[موسیقی] 

داگ لوید: OK. بنابراین اجازه دهید بحث در مورد چگونه به استفاده از خط فرمان لینوکس است. در حال حاضر، CS50 IDE، و یا در واقع، حتی یک دستگاه CS50، اگر شما با آن آشنا هستید، و یا شما در حال گرفتن نسخه قدیمی CS50، یک ماشین مبتنی بر ابر است اجرا می شود که اوبونتو، که یکی از بسیاری از طعم دهنده است از سیستم عامل لینوکس. سیستم عامل لینوکس است مورد علاقه برنامه نویسان، دلیل آن را فقط کولر، درست است؟ 

بسیاری از توزیع های لینوکس مدرن دارای رابط کاربر گرافیکی، که ما نیز GUI ها، G-U-I، پاسخ به اجازه می دهد ناوبری مبتنی بر ماوس آسان، که شما احتمالا با آن آشنا هستید، اگر شما یک کاربر ویندوز یا مک هستید، حرکت در اطراف موس خود را، دوبار کلیک کردن بر روی آیکون ها، و غیره. هنوز چند، به عنوان یک برنامه نویس، و حتی اگر IDE شامل توانایی انجام برخی از کاربر گرافیکی مسائل، کلیک کردن و کشیدن، و تمام آن، شما هنوز هم با استفاده از توان خود را پنجره ترمینال بسیار غالبا. و شما می توانید بسیاری از انجام همان کارهایی است که شما می توانید کار را با یک موس را با دستورات صفحه کلید. و ما قصد داریم به بحث کمی در مورد چه برخی از این دستورات در حال حاضر. 

در حال حاضر، این دستورات می توان مورد استفاده در هر عامل های مبتنی بر یونیکس سیستم، که شامل لینوکس، اما همچنین شامل سیستم عامل مک. اگر شما برای باز کردن ترمینال در مک خود را، شما می توانید این دستورات دقیق استفاده کنید. ویندوز نیز دارای فرماندهی سریع، اما برخی از دستورات اندکی متفاوت هستند، به طوری که آن در واقع کار نمی کند، چرا که ویندوز است یک سیستم مبتنی بر یونیکس. 

بنابراین اجازه دهید نگاهی به برخی از این دستورات لینوکس است. یکی از اولین است که شما احتمالا استفاده از بسیار زیادی LS است. که L حروف کوچک، به دنبال یک است کوچک S، که کوتاه است برای لیست. و آنچه از دستور لیست می کند آن است به شما می دهد یک بازخوانی از تمام فایل های و پوشه ها در دایرکتوری فعلی خود را. بنابراین شما می توانید همه چیز را ببینید که شما می توانید به از جایی که شما در حال حاضر می باشد. 

بنابراین من باز کرده ام تا در اینجا IDE CS50 است. و من قصد دارم به زوم در در دوم به شما نگاه نزدیک تر می دهد، اما در اینجا به تصویر گسترده ای است از آنچه که IDE نظر می رسد. در سمت چپ، شما می توانید ببینید که ما باید یک درخت فایل، که شما احتمالا با آن آشنا، با دوبار کلیک کردن، و فایل ها و پوشه ها، و تمام چیزهای که. به طوری که هنوز هم وجود دارد در دستگاه CS50. در مرکز در بالای صفحه است که در آن شما برای نوشتن کد خود، یک بار شما بر روی یک فایل کلیک کنید. و در پایین، ما یک پنجره ترمینال، که جایی است که ما می توانیم اجرا این دستورات ترمینال. 

من قصد دارم به زوم در و سر را در اینجا، فقط به شما نشان می دهد که، در واقع، من می توانم در این فایل ها و پوشه را کلیک کنید. بنابراین به وضوح، که در آن من در حال حاضر، من دو پوشه به نام pset0 و pset1، و سه فایل، یکی به نام سلام، یکی از نام hello.c، و یکی به نام hello.txt. 

