در حال حاضر، ما احتمالا ببینید یک مسیر کمی طولانی تر که می رود از طریق چند شهرستانها بیشتر. بنابراین در اینجا این بی نام سرور هاروارد در اینجا. ما در هسته هاروارد هستید، دروازه مرزی از دانشگاه هاروارد، چهار راه شمال، هر جا این است. و در حال حاضر، آن را گرفتن کمی بیشتر جالب است. من حدس می زنم که روتر تعداد هشت در شهرستان چه است؟ رسید [INTERPOSING صداهای] DAVID مالان: شیکاگو احتمالا، بر اساس در این، بر اساس این چیزی که در اینجا. و در حال حاضر ما در سالت لیک سیتی شاید، شاید لس آنجلس در اینجا، و سپس LAX، بله، این احتمالا LA توسط پایین است. تا سرانجام، آن می رود از جنوب کالیفرنیا تمام راه را تا به شمال کالیفرنیا به جایی که استانفورد در پالو آلتو است. بنابراین بسیار سرد. و اجازه دهید این یک گام بیشتر است. این ظاهرا می شما را 82 میلی ثانیه برای ارسال یک پیام به دن اگر شما در کالیفرنیا به جای نیویورک. اجازه دهید کاری انجام دهد مانند راه ردیابی، یک تلاش برای www.cnn.co.jp برای نسخه ژاپنی سایت سی ان ان. و در حال حاضر، ما هنوز هم در هستی بوستون را در حال حاضر به نظر می رسد. 

چند سرور شش و هشت ها پاسخ نمی به خاطر اینکه آنها کمی خصوصی. اما در نهایت، به نظر می رسد وجود دارد چیزی جالبی در بین، اجازه دهید بگویم، گام هفت و نه. چه احتمالا بین هفت و نه، و قطعا بین هفت و 17 قدم؟ یک پرش بزرگ وجود دارد در مقدار زمان آن را مصرف برای اطلاعات از یک رفتن از این گره، یکی از این روتر را به دیگری. 

بنابراین شانس هستند، جایی در در اینجا، احتمالا وجود دارد، به ویژه حق در اینجا، احتمالا وجود دارد بدن بسیار بزرگ آب است که تا به برخی از ترانس اقیانوس آرام و ترانس کابل اقیانوس اطلس است که در واقع نیاز حتی بیش از زمان برای داده های به از یک نقطه به نقطه دیگر را دریافت کنید. اما باز هم، تصور کنید که ساعت آن را در پرواز به ژاپن را. در اینجا، در حدود 200 میلی ثانیه، رونق، پیام خود را در واقع وجود دارد. بنابراین شما می توانید در اطراف با بازی این در دستگاه و یا حتی در ویندوز و یا مک OS با دستورات کمی متفاوت است. گاهی اوقات، شما این ستاره ها را دریافت کنید، مانند در ردیف شش و هشت، که فقط بدان معناست که روتر نه پیکربندی به شما پاسخ می دهد به خاطر حفظ حریم خصوصی است. اما به طور کلی، این روش می، در واقع، کار می کنند. 

پس از آن که معلوم بیش از حد دیگر وجود دارد اطلاعات آبدار کمین در ابزار که شما را برای هر روز داده شود. بنابراین به عنوان مثال، اگر شما دریافت یک ایمیل، رک و پوست کنده به عنوان برخی از شما ممکن است اخیرا، از سوال برانگیز ریشه، اگر شما هرگز در رابط جیمیل نگاه قبل از آن، که آیا آن را برای رابط کالج و یا یک شخصی خود را، شما ممکن است خود را ببینید صندوق شبیه این. 

و در واقع، این یک ایمیل است من فرستاده، malan@harvard.edu، به jharvard@cs50.harvard.edu امروز صبح فقط بنابراین من می توانم یک تصویر را. اما معلوم است، همه این زمان در Gmail، که مثلث کمی وجود دارد به سمت بالا سمت راست وجود دارد در کنار تاج هاروارد که اگر شما با کلیک، شما می توانید با کلیک بر روی نمایش اصلی. و اگر شما انجام این کار، شما در واقع خواهید دید یک دسته از اطلاعات بسیار باطنی مانند مهر زمانی، و IP آدرس و نام دامنه. 

اما شما ببینید، در کوتاه مدت، هدر که تمام این زمان در هر ضربه ایمیل شما ارسال و دریافت. و آن را از این هدر که مردم می توانند استفاده، دانشمند علوم کامپیوتر و یا در غیر این صورت، در واقع با پی بردن به برخی از احتمال است که در آن و از چه کسی یک ایمیل به واقع بود. 