بنابراین اجازه دهید حرکت به پایین به ترمینال پنجره و نگاه نزدیک تر است. بنابراین ما فقط صحبت کردیم، دوباره، در مورد واقعیت این است که ما باید سه فایل و دو پوشه ها در دایرکتوری جاری است. اگر من نوع LS، که دوباره دستور به لیست است محتویات فعلی دایرکتوری و سپس من ضربه را وارد کنید، نگاه آنچه من می بینم، سلام، hello.c، hello.txt، pset0 و pset1. 

pset0 و pset1 هستند رنگ آبی، نشان می دهد به شما که آن شاخه ها که ما می تواند به حرکت. و ما یک کمی یاد بگیرند کمی در مورد چگونه به حرکت به دایرکتوری در یک دقیقه. و هر چیز دیگر به رنگ سیاه، اگر آن را یک فایل متنی و یا یک کد منبع فایل، و سبز، اگر آن یک فایل اجرایی است. بنابراین به وضوح، که بدان معنی است که من می تواند یک برنامه به نام اجرا، سلام. این چیزی است که به رنگ سبز وجود دارد به معنی. اما اساسا، تایپ کردن دستور ls اجازه داده است من به در چیزی که وجود دارد نگاه در دایرکتوری جاری من، که با آنچه که ما در اینجا ببینید، در صفحه نمایش گرافیکی از همان. دستور بعدی شما احتمالا استفاده از بسیار کمی سی دی، حروف کوچک C، D با حروف کوچک است، که کوتاه است برای تغییر دایرکتوری است. این به ما اجازه به انجام آنچه من بود صحبت کردن در مورد دوم پیش، که است برای حرکت بین دایرکتوری را در خط فرمان خط، به عنوان مخالف به دوبار کلیک کردن بر پوشه ها. بنابراین اگر ما سی دی و سپس نوع نام یک دایرکتوری، ما می توانیم به آن دایرکتوری را دریافت کنید. 

از سوی دیگر، می دانیم که نام و نام خانوادگی از دایرکتوری جاری همیشه نقطه، و نام دایرکتوری یک سطح بالای که در آن ما در حال حاضر، که نام پوشه در است که پوشه ما است، نقطه، dot-- یا که در آن پوشه است، نقطه، نقطه است. و اگر شما همیشه در مورد کنجکاو هستید نام پوشه خود را، شما می توانید PWD تایپ کنید، که مخفف برای دایرکتوری در حال حاضر. ما می خواهیم یک نگاه همه این را در حال حاضر، از رفتن دوباره به IDE CS50 است. بنابراین من در فضای کاری من در حال حاضر. و من زوم در دوباره در ترمینال، بنابراین ما می توانیم یک نگاه در حال حرکت در اطراف داخل محیط برنامه نویسی. بنابراین من قصد دارم به لیست محتویات دایرکتوری من دوباره، فقط برای reground ما را در آن ما هستند. بنابراین اگر من نوع LS، که برای فهرست دوباره، من می بینم که من می توانم به pset0 و pset1 دریافت کنید. کسانی که دایرکتوری ها من می توانم از اینجا دریافت کنید. من می دانم که، به دلیل IDE می دهد من یک سرنخ با رنگ آمیزی آنها آبی رنگ است. 

اجازه دهید بگویم که من می خواهم وارد شدن به دایرکتوری pset1 من، چون من کار بر روی مجموعه مسئله 1. من دوباره می تواند نوع cd--، کوتاه را برای تغییر directory-- فضا، pset1. و اگر من ضربه وارد کنید، توجه کنید چه اتفاقی می افتد. این به نظر نمی مانند بسیاری اتفاق افتاده است. اما اگر شما در اعلان نگاه کنید، آن را به من می گوید که من در ~ / فضای کاری / pset1 هستم. من را به pset1 پیمایش پوشه ای که در فضای کاری من بود. 

و اگر من نوع LS، من دیدن برخی از مسائل مختلف در اینجا، درست است؟ این همان است لیست که من قبل از دیدم. من به pset1 پیمایش. و بنابراین در حال حاضر، زمانی که من نوع LS، من گرفتن زمینه چه می توانم از درون پوشه pset1 را ببینید. 