در واقع، ما صحبت در هفته بعد در مورد چگونگی ایمیل خود را می توان تولید برنامه نویسی که یک چیز بسیار خوبی برای یک وب سایت است است که می خواهد برای ارسال ایمیل به کاربران. اما خواهیم دید، بیش از حد، چقدر بی اهمیت آن است که برای ایجاد ایمیل های از کسی به شخص دیگری، مگر اینکه شما در واقع می دانم که چگونه به منظور بررسی هدر. و حتی که از دست دادن است پیشنهاد این روز است. 

بنابراین با که گفت، اجازه دهید به یک لایه است. ما با IP آغاز شده است که آدرس بسته برای ما، آدرس منحصر به فرد به آنها. TCP، که، در کوتاه مدت، حداقل تضمین های دادرسی تحویل و یا حداقل احتمال آن توسط اضافه کردن چیزهایی مانند بخش، 1 یا 4، 2 از 4، 3 و 4 و 4 و 4. 

و در حال حاضر، اجازه دهید در بالای لایه از این پروتکل دیگر است. همه این چیزها هستند پروتکل، کنوانسیون های کامپیوتر که دیکته کند که چگونه دو کامپیوتر به یک دیگر صحبت کنید. HTTP، در نهایت امروز، پروتکل انتقال ابرمتن. و این پروتکل است که مرورگرهای وب استفاده از زمانی که صحبت کردن به سرور وب است. 

بنابراین، هنگامی که شما را بکشد تا یک مرورگر مانند کروم، یا IE، فایرفاکس و یا، و یا سافاری، یا هر چیز دیگری، و شما را در چیزی تایپ مانند facebook.com و ضربه را وارد کنید، نه تنها برای اولین بار انجام می دهد کامپیوتر خود را ترجمه facebook.com به چه؟ آدرس IP. سپس آن را می فرستد و سپس converts-- پیام به آن آدرس IP گفت، من صفحه خانگی امروز را یا دادن من صفحه ورود از فیس بوک. 

یا اگر شما در حال حاضر به سیستم وارد شده، را من این دیدگاه به طور پیش فرض از جدول زمانی من. بنابراین این چیزی است که HTTP می گوید. و محاوره، اگر من یک وب هستم سرور و شما are-- چه نام خود را، دوباره؟ 

رسید مارگوت. 

DAVID مالان: مارگوت وب است سرور، و من یک مرورگر وب هستم، و من به سادگی می خواهید برای بازیابی من جدول زمانی از مارگوت، margot.com، من می خواهم بگویم، سلام، من دیوید هستم. 

رسید: سلام، من مارگوت هستم. 

DAVID مالان: و بعد از آن شما خواهد پاسخ به همراه اطلاعات اضافی به من. بنابراین ما باید این انسان احمق کنوانسیون instance-- شما تشکر می کنم. --of دست دادن یکدیگر. و کامپیوتر که همان ایده که در آن مشتری، مانند یک مرورگر، می پرسد سرور برای انجام کاری از طرف او. 

و بنابراین در اینجا یک عکس، به عنوان مثال. در سمت چپ لپ تاپ کامپیوتر است، دسکتاپ، هر، و یا حتی یک تلفن. و در سمت راست است که بسیار تاریخ نمایش از سرور. آنها به طور معمول به نظر می رسد کوچکتر و جذاب این روز است. اما نکته این است که به سادگی در نوعی از ارتباط وجود دارد بین کلاینت و سرور. 

و مشتریان به این معنا از کسی که در یک رستوران و خدمتکار یا پیشخدمت، همان ایده با کامپیوتر. کلاینت و سرور، یک می پرسد برای اطلاعات، یکی با اطلاعات پاسخ می دهد. در حال حاضر، چگونه است که اطلاعات را به عقب می آیند؟ خوب، این را در نظر بگیرید. دریافت نوعی به طور پیش فرض است way-- و آن را یک مدت فوق العاده ساده است. --that فقط دیکته چگونه مرورگر دریافت اطلاعات از سرور. 