در حال حاضر، من قصد دارم به نوع کنترل L، که فقط پاک روی صفحه نمایش. و من قصد دارم به لیست محتویات دایرکتوری دوباره، فقط، بنابراین شما می توانید ببینید. من فقط می خواستم برای انجام این کار به پاک کردن برخی از مسائل که شما زیر دیدم پایین و برای جلوگیری از این از رفتن بیش از حد پایین خارج از محدوده. 

در حال حاضر، من قبلا گفتم که گفت، اگر من می خواهم به حرکت به دایرکتوری جاری، من می توانم سی دی دات فضای تایپ کنید. آمار را وارد کنید. این هیچ کاری انجام نمی، درست است؟ من در حال تغییر دایرکتوری به دایرکتوری جاری است. شما همیشه به پیدا کردن یک نیاز به یک نقطه، اما شما گاهی اوقات به. 

اجازه دهید بگویم که من می خواهم به حرکت به یک سطح بالاتر. من می خواهم به عقب بر گردیم به دایرکتوری فضای کاری من. من می توانم فضای کاری سی دی تایپ کنید، هیچ چنین فایل یا دایرکتوری وجود دارد. و دلیل that-- اگر نوع LS یکی time-- بیشتر این است که هیچ پوشه به نام وجود دارد فضای کاری در داخل دایرکتوری pset1 من. من قصد دارم برای روشن من صفحه نمایش دوباره با کنترل L. به یاد داشته باشید آنچه که من گفتم پیش از آن، هر چند، که ما می توانید با نقطه حرکت به عقب، نقطه. که نام دایرکتوری والد است. بنابراین اگر سی دی، فضا، نقطه نوع I، نقطه، و پس از آن ضربه وارد کنید، در حال حاضر در آنچه اتفاق افتاده است. فرمان من سریع به من می گوید که من تماس در دایرکتوری ~ / فضای کاری من. من نقل مکان کرد تا یک سطح، به لطف نقطه، نقطه. 

در حال حاضر، اجازه دهید بگویم که من با استفاده از سیستم عامل است که مبتنی بر لینوکس، اما لزوما به من بگویید کجا هستم. این یکی اتفاق می افتد به ما می گویند که من در حال حاضر در ~ / فضای کاری هستم، درست در موقع. اما من به طور کامل می تواند از دست رفته در یک ظرف غذا از پوشه ها، و من هیچ نظری ندارم که در آن من و هیچ ایده که در آن من می خواهم به عقب بر گردیم به. دو چیز که من می توانم کار وجود دارد. 

اول از همه، من می توانم کشف که در آن هستم، با تایپ کردن PWD. این دایرکتوری کاری در حال حاضر من است. و اگر من ضربه وارد کنید، آن به من می گوید دقیقا همان جایی که من هستم. در حال حاضر / صفحه اصلی / اوبونتو است که راه طولانی گفت، مد، کدام دایرکتوری خانه شما است. اما آن را به من می گوید که من هستم صفحه اصلی / اوبونتو / فضای کاری، و یا ~ / فضای کاری. 

من قصد دارم به حرکت به دایرکتوری pset1 من دوباره، و من قصد دارم برای لیست کردن محتویات. و من می بینم که من یکی دیگر از دایرکتوری وجود دارد، به نام اضافی. بنابراین من قصد دارم به سی دی به اضافی، و سپس من قصد دارم برای روشن شدن صفحه من. 

بنابراین در حال حاضر، من خیلی دور هستم، درست است؟ اگر من می خواهم به عقب به فضای کاری بلافاصله؟ یک زن و شوهر از چیزهایی که من بر نمی آید. من می توانم سی دی، نقطه، نقطه، بریده بریده، نقطه را تایپ کنید، نقطه، به حرکت به سطح و سپس سطح دیگری است. اما این نوع از آزار دهنده است. 

بنابراین اگر من همیشه می خواهید به عقب بر گردیم به فقط دایرکتوری خانه من، مد، من می توانم سی دی با هیچ چیز پس از آن تایپ کنید. سی دی، را وارد کنید. و در حال حاضر، من در مد هستم. و اگر من می خواهم برای رسیدن به فضای کاری، من فقط می توانید نوع فضای کاری سی دی. و این که شما چگونه کار تغییر دایرکتوری ها داخل محیط برنامه نویسی CS50 و یا هر لینوکس سیستم عامل در خط فرمان. خیلی خوب. یک بعدی که ممکن است آمده در دستی mkdir به است، که کوتاه است برای ایجاد یک دایرکتوری است، اگر من نیاز به ایجاد یک پوشه جدید. اگر شما با آن آشنا هستید سیستم عامل رابط کاربری گرافیکی، شما ممکن است راست کلیک کنید. و سپس، هنگامی منوی زمینه بالا میآید، انتخاب یک پوشه جدید. که احتمالا چگونه شما قبل از آن انجام داده ام. اما ما همچنین می توانید ایجاد دایرکتوری در خط فرمان. بنابراین ما در IDE است. من زوم در ترمینال و لیست محتویات دایرکتوری من دوباره، فقط به ما می دهد یک قاب مرجع است. اجازه دهید بگویم که، در حال حاضر، من در مشکل کار به پایان رسید 0 و مجموعه مسئله 1. بنابراین من می خواهم برای ایجاد یک دایرکتوری جدید به کار بر روی مجموعه ای مشکل برای 2. چگونه می توانم انجام دهم؟ 

خوب، دوباره، من می توانم راست کلیک کنید در چپ وجود دارد و را انتخاب کنید پوشه جدید و ایجاد یک دایرکتوری pset2. که بیش از حد کار می کنند. اما پس از آن من هم آن را انجام دهید که در خط فرمان به سرعت، با تایپ کردن mkdir به، من space-- تایپ شده در N خودتم میدونی، اما pset2 فضا. اگر من ضربه وارد کنید و پس از آن من لیست محتویات دایرکتوری من دوباره، من می بینم که، نگاه، در حال حاضر من یک پوشه pset2 داشته باشد. و من می توانم به حرکت که با استفاده از سی دی و انجام همه کار من باید برای انجام pset2. در ضمن، من فقط موسیقی پاپ بیش از در اینجا واقعا به سرعت به فایل های درخت. و شما می توانید ببینید که هم در گرافیکی فایل اکسپلورر، ما می توانید ببینید که راهنمای pset2 نیز ایجاد شده است وجود دارد. و من می توانم به آن حرکت، با استفاده از رابط کاربری گرافیکی است. دفعه بعد که احتمالا رفتن به در مفید آمده است CP، که کوتاه است برای کپی است. کپی، بر خلاف تمام دیگر دستورات ما را ندیده اید، دو استدلال، یک منبع، طول می کشد نام فایل را که می خواهید برای کپی، و یک قسمت، که در آن شما می خواهم به کپی فایل به. آن را بسیار آسان برای کپی کردن یک فایل، بنابراین اجازه دهید انجام این کار. 

بنابراین ما در IDE است. من قصد دارم برای لیست کردن محتویات دایرکتوری فعلی من با دستور ls. در حال حاضر، اجازه دهید بگویم که من می خواهم برای ایجاد یک کپی از hello.txt. باز هم، از درخت فایل را بر روی در سمت چپ، رابط گرافیکی، من می توانم راست کلیک بر روی hello.txt، ایجاد یک کپی، چسباندن کپی. اما من می توانید آن را به سرعت انجام در خط فرمان است. 

بیایید می گویند من می خواهم به کپی hello.txt به hi.txt. من می توانم CP، فضا، hello.txt. که فایل منبع من است، به طوری که چرا من قصد دارم به را انتخاب کنید که یکی از اولین. و پس از آن من نیاز به نام فایل مقصد، hi.txt. من ضربه وارد کنید. و اگر لیست من محتویات من دایرکتوری دوباره، hi.txt وجود دارد. من یک کپی از آن ساخته شده است. و در واقع، اگر من رفت به hi.txt، من می توانم دید که این امر می تواند دقیق کپی از همه چیز که در فایل hello.txt من وجود داشته است. 