به عبارت دیگر، نه تنها شخص احمق و کودن-خانواده گسترش دست من به مارگوت، اگر من واقعا یک مرورگر بودند، من می داخل یک پاکت مسائل، که من قبل از عکس با راب کرد، پیام متنی که به معنای واقعی کلمه می گوید: چیزی شبیه به این، GET / HTTP / 1.1hostwww.google.com یا margot.com یا هر چیز دیگری نام سرور ممکن است اتفاق می افتد به. و پس از آن، نقطه نقطه نقطه، برخی چیزهای دیگر. 

اما به معنای واقعی کلمه، در داخل یک پاکت را شود متنی نسبتا ساده پیام که می خواهم. که به محض دریافت، مارگوت را باز کردن، خواندن محتوای، و پاسخ درآمده است. در حال حاضر، آن را کمی غیر آشکار با این مثال. اما دریافت /، آنچه را که بریده بریده است احتمالا اشاره به، فقط بر اساس در آشنایی شما با مرور وب در زندگی روزمره؟ اسلش چیست؟ 

رسید [نامفهوم]. DAVID مالان: دنباله فرار. نه یک ایده بد اما به طور کلی توالی فرار به راه های دیگر. این امر می تواند یک بک اسلش معمولا. اما نه فکر بد. آره؟ یک اشاره گر. همچنین فکر خوبی است اما حتی ساده تر از آن. دایرکتوری خانه. ریشه یک دیسک سخت، پس به صحبت می کنند. بسیاری از ما این نوع نیست. اما از نظر فنی، اگر شما می خواهید به فوق العاده مناسب این روزها، شما می توانید به چیزی مانند http://www.facebook.com/. 

در حال حاضر، گفت: من بسیاری از ما نمی زحمت تایپ علامت. و رک و پوست کنده، ترین مرورگر، کروم شامل، حتی نمی زحمت نشان دادن ما اسلش این روزها فقط به خاطر اینکه آنها به دوست ساده و موجز باشد. اما بریده بریده فقط به معنی به به www.facebook.com و بریده بریده، ریشه هارد دیسک، صفحه پیش فرض در facebook.com. با استفاده از چه پروتکل؟ خوب، با استفاده از نسخه 1.1 از این چیزی که شناخته شده به عنوان HTTP. 

سرور، و یا Margot-- و توسط راه، انجام شما مهم نیست که من با استفاده از شما را در این؟ OK. بنابراین ما در حال حاضر خوب است. بنابراین پاسخ مارگوت در حال حاضر با پوشش خود را که در داخل آن یک پیام متنی به طور مشابه است. خط اول آن است، بله، من HTTP نسخه 1.1 صحبت می کنند. 200 کد وضعیت است فقط بدان معناست که تمام OK است. من صفحه شما به دنبال داشته باشد. 

در همین حال، نوع مطلب: متن / اچ، این راه نیمه محرمانه مارگوت از گفتن است، آنچه شما درخواست یک صفحه وب است. و این نوع، پس به speak-- تقریبا مثل یک حس متغیر، اما این در حال حاضر در سطح بسیار بالاتر است. نوع داده آن متن است اما به طور خاص HTML. زبان ما به زودی خواهید دید. 

و پس از آن، برخی چیزهای دیگر وجود دارد. بنابراین چیزهای دیگر است به معنای واقعی کلمه چه فیس بوک با پاسخ. بنابراین اجازه دهید این را مشاهده کنید، بیش از حد. اجازه بدهید من به جلو و باز کردن تا کروم بر روی لپ تاپ من که شما می توانید در انجام این کار شما کامپیوتر خود نیز هست. و من قصد دارم به جلو بروید و باز کردن www.facebook.com. را وارد کنید. و من این صفحه آشنا اینجا دریافت کنید. اما در حال حاضر، من قصد دارم برای انجام کاری دیگر. من قصد دارم به جلو بروید و رفتن به نمایش، توسعه دهنده. و به برنامه نویس ابزار، که شما باید در Chrome بر روی کامپیوتر شما، حداقل در دستگاه شما. من قصد دارم برای حرکت این چیزی که تا اینجا، و شما رفتن به دیدن یک دسته کامل متن مرموز در اینجا. 

به نظر می رسد که آنچه مارگوت را در داخل از پاکت که در پاسخ به من زبان HTML به نام است، زبان نشانه گذاری ابرمتن. این برنامه نه زبان دلیل این که شما نمی تواند، آن کند حلقه و شرایط را نداشته باشند، و توابع، و مانند آن. این یک زبان نشانه گذاری است. در آن، آن را تا به نحو خاص نام تگ ها و صفات که می گوید یک مرورگر چه برای نمایش بر روی صفحه نمایش و چگونه آن را نمایش می دهد. باید محور شود؟ باید جسور بود؟ قرمز، سبز، آبی؟ این یک زبان نشانه گذاری است. در آن، آن را می گوید مرورگر چه چیزی را بر روی صفحه نمایش نشان می دهد. پس این است که، به معنای واقعی کلمه، همه از HTML و بیشتر که سرور فیس بوک تف است و که کروم و IE، فایرفاکس و دارای طراحی شده توسط خود را نویسنده مربوطه به درک. 