بنابراین این که شما چگونه کپی کردن یک فایل. اما اگر شما می خواهید کپی کل یک دایرکتوری؟ بنابراین برای یک ثانیه، اجازه دهید یک نگاه و آن چه در دایرکتوری pset0 من است. اگر من pset0 سی دی و فهرست کردن محتویات، من یک دایرکتوری با نام، نمونه، و یک فایل ابتدا، scratch.sb2. به طوری که خوب است بدانید. بنابراین اجازه دهید صفحه نمایش روشن، و من قصد دارم برای رفتن به عقب به دایرکتوری فضای کاری من برای یک ثانیه. 

اجازه دهید بگویم که، در حال حاضر، من می خواهم ایجاد یک کپی از دایرکتوری pset0 من. من فقط نمی توانم بگویم pset0 CP pset3، به عنوان مثال. شما این پیام را دریافت عجیب و غریب، حذف دایرکتوری pset0. چرا که پیام شما را دریافت کنم؟ خب، معلوم است که، زمانی که شما یک دایرکتوری که است چیزهای دیگر داخل آن، دستور cp واقعا نمی لزوما دانید چه باید بکنید با آن است. 

ما به صراحت باید لینوکس، ترمینال را بگویید، من می خواهم شما را برای کپی کردن دایرکتوری pset0 و کپی هر پوشه که در داخل وجود دارد از آن و هر فایل است که در داخل آن وجود دارد. به عبارت دیگر، من شما نیاز به به صورت بازگشتی به شیرجه رفتن به پایین pset0 و یک کپی از همه چیز در آن وجود دارد. 

اگر من می خواهم به انجام این کار، چه می توانم انجام CP-R، برای بازگشتی، pset3 pset0 است. آمار را وارد کنید. در حال حاضر، اگر لیست من محتویات دایرکتوری من، من را pset3 وجود دارد دایرکتوری که من می توانم با کار. و اگر من سی دی را در حال حاضر و pset3 سپس لیست مطالب، نگاه کنید، این نمونه و scratch.sb2 وجود دارد دوباره. به طوری که خیلی سرد است. بنابراین این که چگونه شما می توانید یک کپی کامل دایرکتوری، و نه فقط یک فایل واحد. بنابراین اگر شما می خواهید برای کپی کردن یک دایرکتوری، فقط به یاد داشته باشید به استفاده از پرچم -r زمانی که شما کار با دستور cp. خیلی خوب. بنابراین من یک فایل کپی شده، اما من آن را به اشتباه انجام داده ام. و در حال حاضر، من می خواهم برای خلاص شدن از آن است. چگونه می توانم انجام دهم؟ باز هم، اگر شما آشنا با یک رابط کاربری گرافیکی، شما می توانید راست کلیک کنید و فقط انتخاب کنید را حذف کنید. و آن را به ارسال سطل زباله و یا سطل بازیافت. اما در خط فرمان، ما می توانید فقط نوع RM، برای حذف، و پس از آن نام فایل ما می خواهیم به خلاص شدن از شر. 

در حال حاضر، RM بسیار دقیق است. آن مقدار زیادی از دو چک کردن، مطمئن شوید که شما در واقع می خواهید فایل را حذف کنید. آن را نمی خواهند به هر گونه اشتباه، چرا که هیچ سطل بازیافت در اینجا وجود دارد. هنگامی که ما یک فایل را حذف کنید، آن را رفته است. و واقعا هیچ راهی برای بازیابی آن وجود دارد. بنابراین ما نیاز به صورت کاملا مراقب باشید، و به همین ترتیب RM در حال رفتن به واقعا مراقب باشید برای ما. 