و در واقع، آن را یک مسیه کمی از آن. اگر شما، به جای، به نمایش، توسعه، مشخصات منبع، این است که در واقع چه فیس بوک است که قرار دادن. مرتب سازی بر صفر به مدت پنج برای سبک، درست است، اگر ما پی بردن به این که احتمالا بهترین نیست. اما صادقانه بگویم، آنها می توانید با دریافت آن چرا که اگر شما در حال خدمت کردن میلیاردها صفحات وب در هر روز، شما واقعا نمی خواهم به اتلاف وقت، و بایت، و در نهایت پول در انتقال چیزهایی مانند خط جدید شخصیت ها، و فاصله، و زبانه چون شما صرف برای پهنای باند بی ارزش با ISP خود را. 

پس در واقع، این به معنای در این راه minified شود. اما آنچه کروم در حال انجام برای ما است، آن را گرفتن این HTML که به طور کامل شبیه به نظر می رسد ظروف سرباز یا مسافر و نامفهوم به انسان، و آن را فقط در آن قالب بندی. این بسیار چاپ آن به طوری که ما می توانیم ذهن ما در اطراف آن بسته بندی کمی آماده تر است. اما جالب تر این است. اگر من در حال حاضر در Chrome کلیک کنید، نمی عناصر اما شبکه، من قصد دارم برای دیدن کمی صفحه ورود به سیستم که به من نشان می دهد همه درخواست HTTP که در واقع رفتن به عقب و چهارم بین من و فیس بوک یا به من و مارگوت اگر من را بیش از یک درخواست. 

بنابراین من قصد دارم به جلو بروید و کلیک کنید آیکون بازنگری اینجا در کروم. و در حال حاضر، یک دسته کامل از مسائل گذشته در پایین پرواز کرد. من قصد دارم برای حرکت بازگشت به بالا بسیار. و در حال حاضر، این، اطلاعیه اولین مرورگر من درخواست ساخته شده به www.facebook.com بود. 

این با استفاده از GET مکانیسم که فقط بدان معناست آن زبان زبان متنی که ما به عنوان مثال از یک لحظه دیدم پیش. و علاوه بر این، آن را تبدیل که پاسخ که فیس بوک به من 200 خوب است، که به معنی من صفحه وب در سوال پیدا کرد. 

اگر من در این سطر کلیک کنید، من در واقع می تواند ببینید که هدر کمی بیشتر به وضوح. این حس بیشتر از طولانی است. اما توجه کنید که مرورگر می فرستد کل بسیاری از اطلاعات مانند میزبان، و روش، و کوکی ها. ما باید به کسانی که قبل از اینکه طولانی است. تو سرانجام درک آنچه یک کوکی در واقع است و چگونه شما را به زودی خواهد شد ارسال آنها. 

و شما می توانید ببینید فیس بوک در حال ارسال را به عقب، از جمله نوع محتوا متن HTML، زمان و تاریخ فعلی، حفظ حریم خصوصی خود را سیاست، و یا عدم آن، و پس از آن، در نهایت، تعدادی از کوکی ها که در حال تنظیم در کامپیوتر خود را نیز. اما ما آن را از هم جدا قبل از اینکه طولانی کسی را دست انداختن. 

اما در کوتاه مدت، هر بار که شما برای سال یک صفحه وب، در حال حاضر بازدید، شما بوده ام به ارسال پیام به که من در پاکت فرستاده شده به مارگوت و به دن. و شما بوده ام از برگشت پاسخ مانند این ها از فیس بوک. اما علاوه بر این، حدس بزنید چه بودن افشا به فیس بوک و گوگل، و هر کس دیگری در هر زمانی که شما یک صفحه وب بازدید می کنید؟ آنچه که در خارج از هر پاکت کامپیوتر شما شده است ارسال؟ آدرس IP شما، درست است؟ شاید نام خود را در SE، اما آدرس IP شما. و فقط، اجازه دهید نقطه اتصال بعد، اگر شما در حال استفاده از خدمات مانند وب، و یا بیت تورنت، و زندگی، و به شما یک کامپیوتر ثبت نام کرده ام در یک محل مانند هاروارد، یه کسی یه جایی می داند که جان آدرس IP دانشگاه هاروارد این، نقطه این، نقطه از این، این نقطه. 

و در واقع، سیاهههای مربوط می او هر دو در نگه داشته دانشگاه شبیه به این، در یک شبکه Comcast در، در ورایزون، یا رک و پوست کنده، در NSA به عنوان ما به تازگی یاد گرفته ایم، که سیاهههای مربوط به همه چیز خیلی که شما انجام می دهند را بر روی اینترنت. و ما به آمده این طبقه آینده در خصوص استفاده از این تصمیم گیری های طراحی و امنیتی است. 

اما حقیقت این است، شما واقعا همه که حریم خصوصی خیلی زیادی ندارد. هر بار که شما از دیدن شده است در هر نقطه در وب، شما شده است را نشان دست خود را و آشکار حداقل آدرس IP شما. توجه داشته باشید خیلی ترسناک به کنار، آنچه می تواند ما را به انجام چیزهایی مانند گربه قراردادن در صفحه وب؟ 

بنابراین ما باید یک دسته از پاسخ های که ممکن است از برگشت سرویس دهنده است. و ما نمی خواهد همه این امروز را ببینید. اما 200 خوب است. و شما احتمالا دیده نمی همه از این به عنوان یک انسان قبل از. اما شما احتمالا دیده می شود حداقل یکی از این. کدام یک از این ممکن است نگاه آشنا؟ رسید 404 DAVID مالان: پس 404. فایل یافت نشد. و در واقع، شما در حال رفتن برای دیدن این برنامه ریزی خود را. 404 فقط بدان معناست که فایل مورد نظر شما، بریده بریده بریده بریده و یا چیزی، به سادگی وجود ندارد. و یک وب سرور به طور معمول پاسخ همراه با 404 به عنوان یک نتیجه 

در همین حال، ما به زودی خواهیم دید که محتویات این پیام هستند این زبان شناخته شده به عنوان HTML. و این فوق العاده است قطعه ساده HTML که هیچ کاری نمی کند جز نمایش سلام جهان بر روی صفحه نمایش. در واقع، شما در بالای این را ببینید چیزی به نام یک نوع سند اعلامیه می گوید که فقط، هی، جهان است. این پرونده حاوی HTML. و پس از آن، کمی بعد از HTML که شما در حال رفتن به ارسال، آن را تا به براکت باز، و سپس کلمه HTML، سپس براکت بسته، و پس از آن سر باز، و براکت نزدیک است. بنابراین در کوتاه مدت، اجازه دهید در واقع این کار مکانیکی است. اجازه بدهید من به دستگاه من، اما شما می توانید این کار را انجام در هر نقطه که شما یک ویرایشگر متن. 

من قصد دارم به جلو بروید و یک فایل با نام hello.html را نجات دهد. من قصد دارم به آن را در دسکتاپ خود را به نگه داشتن چیزهای فوق العاده ساده در حال حاضر. و من قصد دارم به انجام دقیقا آنچه که من فقط دیدم. بنابراین نوع توضیحات HTML، باز براکت HTML. و در حال حاضر، اطلاع، من قصد دارم به کار مخالف پیشگیرانه. و در مقابل، منظور من برچسب همان، پس به صحبت می کنند، اما آن را با یک اسلش شروع می شود. و پس از آن، اینجا، من قصد دارم برای گفتن، سر، چون معلوم است که هر صفحه وب دارای یک سر که به اصطلاح چیزهای است که می رود در عنوان نوار، در بالا بسیار از صفحه. در عنوان فقط رفتن به سلام اینجا. و در حال حاضر، من قصد دارم به بدن به این صفحه وب. هر دو پس هر صفحه وب است سر تا بالا و بدن که جرات از صفحه است. و در اینجا، من فقط رفتن به چیزی شبیه سلام جهان می گویند. و من قصد دارم برای ذخیره این فایل. اگر من در حال حاضر به حداقل رساندن جیادیت، نگاه کنید، یک فایل کمی وجود دارد بر روی دسکتاپ من hello.html نامیده می شود. در حال حاضر، که در سرور نمی در عین حال، به خودی خود، در واقع، آن را فقط بر روی دسکتاپ شخصی خود من در اینجا. اما اگر باز کنم تا کروم و ضربه کنترل O-- است گربه در سوال وجود دارد. --and من را روی کامپیوتر من برو. 