بنابراین اجازه دهید به برگشت به IDE از آن فایل hi.txt خلاص شدن از شر که من یک دقیقه پیش با کپی ایجاد شده است. بنابراین ما در IDE است. و من لیست محتویات دایرکتوری من دوباره، فقط به ما برخی از زمینه است. منظور من، شما می توانید ببینید که hi.txt وجود دارد، که من در حالی که کمی پیش ایجاد شده است. در حال حاضر، من می خواهم برای خلاص شدن از آن است. چگونه می توانم آن را انجام دهم؟ 

باز هم، فقط RM. بنابراین من می تواند hi.txt RM تایپ کنید و کلید را وارد کنید. و در حال RM وجود دارد واقعا مراقب باشید برای ما و مطمئن شوید که ما در واقع می خواهید این فایل را حذف کنید. آیا شما واقعا می خواهید به حذف به طور منظم hi.txt فایل خالی؟ که درست مثل یک عامل سیستم، مانند ویندوز یا مک، که شما ممکن است با ظاهر آشنا که جعبه می گوید شما واقعا مطمئن هستید که میخواهید این کار را. 

من کاملا مطمئنم که من به این می خواهید هستم، بنابراین من قصد دارم به نوع، yes-- یا من نیز می فقط نوع y-- و ضربه را وارد کنید. و اگر لیست من محتویات من دایرکتوری دوباره، hi.txt رفته است. بد نیست، درست است؟ بیایید کنترل را فشار دهید L، فقط برای خلاص شدن از شر تمام این مسائل و ما به عقب بر گردیم در بالای صفحه نمایش. 

در حال حاضر، یک راه وجود دارد RM اتصال کوتاه، بنابراین که آن را به ما که سوال بپرسید. ما واقعا می دانیم که ما می خواهیم برای خلاص شدن از شر آن فایل، و ما حتی نمی خواهم به سوال خواسته می شود. چگونه ما انجام این کار؟ خب، ما می توانیم یک را مشخص پرچم اضافی، فقط ما دوست داریم با cp که در آن آیا ما می تواند پرچم -r اضافه کنید، به صورت بازگشتی به یک دایرکتوری کپی کنید. پرچم دیگری وجود دارد برای RM، که -F، است که به زور RM برای انجام دقیقا آنچه ما در حال گفتن آن را به انجام. 

بنابراین اجازه دهید بگویم که، در حال حاضر، من می خواهم برای خلاص شدن از فایل hello.txt من خلاص شوید. من که می خواهید یا نه. چیکار میتونم بکنم؟ خوب، من می hello.txt -f RM. شما چه فکر میکنید است رفتن به اینجا اتفاق می افتد؟ آن رفته. حتی سوال از من بپرسید. و در واقع، اگر لیست من محتویات دایرکتوری من دوباره، آن را رفته است. هیچ خنثیسازی اینجا وجود دارد. hello.txt رفته است، و من نه حتی پرسید: اگر من می خواستم به آن را حذف کنید. اگر من می خواهم برای خلاص شدن از کل یک دایرکتوری؟ راه را به شما انجام این کار است بسیار شبیه به کپی کنید. اگر می خواهید به حذف دایرکتوری، شما نه تنها خواهید دایرکتوری را حذف کنید، شما می خواهید همه چیز داخل آن را حذف کنید. و به این ترتیب شما با استفاده از -R، به یک دایرکتوری به صورت بازگشتی را حذف کنید. 

بنابراین اجازه دهید RM pset2 -r. من در واقع در pset2 کار نمی کند، بنابراین من می توانید از شر آن دایرکتوری را دریافت کنید. من ضربه وارد کنید. آیا من می خواهم به حذف دایرکتوری، pset2؟ بله، من انجام دهد. و اگر لیست من محتویات دایرکتوری من دوباره، آن را رفته است. خیلی خوب؟ 

یک تنوع بیشتر در مورد این موضوع است. بنابراین من روی صفحه نمایش دوباره روشن، به قرار دادن همه چیز در بالای صفحه. آمار LS. در حال حاضر، من می خواهم به خلاص شدن از شر دایرکتوری pset3 من، و من واقعا می دانم که من می خواهم از دایرکتوری pset3 من خلاص شوید. من به صورت بازگشتی و به زور می توانید حذف دایرکتوری pset3 من. 