و من باز hello.html، وجود دارد، در واقع صفحه وب من فوق العاده ساده است. بدن از صفحه من و این پنجره سفید در اینجا بدن با سلام جهان است. و عنوان در سر صفحه در تب وجود دارد. و ما در حال رفتن به به زودی که این فوق العاده ساده به باز کردن صفحات دیگر نیز هست. به عنوان مثال، من قصد دارم برای رفتن به برخی از کد توزیع برای این هفته، منبع هفت، و من قصد دارم برای باز کردن JPEG نمی که این پسر است که در اینجا. اما من قصد دارم به باز کردن image.html، که در نهایت مثل این به نظر می رسد. اما اجازه دهید من در حال حاضر این تا باز در جیادیت، و رفتن به Dropbox به منبع هفت، و image.html. 

بسیاری از این است که فقط نظر ما به زودی خواهید دید. اما اگر من می خواهم برای قرار دادن بد خلق گربه در داخل این صفحه وب، کافی است برای قرار دادن یکی دیگر از براکت باز، و پس از آن تصویر یا کلمه کلیدی IMG برای کوتاه مدت، و پس از آن جایگزین متن به دلایل دسترسی اگر کسی دارای یک صفحه نمایش خواننده و یا چیزی شبیه به آن. منبع است که، چه نام فایل، cat.jpeg. 

و پس از آن، چرا که این برچسب های ویژه کمی، ما را از اسلش، به عنوان ما داخل برچسب را ببینید. اما نتیجه نهایی یک وب است صفحه ای که به نظر می رسد مثل این. بنابراین به طور خلاصه، آنچه که ما در حال رفتن به انجام در حال حاضر در طول زمان با استفاده از وب و ایجاد صفحات وب به در نهایت ظروف است نه تنها برای چیزهای احمقانه مانند تصاویر و لینک ها، و جداول، لیست گلوله ای و، و مانند آن، بلکه به ما خودمان را رابط کاربر گرافیکی، GUI، نه بر خلاف آنچه که ما که ما انجام برک آوت. 

اما در این محیط، ما هستیم رفتن به شروع به استفاده از زبان هایی مانند PHP، و جاوا اسکریپت، پایگاه داده زبان به نام SQL، یک زبان برنامه نویسی سمت سرویس گیرنده به نام جاوا اسکریپت در واقع ایجاد همه رابط پویا تر اما در یک حد، زمینه بسیار آشنا است. اما قبل از آن، اجازه دهید نتیجه امروز با یک نگاه، به عنوان وعده داده شده، از آنچه که واقعا در رفتن در زیر هود با اینترنت خود را. 

تصریح امروز که اینترنت می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای انتقال همه چیز مانند صفحات وب بیش از HTTP بسیار شبیه به من دست مارگوت در اوایل تکان داد. اما بسیاری دیگر وجود دارد خدمات که با استفاده از TCP و IP که ما را برای اعطا عنوان کار هایی که ما در اینجا خواهید دید در این فیلم که به ما را به پایان امروز. 

[VIDEO PLAYBACK] 

-For اولین بار در تاریخ، مردم و ماشین آلات در حال کار با هم، تحقق یک رویا. نیروی اتحاد است که می داند هیچ مرزهای جغرافیایی. بدون توجه به نژاد، عقیده، و یا رنگ. عصر جدید است که در آن ارتباطات واقعا مردم را به هم. این سپیده دم از خالص است. 

میخواهید بدانید که چگونه کار می کند؟ برای شروع اینجا را کلیک کنید شما سفر به خالص. در حال حاضر، دقیقا چه اتفاقی افتاده است هنگامی که شما بر روی این لینک کلیک؟ شما جریان اطلاعات آغاز شده است. این اطلاعات به سفر کردن به پست الکترونیکی اتاق شخصی خود زمانی که آقای IP آن بسته، برچسب آن، و آن را در راه خود را می فرستد. 

هر بسته اندازه محدود است. پست الکترونیکی اتاق باید تصمیم بگیرند که چگونه به تقسیم اطلاعات و چگونه آن را بسته. در حال حاضر، این بسته نیاز به برچسب حاوی اطلاعات مهم است، مانند فرستنده آدرس، گیرنده آدرس، و نوع بسته آن است. 

از آنجا که این بسته خاص بیرون رفتن بر روی اینترنت، آن را نیز می شود آدرس برای پروکسی سرور، که یک تابع خاص همانطور که بعدا خواهیم دید. بسته در حال حاضر بر روی راه اندازی شبکه محلی یا LAN شما. این شبکه مورد استفاده برای اتصال تمام کامپیوتر های محلی، روتر پرینتر، و غیره برای تبادل اطلاعات در فیزیکی دیوار ساختمان. LAN بسیار غیر قابل کنترل است محل و، متاسفانه، حوادث می تواند رخ دهد. 

بزرگراه از LAN بسته بندی شده است با همه نوع از اطلاعات است. این بسته های IP، ناول است بسته های، بسته های اپل بحث. آنها در حال رفتن در برابر ترافیک به طور معمول. روتر محلی می خواند آدرس و، در صورت لزوم، آسانسور بسته بر روی شبکه دیگر. آه، روتر. نماد کنترل در جهان به ظاهر آشفته. 

او وجود دارد، نظام مند، uncaring، روشمند، محافظه کار، و گاهی اوقات کاملا به سرعت. اما حداقل، او است دقیق ترین قسمت. 

به عنوان بسته های ترک روتر، آنها راه خود را به اینترانت شرکت و برای سر روتر سوئیچ. کمی کارآمد تر از روتر، سوئیچ روتر بازی می کند سریع و شل با بسته های IP، ماهرانه آنها را مسیریابی در طول راه. شیطان پین بال دزد جادوگر دیجیتال اگر شما خواهد شد. 

-Here ما بروید. در اینجا می آید یک دیگر. و آن را به دیگری. سازمان دیده بان این، مامان. در اینجا است می رود. اوه. اطراف پشت. سلام. در آن وجود دارد. در آن وجود دارد. به سمت چپ. را به سمت راست. به سمت چپ. را به سمت راست. شما آن را کردم. در اینجا از آن می رود. او شاخساره. او نمرات. این رفتن. هی، صبر کنید. هی، مراقب. در اینجا می آید یک دیگر. اوه، در اینجا ما بروید. 

بسته همانطور رسند مقصد، آنها برداشت های رابط شبکه، آماده به سطح بعدی فرستاده می شود، در این مورد، پروکسی. پروکسی توسط بسیاری مورد استفاده قرار شرکت به عنوان نوعی از یک مرد متوسط به منظور کاهش بار در اتصال به اینترنت خود را و به دلایل امنیتی و همچنین. همانطور که شما می توانید، بسته ببینید همه اندازه های مختلف، بسته به محتوای آنها. 

پروکسی بسته باز می شود و به نظر می رسد این آدرس وب یا URL. بسته به اینکه آیا آدرس قابل قبول است، بسته بر روی اینترنت ارسال می شود. وجود دارد، با این حال، برخی از آدرس که نمی کنند ملاقات با تصویب پروکسی، که است که می گویند، شرکت ها و یا مدیریت دستورالعمل. این شتابزده با آن برخورد. ما هیچ یک از این داشته باشد. برای کسانی که آن را، آن را در جاده دوباره. 

تا بعد، فایروال. دیوار آتش شرکت در خدمت دو هدف. این مانع از برخی نه همه چیز تند و زننده در اینترنت از آمدن به اینترانت. و آن را نیز می تواند در پیشگیری اطلاعات حساس شرکت از بودن بر روی اینترنت ارسال می شود. 

هنگامی که از طریق دیوار آتش، یک روتر میدارد بسته و آن را بر روی یک بسیار باریک جاده ها و یا پهنای باند، به عنوان ما می گویند. بدیهی است، ردیف است گسترده به اندازه کافی برای همه آنها را. در حال حاضر، شما ممکن است تعجب، چه اتفاق می افتد به تمام کسانی که بسته که آن را در طول مسیر را ندارد. خوب، هنگامی که آقای IP نمی دریافت اذعان که بسته شده است دریافت در زمان مقتضی، او به سادگی می فرستد یک بسته جایگزینی. 

ما در حال حاضر آماده است تا وارد دنیای اینترنت، یک عنکبوت وب شبکه های به هم پیوسته که دهانه کل جهان ما است. در اینجا، روتر و سوئیچ ایجاد ارتباط بین شبکه ها. در حال حاضر، شبکه است به طور کامل محیط های مختلف از شما در پیدا کردن دیوار محافظ از LAN شما. 