در حال حاضر، شما در حال رفتن به واقعا می شود مراقب باشید زمانی که شما با استفاده از -rf RM. همانطور که شما برنامه بیش، آن خواهید بود چیزی است که شما فقط واقعا به سرعت. و در واقع، من آن را انجام تمام وقت. اما می توان آن را به برخی منجر شود عواقب فاجعه، اگر شما به طور تصادفی چیزی اشتباه را حذف کنید. بنابراین من می خواهم شما را به آگاه باشید که این گزینه در دسترس شما، اما استفاده از آن کم، و استفاده از آن با احتیاط. 

من برای یک حقیقت من کار نمی دانم در مشکل من مجموعه 3 دیگر، بنابراین من رفتن به خلاص شدن از شر تمام کسانی که فایل های. و من می دانم من نمی خواهم به خواسته می شود در هر زمان تنها اگر من می خواهم به حذف یک فایل، به طوری که من قصد دارم به RM pset3 -rf. حتی من اگر بپرسید نه من می خواستم به خلاص شدن از آن. من ضربه LS. pset3 رفته است. به طوری که تمام تغییرات است که شما می توانید با استفاده از فایل های با rm خلاص شوید. 

دستور خط فرمان که رفتن به بسیار مفید برای شما MV است، که کوتاه است برای حرکت کند. حرکت است که اساسا معادل تغییر نام دهید. آن حرکت می کند یک فایل را از یک مکان به مکان دیگر، منبع به مقصد. بیایید ببینید که در آن با استفاده از یک ممکن است حرکت دستی در پنجره ترمینال باشد. 

بنابراین من در pset1 من هستم دایرکتوری، و من متوجه شده ام چیزی رفته است یک اشتباه کوچک. من در مشکل حریص من مشغول به کار بود، اما من به طور تصادفی نام آن را greddy. بنابراین، هنگامی که من سعی می کنم و آن را اجرا طریق check50، آن را واقعا نمی کنند. من یک زن و شوهر از گزینه. ما می تواند انجام آنچه که ما انجام داده قبل از، است که به ایجاد یک کپی از فایل. من می توانم کپی greddy.c به greedy.c، درست است؟ آمار را وارد کنید. من می بینم که هر دو فایل وجود دارد. و پس از آن من می توانم RM، به حذف، greddy.c. که می شود از آن خلاص شوید. به طوری که کار می کنند، پس از تایید که من می خواهم برای خلاص شدن از آن است. و من به طور موثر دارند greddy.c تغییر نام به greedy.c. من آن را کپی و سپس حذف از اصل. 

اما این یک فرایند چند مرحله ای است. و قطعا، یک راه بهتر وجود دارد. در واقع، وجود دارد. بنابراین اجازه دهید ضربه کنترل L، فقط به این را به بالا، و فهرست کردن محتویات دایرکتوری من دوباره. 

بنابراین اجازه دهید می گویند، آه، من یک اشتباه. من در واقع واقعا می خواهید به تماس است که فایل greddy.c. در از بین بردن یک سقوط کرد، من می توانید نوع حرکت greedy.c به greddy.c. آمار را وارد کنید. و در حال حاضر، من مجبور برای کپی کردن و حذف آن، من فقط قادر به تغییر نام آن بود. یک مرحله ای خرید. 

در حال حاضر، بسیاری از دیگر وجود دارد برق خط فرمان عمومی که شما می توانید با استفاده از خط فرمان لینوکس است. و ما می شود بحث های زیادی از آنها در آینده در CS50. اما در حال حاضر، فقط گرفتن پای خود را مرطوب با کار با این ترمینال محیط زیست، این پنج دستورات باید به شما بسیار دور در مرور در اطراف و کار با فایل های خود را در IDE و یا در هر مبتنی بر لینوکس سیستم عامل استفاده می کنید. 

اگر شما کنجکاو هستید و می خواهید به نگاه به آینده کمی در برخی از از دستورات خط فرمان ما می شود با استفاده از در آینده، اینجا یک لیست از یک زن و شوهر از آنهایی که بیشتر رایج است. من داگ لوید هستم. این CS50 است.