در اینجا، آن را وحشی غرب، مقدار زیادی از فضا، مقدار زیادی از فرصت ها، مقدار زیادی از همه چیز را به اکتشاف، و مکان برای رفتن. با تشکر از بسیار کم کنترل و مدیریت، ایده های جدید پیدا کردن خاک حاصلخیز به فشار پاکت از فرصت خود. اما از آنجا که این آزادی، خطرات خاصی نیز در خفا انجام دادن. 

شما هرگز زمانی که شما می دانید دیدار با پینگ مخوف مرگ، نسخه ویژه ای از یک درخواست عادی پینگ که برخی از ادم سفیه و احمق فکر کرد به یک ظرف غذا تا میزبان unsuspecting ضربه. مسیر بسته ما را از طریق را شاید ماهواره ای، خطوط تلفن، بی سیم، و یا حتی کابل transoceanic. 

آنها همیشه سریع ترین را و یا کوتاه ترین مسیرهای ممکن، اما آنها وجود دارد را دریافت کنید، در نهایت. شاید به همین دلیل آن را گاهی اوقات به نام صبر در سراسر جهان. اما زمانی که همه چیز است کار هموار، شما می تواند جهان دور زدن پنج بار بیش از در قطره از کلاه، به معنای واقعی کلمه، و همه برای هزینه یک تماس محلی و یا کمتر است. 

در پایان این قسمت را ما، ما فایروال دیگر پیدا کنید. بسته به شما چشم انداز به عنوان یک بسته داده ها، فایروال می تواند یک سنگر و استحکامات امنیت و یا دشمن مخوف. این همه در کدام سمت شما بستگی دارد در، و چه اهداف خود را دارند. 

دیوار آتش طراحی شده است اجازه در تنها کسانی که بسته های که با معیارهای آن است. این دیوار آتش است عامل در پورتهای 80 و 25. همه تلاش ها برای از طریق دیگر وارد کنید پورت ها برای کسب و کار بسته شده است. 

پورت 25 برای بسته ایمیل استفاده می شود. در حالی که پورت 80 در ورودی است بسته ها از اینترنت به وب سرور. در داخل دیوار آتش، بسته در حال کامل تر به نمایش. برخی از بسته آن را به راحتی از طریق آداب و رسوم، در حالی که دیگران نگاه فقط یک کمی مشکوک. 

در حال حاضر، افسر فایروال است که به راحتی فریب خورده، مانند زمانی که این پینگ از تلاش می کند بسته مرگ به خود را به عنوان پنهان یک بسته پینگ طبیعی است. -Move همراه. این OK. مسئله ای نیست. روز خوبی داشته باشید. اجازه دهید من اینجا بری. خداحافظ. 

-For آن بسته خوش شانس به اندازه کافی به آن را در این دور، سفر به پایان رسید. این فقط یک خط بر روی رابط است می شود تا به وب سرور گرفته. امروزه، یک وب سرور را می توان در بسیاری از اجرا همه چیز، از یک پردازنده مرکزی، به وب کم، به کامپیوتر بر روی میز کار خود را. چرا یخچال و فریزر خود را نه؟ 

با مجموعه ای مناسب تا، شما می توانید پیدا کردن اگر شما شاهد ایجاد برای cacciatore مرغ و یا اگر شما به خرید بروید. به یاد داشته باشید، این است که سپیده دم از خالص. تقریبا هر چیزی ممکن است. 

یک به یک، بسته می دریافت، باز، فله و. اطلاعات موجود در آنها که درخواست شما برای اطلاعات است، بر روی وب فرستاده نرم افزار سرور. 

بسته خود را بازیافت است. آماده به دوباره مورد استفاده قرار گیرد و پر از اطلاعات درخواست خود را، خطاب، و ارسال را در راه خود را به شما. بازگشت گذشته فایروال ها، روترها، و از طریق به اینترنت. بازگشت از طریق دیوار آتش شرکت شما. و بر روی رابط شما. آماده به عرضه مرورگر خود با اطلاعات مورد درخواست شما. که این فیلم است. 

خوشحال با تلاش های خود و اعتماد در یک دنیای بهتر، بسته های داده قابل اعتماد ما سوار کردن خوش به غروب آفتاب از دیگر روز، دانستن آنها به طور کامل کارشناسی ارشد خود را به خوبی خدمت کرده اند. در حال حاضر این است که پایان خوشی ندارد. [END پخش ویدئو] DAVID مالان: که آن را برای CS50. ما شما را در هفته آینده ببینید. 

[MUSIC - کتی پری، "اسب سیاه"]